15 دلیل حیاتی برای یادگیری سی شارپ در سال 2020

تاریخ بروزرسانی : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399

تعداد بازدید : 271

زمان خواندن مقاله : 10دقیقه

در این مقاله، 15 دلیل حیاتی برای یادگیری سی شارپ در سال 2020 را از زبان آندریا (مدیر ارشد سی شارپ)خواهید آموخت.

15 دلیل حیاتی برای یادگیری سی شارپ در سال 2020

چرا سی شارپ یاد بگیریم ؟

اینکه چرا سی شارپ یاد بگیریم و اینکه چرا سی شارپ بهترین زبان برنامه نویسی دنیا در سال 2020 است، پیشنهادی از آندریا، مدیر ارشد سی شارپ و پیشرو در جامعه ی NET. است که بیش از 10 سال تجربه ی حرفه ای کار با سی شارپ را دارد.
 
پس تا انتها این مطلب را بخوانید و از نظرات آندریا بهره کامل را ببرید.
 
من آندریا هستم، یک Microsoft MVP(Microsoft Most Valuable Professionals)، مدیر ارشد سی شارپ و پیشرو در جامعه ی .NET، بیش از 10 سال تجربه ی حرفه ایی کار با سی شارپ را دارم و امروز می خواهم این موضوع را با دیگران به اشتراک بگذارم که چرا من در مورد سی شارپ، این گونه فکر می کنم، پس 15 دلیل من را بخوانید!
 

دلیل 1: سی شارپ ساده و خواناست و به راحتی می شود از آن استفاده کرد

به عنوان یک توسعه دهنده، چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید شما وقت بیشتری را برای خواندن و فهمیدن کد می گذارید تا نوشتن کد! و به همین دلیل است که من فکر می کنم یکی از مهمترین ویژگی های هر زبان برنامه نویسی، خوانا بودن آن است.
همواره تلاش طراحان زبان بر این است که با استفاده از ساختارها و سینتکس های جدید بتوانند کدهای خواناتر، زیباتر و کوتاه تر بسازند و این برای بهینه سازی و توسعه ی نرم افزار تیمی مدرن بسیار با ارزش است.
سی شارپ با سادگی و خوانایی در ذهن طراحی شده و از زبان هایی نظیر C،  C++وJava  الهام گرفته شده است اما طراحان با معرفی مفاهیم جدیدی مانند  value typeها، property ها و event ها بهترین بخش های آن ها را در دست گرفته و بیشتر نوآوری کرده اند. برای مثال سی شارپ ارث بری چندگانه را ارائه نمی دهد و همچنین یک زباله روب فراهم کرده که حافظه را از سمت شما اداره می کند و شما برای اکثر سناریوها دیگر نگرانی خاصی در مورد مدیریت حافظه نخواهید داشت اما این فقط یک نمونه از چیزی است که کار کردن با سی شارپ را بسیار راحت تر می کند!

 

دلیل 2: سی شارپ با بالاترین بهره وری و سودمندی

از زمان انتشار نسخه ی اول سی شارپ، بهره وری توسعه دهنده یکی از اصول طراحی آن بوده است. سی شارپ چندین ویژگی دارد که بهره وری را بیشتر می کند و انجام کارهای مشترک را راحت تر می سازد، یکی از این ویژگی ها وجود کلمه ی کلیدی Var است،Var  نیاز به تکرار کردن نام انواع داده ها را کمتر می کند.

دلیل 3: سی شارپ یک زبان برنامه نویسی چند سکویی است

سی شارپ به عنوان یک زبان کاملا شی گرا شروع شد و با گذشت زمان به یک زبان چند سکویی تبدیل شد، این به این معنی است که می توان با استفاده از سی شارپ، یک بار کدنویسی کنید و چند خروجی متفاوت بگیرید و همچنین این زبان از سبک های برنامه نویسی imperative، declarative،generic و functional پشتیبانی می کند.

دلیل 4: سی شارپ یک زبان منعطف و همه منظوره است

با سی شارپ شما بیشترین سود از مهارت هایتان را خواهید داشت زیرا شما تقریبا می توانید هر نوع برنامه ایی را بسازید، مانند: برنامه های کنسول، برنامه های دسک تاپ (فرم های ویندوز، WPF) ، خدمات ویندوز، خدمات وب و برنامه های وب (CoreASP.NET  و Blazor)، برنامه های کاربردی موبایل (Xamarin)، برنامه های Al(ML.NET)، بازی ها، برنامه های loT و کتابخانه های قابل استفاده ی مجدد.

دلیل 5: سی شارپ با .NET کاملا مهندسی شده اجرا می شود

جالب است که بدانید سی شارپ به صورت جداگانه طراحی نشده است بلکه بخشی از پروژه ی فریم ورک .NET کلی است! و در سال 2020 .NET و .NET Core در .NET 5 به هم نزدیک خواهند شد تا پایه و اساس یک پلتفرم یکپارچه ی مدرن را برای توسعه ی نرم افزار سی شارپ تنظیم کنند.

