تخفیف شگفت انگیز پاییزی درسمن

20% تا 70% تخفیف

ثانیه

دقیقه

ساعت

روز

آموزش HTML CSS دوره ای جامع و متفاوتمشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 27 جلسه
مدت زمان 907 دقیقه
حجم دوره 3/55 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
تعداد دانشجویان 1059
: میانگین امتیاز

290,000تومان 30% تخفیف 203,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.

آموزش html و css، کاملا جامع به همراه تمرین های کاربردی

امروزه وب به یک محیط بزرگ اشتراک‌گذاری اطلاعات در سراسر دنیا تبدیل شده است. شما میتوانید در این محیط ایده‌ها و نظرات خود را در اختیار تمام جهان قرار دهید، با دیگران ارتباط برقرار کنید و ......

پس اگر به فکر راه‌اندازی یک کسب و کار موفق با طراحی‌سایت افتاده اید، باید با قدم اول این مسیر آشنا باشید که راهی نیست جز آموزش html css.

Html، ابزاری است که شما با استفاده از تگ‌های آن اقدام به ساخت قالب کلی صفحات می‌کنید و اسکلت وب سایت خود را طراحی می‌کنید و به کمک css، صفحه وب خود را زیبا و چشم نوازتر می‌کنید یعنی می‌توانید رنگ اضافه کنید، اندازه‌های دلخواهتان را مشخص کنید و کلی کارهای هیجان‌انگیز دیگر.

یک جادوی بزرگ با کنار هم قرار گرفتن html و css:

جادوی بزرگ آموزش html css

حقیقت این است که به تنهایی هیچ کاربرد خاصی ندارند. یعنی با html به تنهایی نمی‌توانید صفحات وب حرفه‌ای طراحی کنید و css هم به تنهایی، کاربردی نمی‌تواند داشته باشد؛ اما در کنار هم قدرت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کنند و برای شما یک جادوی بزرگ رقم می زنند.

دلیل استفاده از کلمه زبان نشانه‌گذار به جای زبان برنامه‌نویسی:

همان طور که در توضیحات گفتیم Html و Css دو زبان نشانه‌گذار هستند که روی این موضوع تاکید بسیاری می‌شود. اما علت چیست؟ واقعیت موضوع این است که زبان‌های برنامه‌نویسی، ابزارهای قدرتمندی هستند که می‌توانیم با کامپیوتر حرف بزنیم و به طور عمده از ساختارهای کنترلی و شرطی استفاده کنیم. اما در زبان‌های نشانه‌گذار خبری از ساختارهای رایج برنامه‌نویسی مثل شرط، حلقه و غیره وجود ندارد و از یکسری نشانه استفاده میکنیم و به کمک آنها متن را از سایر عناصر صفحه جدا کرده تا المان‌های مختلف را در یک صفحه وب قرار داده و ساختار صفحه را مشخص کنیم.

زبان‌های اصلی فرانت-اند چه هستند؟

فرق بین html و css و جاوا اسکریپت

با دو زبان اصلی یعنی Html و Css آشنا شدید. اما زبان سوم کدام است؟ بله درست حدس زدید، زبانی نیست جز جاوا اسکریپت. برای طراحی ظاهر سایت به طور خلاصه می‌توان گفت:

html پایه و اساس ساختن وب سایت

Html: با کمک تگ‌های از قبل تعریف‌شده خود ساختار و اسکلت صفحه‌وب را مشخص میکند، html استخوان های پر از کلسیم را برای صفحاتتان ایجاد می کند.

 

css کمک دهنده به داشتن یک ظاهر زیبا

Css: به ما کمک میکند یک صفحه وب با ظاهر قابل‌قبول داشته باشیم مثل جا به جا کردن عناصر مختلف در صفحه، تغییر رنگ‌بندی، فونت و غیره...

 

جاوا اسکریپت یکی دیگر از ارکان تشکیل دهنده ساختن سایت است.

Java script: به ما اجازه میدهد صفحات وب را به‌طور داینامیک یا پویا طراحی کنیم و با Js آن عناصر تعاملی مثل اسلایدر، گالری عکس و .... تولید کنیم.

از علت برتری Html5 بر Html باخبرید؟

  • مدیریت بهتر خطاها

یكی از بزرگترین اهداف در توسعه Html5، آسانتر كردن تحلیل‌های مرورگر برای توسعه‌دهندگان بود. به زبان ساده این نسخه از Html به مرورگر کمک کند تا یک صفحه وب را به شکل مناسبی به شما نشان دهد، حتی اگر برنامه‌نویس مرتکب اشتباه شود.

