شما می توانید با عضویت در انجمن پرسش و پاسخ درسمن هرگونه سوالی دارید را مطرح کنید


تگ input و datalist و option در html


تگ input و datalist و option در html
برای دانلود و دیدن آنلاین این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

شروع کد نویسی:

اگر بخواهیم یک جعبه متن ورودی داشته باشیم که در هنگام تایپ کاربر مقادیر پیش‌فرض را به او پیشنهاد دهد، از تگ کوتاه <input/> استفاده می‌کنیم و صفت “”=type آن را با مقدار list پر می‌کنیم. با این کار جعبه‌ای برای ورود متن از کاربر ایجاد کرده‌ایم و حالا باید یک لیست از کلمات را به آن متصل کنیم تا در هنگام تایپ کاربر به او نشان دهد. برای این کار از تگ <datalist></datalist> استفاده می‌کنیم و صفت “”=id او را با یک مقدار دلخواه پر می‌کنیم. همچنین یک صفت دیگر به نام “”=list به تگ <input/> می‌دهیم و مقدار آنرا با مقداری که به صفت id=”” تگ <datalist></datalist> داده‌ایم پر می‌کنیم. سپس درون تگ <datalist></datalist> از تگ کوتاه <option/> استفاده می‌کنیم و صفت “”=value آنرا با همان کلماتی که می‌خواهیم به کاربر نشان دهیم پر می‌کنیم.

 

<DOCTYPE html!>
< Html>
< head>
<title>آموزش وب</title>
</ head>
< body>
<input   type=”list”   list=”dl1” />
<datalist   id=”dl1” />
<option   value=“مشهد” />
<option   value=“مشهد” />
<option   value=“همدان” />
<option   value=“شیراز” />
</datalist>
</ body>
</ Html>
 
اگر بخواهیم یک جعبه ورودی از کاربر داشته باشیم که فقط ورودی با قالب آدرس‌های اینترنتی دریافت کند، از تک کوتاه <input/> استفاده می‌کنیم و صفت “”=type آنرا با مقدار url پر می‌کنیم.

 

<DOCTYPE html!>
< Html>
< head>
<title>آموزش وب</title>
</ head>
< body>
<input   type=”url“ />
</ body>
</ Html>

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
13 جلسه برای دوره آموزش جامع HTML

دوره آموزش جامع HTML


تعداد جلسات 13 جلسه
مدت زمان 408 دقیقه
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
زبان فارسی
دانشجو 165 دانشجو
گواهی نامه ندارد
قیمت دوره : 0 تومان
رایگان
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.