همه چیز درباره الگوریتم پنگوئن گوگل
تاریخ بروزرسانی : 14 مرداد 1399 | تعداد بازدید : 1306 | زمان خواندن مقاله : 12

مبارزه الگوریتم پنگوئن گوگل با لینک‌های اسپم

الگوریتم‌های گوگل زیاد هستند و الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از مهم‌ترین آنهاست. اما چرا گوگل تصمیم گرفت که الگوریتم پنگوئن را طراحی کند؟

چطور با استفاده از این الگوریتم کاربران و ربات‌های گوگل را به سمت سایت خود هدایت کنیم؟

قطعا با استفاده از شناخت و آشنایی بیشتر با الگوریتم پنگوئن گوگل. خوشحال میشویم با مقاله درسمن در اینباره همراه شوید.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست

در سال 2012، گوگل در یکی از بروزرسانی­‌های خود الگوریتمی به نام" الگوریتم وب‌اسپم" را رسماً راه اندازی کرد. این الگوریتم به طور ویژه شیوه ساخت لینک و لینک‌های موجود در سایت را مورد هدف قرار می‌دهد.

هنگامی که الگوریتم webspam مجددا بروزرسانی شد، طبق صدای جیر جیر از مت کاتس(مت کاتس در آن زمان سرپرست تیم webspam گوگل بود) این الگوریتم به نام الگوریتم Penguin شناخته شد. گوگل به صورت رسمی این الگوریتم را الگوریتم پنگوئن نام‌گذاری کرد اما هیچ دلیل رسمی برای انتخاب این نام را نگفت. شاید بتوان گفت یکی از دلایل انتخاب نام الگوریتم پنگوئن علاقه بتمن دی­سی به پنگوئن‌ها بود.

ورژن‌های پنگوئن و آخرین ورژن از آن:

ورژن های الگوریتم پنگوئن گوگلدر ژانویه 2012 اولین و سنگین‌ترین بروزرسانی الگوریتم پنگوئن منتشر شد اما بعد از آن چندین بار بروزرسانی شد. هدف اصلی از بروزرسانی پنگوئن گوگل، مبارزه علیه وب سایت‌های اسپم برای بهینه‌سازی نتایج جستجو گوگل برای کاربران می‌باشد. این روند بروزرسانی سبب پیشرفت و بهبود کیفیت وب‌سایت‌­ها از نظر فنی و بالا رفتن کیفیت محتوا شد.

ترتیب بروزرسانی‌های گوگل برای الگوریتم پنگوئن:

پنگوئن 1 در تاریخ 24 آوریل 2012 (میزان تأثیر حدود 3.1٪ از صفحات وب)

پنگوئن 2 در تاریخ 26 مه 2012 (با تأثیر کمتر از 0.1٪)

پنگوئن 3 در تاریخ 5 اکتبر 2012 (میزان تأثیر حدود 0.3٪ از صفحات وب)

پنگوئن 4 در تاریخ 22 مه 2013 (تأثیر 2.3٪ از نمایش داده شد)

پنگوئن 5 در تاریخ 4 اکتبر 2013 (با تأثیر حدود 1٪ از نمایش داده شد)

پنگوئن 6 در تاریخ 17 اکتبر 2014 (با تأثیر کمتر از 1٪ از نمایش داده شد انگلیسی).

پنگوئن 7 درتاریخ 23 سپتامبر 2016

بروزرسانی پنگوئن عواقب گسترده ای برای دنیای سئو داشت. از زمانی که بخش بزرگی از کار سئو یعنی ایجاد لینک‌های فعال و دریافت لینک‌های برگشتی از طریق ورودی مهمان یا تبادل لینک توسط پنگوئن مورد بررسی قرار گرفته انجام این کار سخت‌تر شده است.

به همین منظور میتوان از دیگر کانال‌های بازاریابی مانند رسانه‌های اجتماعی برای افزایش کاربر و در نتیجه دریافت بک‌لینک و ترافیک استفاده کرد.

