شما می توانید با عضویت در انجمن پرسش و پاسخ درسمن هرگونه سوالی دارید را مطرح کنید


کدهای پایه و شروع کد نویسی


کدهای پایه و شروع کد نویسی
برای دانلود و دیدن آنلاین این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

محیط کد نویسی:

ما برای شروع از Notepad++ استفاده می کنیم. این محیط یک کامپایلر یا یک مفسر نیست بلکه فقط یک فضای ادیتور متن است که قابلیت انتخواب زبان برنامه نویسی را دارد. کد هایی که در این محیط می نویسیم را با یک مرورگر اینترنتی اجرا می کنیم. برای شروع کار ابتدا زبان خود را از قسمت Language بر روی Html قرار می دهیم و همچنین در قسمت Encoding گزینه سوم یعنی UTF-8 قرار می دهیم. نکته ته دیگر این که صفحه خود را با پسوند .HTML یا .HTM ذخیره کنید.

تگهای اولیه

این یک کد Xml است که با اضافه کردن آن به اول برنامه نشان می دهیم که با آخرین ورژن Html کد می نویسیم.
اولین تگ Html خود را که تگ < Html></ Html> است می نویسیم و تگ های <head></head>و < body></body> را درون آن مینویسیم، همه‌ی اجزاء سایت خود را باید در تگ< body></body> بنویسیم که بدنه سایت ما محسوب می شود. تگ <title></title> را درون تگ <head></head> می نویسیم، این تگ عنوان سایت مارا نشان می دهد.
مثال:
<!DOCTYPE html>

< Html>
< head>
<title>آموزش وب</title>
</ head>
< body>
</ body>
</ Html>

کدهای خاص

برای ایجاد یک کارکتر فاصله بین دو کلمه از کد &nbsp; استفاده می کنیم. برای ایجاد سه کارکتر فاصله بین دو کلمه از کد &ensp; استفاده می کنیم. برای ایجاد هشت کارکتر فاصله بین دو کلمه از کد &emsp; استفاده می کنیم.و اگر بیشتر از این ها فاصله نیاز دارید بهتر است این کد ها را تکرار کنید.

مثال:

<!DOCTYPE html>
< Html>
< head>
<title>آموزش وب</title>
</ head>
< body>
Ali &nbsp; Amir
Mehdi &ensp; Reza
Saba &emsp; Sara
</ body>
</ Html>

انواع تگ ها

تمام تگ های ما از یک دید گاه به دو دسته تقسیم می شوند، تگ های بلند و تگ های کوتاه. تگ های بلند مانند تگ < Html></ Html> شروع و پایان دارند و روی محتوای خود تأثیر میگذارند اما تگ های کوتاه مانند تگ <br/> محتوا نداشته و یک عمل را انجام میدهند. برای مثال تگ <br/> مارا به خط بعد می برد، یعنی کار دکمه Enter در صفحه کلید را انجام می دهد.

مثال

<!DOCTYPE html>

< Html>
< head>
<title>آموزش وب</title>
</ head>
< body>
Ali <br/> Amir
</ body>
</ Html>

تگهای استایل متن

برای ضخیم کردن متن از تگ <b></b> استفاده می کنیم.برای کج کردن متن از تگ <em></em> استفاده می کنیم.برای زیر خط دار کردن متن از تگ <u></u> استفاده می کنیم.البته می توانیم همه ی این تگ ها را بر روی یک کلمه تأثیر دهیم در صورتی که اگر از شروع تا پایان هر تگ یک خط مجازی رسم کنیم هیچ یک از خط ها یکدیگر را قطع نکنند.

مثال:

<!DOCTYPE html>
< Html>
< head>
<title>آموزش وب</title>
</ head>
< body>
<b>Ali</b>
<em>Amir</em>
<u>Reza</u>
<em>S<u>ar</u>a</em>
</ body>
</ Html>

 
مدرس :‌مهندس مهدی عباسی


برچسب ها :

محیط کد نویسی برای html تگهای اولیه در html کدهای خاص در html انواع تگ ها در html تگ های استایل متن

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
13 جلسه برای دوره آموزش جامع HTML

دوره آموزش جامع HTML


تعداد جلسات 13 جلسه
مدت زمان 408 دقیقه
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
زبان فارسی
دانشجو 135 دانشجو
گواهی نامه ندارد
قیمت دوره : 0 تومان
رایگان
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.