 

دلیل 6: سی شارپ یک پلتفرم چندسکویی است

در ابتدا سی شارپ فقط به توسعه دهندگان ویندوز اختصاص داشت زیرا چارچوب .NET کاملا با سیستم عامل مایکروسافت همراه بود و این مطمئنا یک عامل محدودکننده برای پذیرش سی شارپ به شمار می رفت اما هم اکنون شما می توانید سی شارپ خود را بر روی چندین سیستم عامل اجرا کنید که این فوق العاده است!

 

دلیل 7: سی شارپ کامل، محبوب و بسیار فعال در توسعه

سی شارپ تقریبا 20 سال سن دارد، یک زبان بسیار بالغ است که در طول سال ها به طرز چشمگیری تکامل یافته است. زبان سی شارپ یکی از 5 زبان محبوب برنامه نویسی است و .NET Core دوست داشتنی ترین فریم ورک توسعه نرم افزار جهان است!

 

دلیل 8:  سی شارپ منبع باز (متن باز) است و توسط مایکروسافت هدایت می شود

خوب است بدانید پشت زبان توسعه یافته‌ی سی شارپ، مایکروسافت، موفق ترین شرکت نرم افزاری جهان، با 125 میلیارد دلار درآمد در سال 2019 وجود دارد، همچنین مایکروسافت وظیفه‌ی حفظ اصول طراحی زبان را بر عهده دارد که به نظر من این شگفت انگیز است!

 

دلیل 9: سی شارپ جامه ایی فعال و پرجنب و جوش دارد

احتمالا جامعه، یکی از مهم ترین دلایلی است که افراد تصمیم می گیرند برای کار حرفه ایی خود، روی سی شارپ سرمایه گذاری کنند. اگر دوست دارید با توسعه دهندگان پرشور تعامل  داشته باشید مطمئنا عاشق ورود به دنیای سی شارپ خواهید شد.

 

دلیل 10: مستندات رسمی بسیار خوبی راجع به سی شارپ وجود دارد

 

دلیل 11: سی شارپ الگوهای طراحی داخلی و بهترین شیوه ها را دارد

 

دلیل 12: سی شارپ می تواند مجموعه ی گسترده ای از کتابخانه ها را اهرم بندی کند

سی شارپ می تواند برای اجرای معمولی ترین کارها مانند استفاده از سیستم فایل، ارسال و دریافت داده از طریق شبکه، انجام عملیات ریاضی و رمزنگاری و موارد دیگر شما را کمک کند.

 

دلیل 13: سی شارپ خیلی سریع اجرا می شود

 

دلیل 14: سی شارپ می تواند در مرورگرها نیز اجرا شود

 

دلیل 15: توسعه دهندگان سی شارپ تقاضای بالایی دارند

مهارت های سی شارپ مورد تقاضا هستند و سازمان های بزرگ و کوچک روزانه از سی شارپ برای توسعه سیستم های مهم و حساس خود استفاده می کنند. هرگز کمبود شغل برای توسعه دهندگان سی شارپ در جهان به وجود نخواهد آمد و این بدان معنی است که سی شارپ یک سرمایه گذاری مطمئن برای حرفه ی آینده‌ی شماست!

طبق گفته های Payscale، یک توسعه دهنده ی سی شارپ با تجربه می تواند به طور متوسط بیش از 90 هزار دلار در امریکا درآمد کسب کند، گرچه حقوق در سراسر جهان متفاوت است اما مشخص است که تسلط بر سی شارپ می تواند شما را در رسیدن به درآمد زیاد کمک کند.

 

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا نقش سی شارپ در صنعت توسعه نرم افزار را بهتر بشناسید. تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در مسترینگ سی شارپ می تواند یکی از بهترین تصمیمات شغلی باشد که می توانید در سال 2020 بگیرید.

اگر به زبان سی شارپ علاقه مند هستید و می خواهید گام بزرگی را با این زبان قدرتمند بر‌دارید، ما جامع ترین و بی رقیب ترین دوره آموزش سی شارپ را به شما پیشنهاد می دهیم، این دوره ارزشمند از صفر صفر و با جزئیات کامل برای شما عزیزان تهیه شده است تا بتوانید در آینده به موفقیت های چشمگیری برسید و هدف درسمن هم پیشرفت و ترقی شما علاقه مندان است.


اشتراک گذاری

کلمات کلیدی :
سی شارپ

توضیحاتی در مورد نویسنده این مقاله :
فاطمه گلشنی پایدار فاطمه گلشنی پایدار

فاطمه گلشنی هستم طراح و برنامه نویس .net، مسلط به ‌زبان‌ انگلیسی دارای مدرک لیسانس مهندسی برق قدرت.

نظرات


رعنا عابدی

چقد سی شارپ خوبه، ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید. خیلی جالب بود، خیلی از این نکات رو اصلا نمی دونستم.

برای پاسخ باید وارد شوید

مدیر سایت

سلام و درود خدمت شما، بله سی شارپ جز بهترین زبان های برنامه نویسی محسوب میشه و همیشه حرفی برای گفتن داره.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

گروه مقالات


آموزشی
42
علمی
24
تحقیقاتی
34
به مقاله امتیاز دهید.
لطفا برای امتیازدهی وارد شوید.
: میانگین امتیاز دوره


به دنبال هر آموزشی هستید در اینجا به دنبال آن باشید .