هدف اصلی گوگل از راه‌اندازی الگوریتم پنگوئن

هدف اصلی گوگل از راه اندازی الگوریتم پنگوئن گوگلقبل از رونمایی از این الگوریتم، چند معیار برای رتبه‌گیری سایت‌ها در نتایج گوگل وجود داشت. یکی از اصلی‌ترین فاکتورها، تعداد تکرار کلمات کلیدی در یک محتوا بود، یعنی هر چه تعداد کلمه کلیدی مورد نظر در یک محتوا بیشتر بود، گوگل آن صفحه را برای آن کلمه کلیدی بهینه و رتبه بهتری را در نتایج خود قرار میداد. به همین دلیل وب‌مسترها برای رتبه‌بندی بهتر سایت‌های خود از این ترفند استفاده میکردند تا اینکه الگوریتم پنگوئن به مبارزه با آنها آمد.

اما فاکتور دیگری که گوگل برای سایت‌ها در نظر گرفته بود حجم بالای لینک­ یا همان پیوندها بود. در گذشته امتیازدهی به این صورت بود که ربات گوگل در صفحات سایت می‌خزید و محتوا را با استفاده از الگوریتم کافئین گوگل ایندکس می­‌کرد و به لینک های موجود در سایت امتیاز می‌داد.

این فرایند باعث شد که برخی از سایت­‌ها با محتوای بی‌کیفیت و پر از لینک‌های خوب و بد در نتایج جستجوی گوگل به کاربران نمایش داده شوند. نمایش صفحات پر از لینک در نتایج جستجوی گوگل دور از انتظار کاربران و گوگل بود. از طرفی وجود لینک­ ها زیاد و بی‌کیفیت در یک سایت منجر به کاهش اعتماد گوگل به کل وب سایت شد.

 به همین دلیل گوگل برای جلوگیری از این مشکل الگوریتم پنگوئن را طراحی و پیاده‌سازی کرد. الگوریتمی که برای از بین بردن مشکلات لینک‌سازی، رتبه و کیفیت سایت ساخته شده است.

هدف الگوریتم پنگوئن گوگل کنترل بیشتر بر لینک‌سازی سایت‌ها و جلوگیری از استفاده تکنیک­‌های کلاه سیاه در لینک‌سازی است. مسئولیت پنگوئن، بررسی و تحلیل کیفیت همه لینک‌های موجود در سایت‌های می‌باشد.

در آغاز، الگوریتم پنگوئن با صفحاتی که شامل حجم زیادی لینک بود (گاهی حتی بیشتر از محتوای اصلی) مبارزه می‌کرد. اما اکنون بعد از چندین بار بروزرسانی، گوگل میتواند پیوندهای طبیعی، معتبر و مرتبط را به وب‌سایت‌هایی که به آنها اشاره داشتند، شناسایی کند و به آن‌ها پاداش دهد. این در حالیست، سایت‌هایی که پیوندهای دستکاری شده و اسپم دارند را شناسایی کرده و تخریب می‌کند.

چگونه توسط الگوریتم پنگوئن جریمه نشویم

کامل‌ترین و بهترین جواب به این سوال را می‌توان در عبارت زیر بیان کرد:

«مدیران و صاحبان سایت، همه قوانین و مقررات مربوط به لینک و لینک‌سازی را برای صفحات سایت خود بشناسید و رعایت کنید»

برخی از این قوانین را در زیر برای شما عزیزان آورده‌ایم:جریمه نشدن توسط الگوریتم پنگوئن گوگل

 • شما می‌توانید با استفاده از مشخصه آدرس در کد html مشخص کنید که خزنده‌های گوگل کدام پیوندها را برای رتبه‌بندی سایت شما مورد بررسی قرار داده و کدام یک را در نظر نگیرد.( ابتدا همه تلاش خود را کنید که همه لینک‌ها و بک‌لینک‌های مضر را از سایت خود دور کنید و از صاحبان سایت‌هایی که از آن­ها بک لینک با اسپم دریافت کرده‌اید بخواهید لینک شما را از سایتشان حذف کنند.)

 • شما نمی‌توانید با تغییر در مسیر 301 یا 302 (تغیر در آدرس با www به بدون www) تاثیر منفی که از لینک‌ها توسط پنگوئن دریافت کرده‌اید را از بین ببرید.

 • کیفیت و میزان اسپم همه لینک‌ها و بک‌لینک‌ها را بررسی کنید.(سایت و صفحات با اسپم بالا را از دسترس ربات گوگل خارج کرده تا تاثیر منفی بر رتبه سایت شما نداشته باشد)

 • توجه داشته باشید لینک‌هایی که از سایت‌های دیگر در سایت خود قرار می‌دهید با محتوای مرتبط باشد و هدف هر دو سایت به هم نزدیک باشد.(مرتبط بودن زمینه‌های فعالیت دو سایت باعث افزایش رتبه می‌شود )

 • گرفتن بک‌لینک از سایت‌های اسپم، مزرعه لینک و سایت‌هایی که کار اصلی آن‌ها فروش بک‌لینک است سبب کسر امتیاز و تاثیر منفی می‌شود. همچنین درج لینک‌های تبلیغاتی زیاد و بی‌­ارزش نیز تاثیر منفی بر رتبه‌بندی گوگل دارد.

الگوریتم پنگوئن گوگلبا توجه به فعالیت‌‌های آخرین ورژن این الگوریتم برای لینک‌ها و طبق دستورالعمل‌های کیفیت لینک در گوگل می‌توان گفت سایت‌هایی با ویژگی زیر جز وب‌سایت‌های اسپم به شمار می آیند:

 • پیوندهای غیر طبیعی: برای مثال، این بک‌لینک‌ها می‌توانند با خرید لینک یا اجاره لینک از مزارع پیوند ایجاد شوند.

 • پیوند مصنوعی: اگر پیوندهای کلیدی در یک وب‌سایت تنظیم شده باشد.

 • رشد سریع لینک: اگر یک وب‌سایت به سرعت لینک زیادی از ورودی دریافت کند ممکن است Google آن را به عنوان وب‌اسپم پرچم‌گذاری کند.

خاموش کردن خشم پنگوئن

هنگامی که متوجه شدید که وب‌سایت شما تحت تاثیر الگوریتم پنگوئن قرار گرفته، باید سریعاً شروع به تجزیه و تحلیل ساختار لینک­‌های خود کنید. پیوندهای دریافتی از مزارع لینک، منجر به کاهش ارزش سایت شما می‌شود. یک علامت بسیار مهم که نشان می‌دهد فیلتر پنگوئن فعال شده است ارسال هشدار گوگل "پیوندهای غیر طبیعی" از طریق کنسول جستجوی Google به وب مسترها می باشد. در این حال، تلاش های افراد در گذشته برای ایجاد پیوند باید مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد تا پیامدهای Google Penguin برای وب‌سایت‌های آسیب‌دیده به حداقل برسد.

خاموش کردن خشم الگوریتم پنگوئن گوگل

اما زمانی که پنگوئن را خشمگین کردید و جریمه شدید می‌توانید برای بهبود وضعیت سایت تلاش کنید.(برای اجرای قوانین گوگل هیچ وقت دیر نیست) اما انتظار نداشته باشید که رتبه سایت شما به قبل از جریمه شدن توسط پنگوئن گوگل بازگردد و انتظار بهبودی سریع را نیز نداشته باشید. خیلی از صاحبان سایت تصور می‌کنند که پس از رعایت قوانین الگوریتم پنگوئن می‌توانند بلافاصله در صفحه نتایج گوگل رتبه داشته باشند.

نکته لازم به ذکر این است که جریمه شدن یک سایت توسط یک شخص انجام می‌شود ولی فرایندی که سبب کاهش رتبه می‌شود طی اجرای الگوریتم است و شخص در آن دخالت ندارد.

برخی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درباره الگوریتم پنگوئن گوگل درگیر کند

 • پنگوئن یک نوع جریمه است:

بعد از خواندن مطالب تا اینجا ممکن است با خود بگویید پس پنگوئن یک نوع جریمه است. اما به شما میگوییم که اشتباه می‌کنید. پنگوئن یک جریمه نیست بلکه بخشی از هسته الگوریتم گوگل است.

 • حتما گوگل در صورت جریمه شدن وبسایت توسط این الگوریتم به ما اطلاع میدهد:

الگوریتم پنگوئن گوگلاین خوش‌بینی هم متاسفانه صحیح نیست؛ چرا که سرچ کنسول گوگل تنها راه ارتباطی ما با آن است اما هیچ اطلاعی در مورد دلیل افت رتبه‌ها یا از دست رفتن جایگاه شما به دلیل جریمه شدن توسط پنگوئن گوگل را به شما نمیدهد.

 

 

 • با Disavow کردن لینک‌های مخرب از جریمه این الگوریتم رهایی پیدا میکنم:

بدانید و آگاه باشید با اینکه این روش بسیاری از لینک‌های مخرب شما را بی‌اثر خواهد کرد اما انجام اینکار به تنهایی کافی نیست بلکه باید در کنار حذف لینک‌های مخرب، اقدام به کسب لینک‌های طبیعی و معتبر کنید تا دوباره گوگل به شما اعتماد کند.

 • با این حساب خلاص شدن از جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل غیر ممکن است؟

الگوریتم پنگوئن گوگلاگر به این فکر میکنید که دیگر سایت شما از جریمه پنگوئن رهایی پیدا نمیکند کاملا اشتباه فکر می‌کنید. گرچه اینکار زمانبر و دشوار است اما غیرممکن نیست. همانطور که گفتیم لینک‌های نامعتبر را از طریق Disavow کردن آنها در پنل سرچ کنسول گوگل بی‌اثر کنید و در کنار آن لینک‌های طبیعی و معتبر کسب کنید. 

 

کلام آخر:

بعد از خاموش کردن خشم پنگوئن راهی برای بازگشت رتبه وجود دارد؟

ممکن است در برخی موارد بعد از اینکه وب‌مسترها اقدام به پاکسازی لینک‌های اسپم کردند، باز هم دچار بخشش و بازگشت رتبه نشده باشند که می‌تواند عوامل تاثیرگذار بسیاری پشت این قضیه باشد مثل:

 1.  بازگشت رتبه توسط الگوریتم پنگوئن گوگلترافیک و رتبه‌ی به دست آمده به طور کل نامعتبر بوده و از طریق بک‌لینک‌های مشکوک به دست آمده باشد.

 2. زمانیکه لینک‌های سابق حذف شده‌اند، تلاشی برای کسب لینک‌های طبیعی و با ارزش صورت نگرفته باشد.

 3. هیچ بک‌لینک منفی و اشتباهی حذف نشده یا این لینک‌های اسپم به میزان کافی حذف نشده باشند.

 4. مشکل به طور کلی از سمت لینک‌های اسپم نباشد.


کلمات کلیدی :
سئو seo

توضیحاتی در مورد نویسنده این مقاله :
فائزه نادعلی فائزه نادعلی

تحصیلات در رشته کامپیوتر

نظرات
کاربر درسمن
بهینازارع

سلام خیلی ممنون از مقالتون خیلی خوب بود

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام دوست عزیز، خوش حالیم که مورد پسند شما بوده است. 

کاربر درسمن
مهرداد

سلام خسته نباشید یک سوال از خدمتتون داشتم الان هم این الگوریتم به طور مستقل کار میکنه یا وارد هسته اصلی الگوریتم های گوگل شده و به صورت مجزا آپدیت جدا نمیشه؟؟؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام مهرداد جان وقتت بخیر، شایعاتی وجود داره که میگن زیر نظر الگوریتم اصلی کار میکند ولی گوگل هیچ وقت اسرار به این مهمی را فاش نمی کند حتی اگر هم اطلاع رسانی کند در این خصوص نمی توان به قطعیت گفت که راست می گویند.

کاربر درسمن
قیاسوند

سلام مقاله جالبی درباره این الگوریتم بود ولی آیا راهی برای دور زدن الگوریتم پنگوئن گوگل هست یا خیلی خطرناکه اینکار؟؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقت بخیر، بله راه که بسیار هست چون بالاخره آن هم یک الگوریتم است که توسط انسان ها برنامه ریزی شده است و می تواند شامل بسیاری از باگ ها نقص ها و سایر مشکلات ریز و درشت باشد، برای همین امر خیلی راحت می تواند گول بخورد و بتوانید آن را فریب دهید، اما برای سوال دوم که گفتید آیا خطرناک است یا خیر؟ این بستگی به شما دارد که تا چقدر طبیعی جلوه می دهید ولی این را بدانید که الگوریتم ها به مراتب در حال آپدیت شدن هستند برای همین امر، احتمالش بالا است اگر امروز جریمه نشدید فردا حتما بشوید یا شاید چند هفته دیگر، بالاخره اگر دست شما رو بشود ممکن است از نتایج برای همیشه حذف بشوید.

کاربر درسمن
فرید

سلام خیلی مچکر از مقالتون خیلی خوب بود سوالی که برام پیش اومد اینه که اگه از وبلاگ هایی که ساختیم به وب سایتمون لینک بدیم باعث جریمه شدن میشیم یا خیر؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقتتون بخیر، این کار که کلا قدیمی شده است و جواب نمی دهد، اگر هم جواب بدهید زمان بسیاری باید برای آن صرف شود، از طرفی این کار جز سئو کلاه سیاه محسوب می شود و بسیار خطرناک است ولی با رعایت کردن یک سری از استراتژی ها می توانید تا حد قابل توجهی از نگاه پنگوئن دور بمانید.

کاربر درسمن
wp

سلام ممنون از مقاله خوبتون فقط یه سوا داشتم اگه بجای کلمات کلیدی از هم خانوادهاشون استفاده کنیم گوگل میفهمه داریم رو چه کلمه ای سئو میکنیم؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقت شما بخیر، استفاده از lsi های هر کلمه کلیدی تاثیر بسیار خوبی دارد تا اینکه مدام یک کلمه کلیدی را در صفحه استفاده کنیم و این امر سبب بروز keyword stuffing می شود. پس استفاده از هم خانواده ها امری بسیار ضروری و مهم است، و شما می توانید کلمه کلیدی اصلی خود را در قسمت های مهم تر با تاثیر بیشتر تکرار کنید تا گوگل درک درستی از کلمه کلیدی اصلی شما داشته باشد.

کاربر درسمن
ashrafi

سلام وقت شما بخیر مقالتون خیلی کامل بود خیلی ممنون. فقط اینکه یک سوال داشتم چطوری میتونیم از تغییرات الگوریتمهای گوگل مطلع شویم؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقتتون بخیر.

مرسی از لطف شما، گوگل گاهی اوقات آپدیت هایی که ارائه می دهد را اطلاع رسانی می کند، ولی گاهی هم اطلاع نمی دهد که شما می توانید با افت  خیزی که در رتبه ها شکل می گیرد به این امر پی ببرید.

کاربر درسمن
gold

سلام و وقت بخیر اگر روی یک کلمه مثلا همین الگوریتم پنگوئن لینک های مختلف بدهیم، از سمت الگوریتم پنگوئن گوگل به عنوان لینک اسپم شناخته میشه؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقتتون بخیر، تنوع لینک های مختلف اتفاقا باعث طبیعی بودن لینک ها می شود، و هیچ گاه باعث اسپم شدن آن صفحه نمی شود مگر اینکه شما از سایت هایی که اعتبار پایین تری دارند بخواهید لینک بگیرید که این داستانش  فرق می کند و احتمال پنالتی شدن را خیلی بالا می برد.

کاربر درسمن
مشرفی

سلام مقالتون درباره این الگوریتم گوگل خیلی جالب بود اما سوالی که داشتم اینه گرفتن بک لینک از نظر شما به طور کامل کاری مردود در سئو هست و اینکه خرید لینک، کار اشتباهیه؟ اگر کار اشتباهیه، چرا 99 درصد سایت ها خرید بک لینک انجام میدن؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقتتون بخیر، خیر کار مردودی نیست ولی اینکه چطور بخرید و از کجا بخرید و چطور تمدید کنید که به سایت ضربه نخوره این مسئله مهمیه.

ولی اگر تمام نکات و ریزه کاری ها را مورد بررسی قرار بدهید و محتاطانه رفتار کنید هیچ اتفاقی نمی افتد.

کاربر درسمن
saeideh

تفاوت الگوریتم پنگوئن با بقیه الگوریتم ها چی هست؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سازکار هر الگوریتم بسته به فاکتور هایی دارد که برای آن تعریف شده است که مورد بررسی قرار دهد، از این رو ممکن است یک الگوریتم فاکتور های مشابه را بررسی کند از این رو نمی توان گفت که دو الگوریتم شبیه به هم عمل می کنند، و گاهی ممکن است فاکتور ها کاملا با یک دیگر متفاوت باشد که از این رو تفاوت بین هر الگوریتم پدیدار می شود.

کاربر درسمن
sareh

سلام خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون من یه سوال برام پیش اومده اونم اینه که وقتی از disavow استفاده میشه چقدر زمان میبره تا پنگوئن مجدد لینک ها رو بررسی کنه؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقتتون بخیر، زمانش مشخص نیست ولی گوگل گفته که بعد از یک هفته و یا در بد ترین حالت سه ماه ممکن است لینک هایی که disavow کردید را بخواهد بی اثر کند.

کاربر درسمن
ahmad

من یه سایت تو حوزه ی کسب و کار داشتم و برای اینکه رتبه شو بیارم بالاتر یه سئوکار استخدام کردم. همه چیز خوب پیش رفت تا وقتی که به پیشنهاد سئو کارم تصمیم گرفتیم بک لینک بگیریم اما چون متاسفانه سئوکارم طرز درست کار با بک لینک و نمیدوست پنالتی شدم و نمیدونید چه ضربه ای به کسب و کارم وارد شد!فقط میتونم بگم سئو رو باید خیلی جدی گرفت!

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام احمدرضا عزیز، بله قطعا لینک سازی خارجی خیلی میتونه امر مهم و حیاتی برای کسب و کار ما باشه و اگر دقت و ظرافت تو کار نباشه و الگوریتم پنگوئن بفهمه که برای خودتون لینک سازی کردید و یک سری از پارامتر هارو رعایت نکرده باشید قطعا جریمه سختی در نظر خواهد گرفت.

برای همین است که در این مقاله خواستیم شما رو با این الگوریتم بیشتر آشنا کنیم که حداقل از این الگوریتم جریمه نشید و بیشتر حواستون رو جمع کنید.

کاربر درسمن
Dariush

حتی فکر جنگ با الگوریتم های گوگل را هم نکنید! من نمونه آدمی هستم که سر جنگ با الگوریتم های گوگل داشتم و فک میکردم باهوش تر از اونیم که الگوریتمای گوگل بتونن منو شناسایی کنن ولی زودتر از اونی که فکرشو می کردم پنالتی شدم!گوگل واقعا یه مغز متفکره!

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

چه بد!!!

البته گوگل هم هنوز خیلی باگ های متعددی دارد و تا اون لول هوش برتر بودن خیلی هنوز فاصله داره ولیکن با این وجود باید خیلی خیلی بیشتر دقت کنید.

احتمالا یک مقاله هم در مورد خارج شدن از پنالتی در سایت منتشر کنیم ظاهرا بعضی از دوستان خیلی با این مشکل مواجه شده اند.

کاربر درسمن
mina

الگوریتم پنگوئن فوق العادست!یه الگوریتم جامع که همه ی سایتای اسپمو در عرض مدت کوتاهی میترکونه!کارش واقعا درسته. من که واقعا خوشحالم از وجود چنین الگوریتمایی

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

بله ولی با وجود این قدرت باز خیلی ممکنه این الگوریتم اشتباه کنه و سایت های اسپم و غیر اسپم رو تشخیص نده، ولیکن تا اینجای کار میشه گفت عملکرد بدی نداشته ولی خیلی جای کار داره، من خودم شخصا خیلی از سایت هارو دیدم که کلا اسپم کار میکنن اصلا پنالتی هم نشدن اینجا است که باگ های زیاد این الگوریتم نمایان میشه.

کاربر درسمن
majid

اگه یکی از صفحات وب سایت که مثلا سئو کلاه سیاه داشته جریمه بشه و از ایندکس هم حذف بشه دیگه توی صفحات دیگه هم قابل دسترسی نیست؟ یا فقط در حالت سرچ کردن همون کلمه کلیدی حذف میشه

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

فقط از نتایج ممکنه حذف بشود ولیکن ورودی referral میتونه داشته باشه و کاربران با سرچ کردن url آن میتوانند به محتوا دسترسی داشته باشند، فقط شانس دیده شدن در نتايج گوگل رو از دست میده.

کاربر درسمن
siamak

لینک سازی طبیعی دقیقا یعنی چی؟ لینک طبیعی لینکی هست که یه وب سایت خودش واقعا بخواد وبسایت دیگه ای رو معرفی کنه که دیگه واژه ساختن بی معنا میشه درست میگم؟ یا منظور شما از لینک طبیعی چیز دیگه ای هست؟

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

بله بی معنا خواهد شد، لینک سازی طبیعی خودش بحث خیلی مفصلی دارد که سعی میکنیم محتوای آن را برایتان آماده کنیم، ولی این را بدانید که نباید یک روش را بارها و بارها انجام بدهید، این باعث میشود غیر طبیعی بودن کار شما مشخص شود، وقتی یک انسان با دیدن لینک های شما حس کند که شما آن را ساختید مطمئن باشید گوگل خیلی راحت تر به ابن موضوع پی خواهد برد، پس نکات مربوط به لینکسازی خارجی رو فراموش نکنید و از همه روش ها استفاده کنید نه از یک روش خاص و مکرر، موفق باشید.

کاربر درسمن
rashidi

من برای وب سایتم در مرحله اول برای سئو اصولی هدف گزاری کرده بودم در واقع میخواستم به سفید ترین حالت ممکن عمل کنم ولی توی زمان کوتاهی متوجه شدم که توی بازار ایران نمیشه این کار رو کرد و حتما باید الگوریتم های گوگل رو دور زد که خیلی میتونه خطرناک باشه ولی چاره ی دیگه ای هم نیست یا حداقل من نمیدونم!

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام همت جان وقتت بخیر، ببینید هیچ چیزی به آسونی به دست نمیاد و باید برای آن به شدت تلاش کرد. 

لینک سازی هم یک پروسه به شدت زمان بر، ظریف، پر دقت  و حساسی می باشد که باید سختی آن را به جان خرید، کار هایی که زود بازده هستن زود هم متزلزل میشن پس سعی کنيد با احتیاط بیشتری لینک سازی رو انجام بدهید.

کاربر درسمن
gobad AK

من در حال خوندن محتواهای شما در مورد الگوریتم‌های گوگل هستم....خیلی عالی هستن و ادم از خوندنشون لذت میبره و با گوگل بیشتر آشنا میشه

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام سلام خیلی خیلی ممنون، اگر نظر یا پیشنهادی داشتید در جهت ارتقا کیفیت حتما با ما در میان بگذارید، با سپاس.

کاربر درسمن
ابولفضل

خیلی عالی بود.فقط اگه ممکنه یه اشاره بکنین که از کجا بدونیم توسط این الگوریتما جریمه شدیم یا نه.در ضمن پیشنهاد می‌کنم چند محتوای دیگه از الگوریتما رو هم بنویسین.الگوریتم گورخر و یا الگوریتم دزدان دریایی هم جزو الگوریتم‌هایی هستن که محتوا در موردشون خیلی کمه اگه در مورد اونا هم محتوایی بنویسین خیلی ممنون میشم.

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام آقای سمساری عزیز، ممنونیم از درج نظر خودتان و پیشنهادات خوبی که دادید، البته این را بدانید که اگر توسط الگوریتمی پنالتی یا جریمه بشوید، در هیچ برنامه ای به شما نشان نخواهد داد که شما را پنالتی کرده است، در واقع اگر این کار را بکند انگار دست خود را رو کرده است، برای همین این کار را نمی کند.

در مورد محتوا هایی که پیشنهاد  دادید هم حتما با تیم محتوا صبحت خواهم کرد و در اولین فرصت این محتوا و الگوریتم ها را نیز با شما در میان خواهیم گذاشت.


نظر بدهید

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.