  • پشتیبانی از اپلیکیشن‌های مدرن وب

پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی وب در نسخه Html 5 بهبود یافته است. در استفاده از Html4 توسعه‌دهندگان برای رفع محدودیت‌هایی که داشتند، مجبور بودند از فلش و جاوا اسکریپت، برنامه‌های افزودنی مرورگر و راه‌های دیگر بهره ببرند. با معرفی Html5، بسیاری از این راه‌حل‌ها به بخشی از Html تبدیل شدند و در وقت توسعه‌دهندگان صرفه‌جویی شد.

  • بهبود معناشناختی

در Html5 معناشناسی بهبود یافته یا به عبارتی نحو ساده شده است. طراحی یک وب‌سایت پیچیده می‌تواند ترسناک باشد. عناصر مختلفی در همه جا حضور دارند، شاید مجبور باشید از صدها و یا هزاران عنصر به دنبال هم استفاده کنید. تا اینکه Html5 برای رساندن Html به استانداردهای قرن بیست و یکم آمد و نحو زبان را ساده‌تر کرد. به همین خاطر ساختار کدنویسی و طراحی صفحات وب در Html5 تمایل به مفهومی شدن دارد، بطوری که استفاده از تگ‌‌های آن برای شناسایی بخش‌‌های مقاله در وب سایت مناسب است و موتور‌های جستجو می‌‌توانند، وب‌سایت‌‌هایی که با این کدها طراحی‌ شده را بهتر شناسایی کنند که در مجموع به بالا رفتن رتبه وب‌سایت منتهی شود.

  • یک کاندید برای پشتیبانی از تلفن همراه

پشتیبانی برای تلفن‌های همراه در Html5 مورد توجه قرار گرفته است. صفحه نمایش تلفن‌های همراه معمولاً عریض‌تر از پهنای آنهاست در حالی که مانیتور رایانه برعکس است. آنچه در رایانه عالی به نظر می‌رسد به طور طبیعی در تلفن هوشمند جلوه خوبی ندارد مگر اینکه وب‌سایت برای سازگاری با دستگاهی که در آن بارگذاری شده، ساخته شده باشد. اینجاست که Html5 ایجاد وب‌سایت‌های سازگار با تلفن را برای توسعه‌دهندگان در سراسر جهان آسان‌تر کرده است.

  • پشتیبانی از فیلم و صدا

نحوه برخورد با صدا و فیلم تفاوت دیگری میان HTML و HTML5 است. از بین بردن مشکلات پخش‌کننده صوت و تصویر‌ در این نسخه با استفاده از دو تگ خود در اینباره به مرورگر اعلام می‌کند که فایل‌های صوتی یا تصویری در وب‌سایت وجود دارد و مرورگر یک پلیر یا پخش‌کننده ساده اما کاربردی را در کنار فایل‌های صوتی و تصویری نمایش می‌دهد.

بین Css و Css3 هم تفاوتی وجود دارد؟

  • Selectorهای پیشرفته

در CSS2 شما برای تگ‌ها باید از id یا class تعریف میکردید و کمتر میتوانستید از خود تگ‌ها استفاده کنید سپس در CSS به آن‌ها با استفاده از نقطه (.) یا علامت هَش (#) دسترسی پیدا میکردید. اما در CSS3 شما میتوانید به شکل‌های بسیار پیشرفته‌ای، تگ های HTML خود را انتخاب کنید.

  • پشتیبانی از اکثر فرمت‌های رنگی

در CSS3 شما امکان استفاده از انواع فرمت‌های رنگی مثل HEX, RGB, RGBA و دیگر فرمت‌های غیر مرسوم را دارید. نگران پشتیبانی از این فرمت ها نباشید.

  • خمیده کردن گوشه‌ها

تا قبل از CSS3 شما برای خمیده کردن گوشه‌ها، باید کدهای زیادی مینوشتید یا از روش‌های جایگزین دیگری استفاده میکردید، اما در CSS3 کافی است که عبارت border-radius: 5px را بنویسید تا در المان‌ خود ۵ پیکسل خمیدگی در گوشه‌هایش ایجاد کنید.

  • تعریف سایه برای اجسام و متن‌ها:

در CSS3 شما میتوانید با دستور box-shadow به راحتی برای اجسام خود سایه تعریف کنید و با دستور text-shadow امکان اضافه کردن سایه به متن‌های شما داده میشود. آخرین مورد که جذاب‌ترین ویژگی CSS3 محسوب می‌شود قابلیت ساخت اشکالی باورنکردی با استفاده از آن است.

Html برای همه، همه برای Html

یکی از راز های مهیج html این است که قدمتی طولانی دارد و تا حالا هیچ زبانی نتوانسته است آن را از گود رقابت دور کند. این مزیت، تاثیر مهمی بر یادگیری زبان html  گذاشته است. زبانی که با قدیمی تر شدن آن، هنوز هم مورد استفاده قرار میگیرد.

سایت درسمن یک پیشنهاد عالی برای شما دارد:

پیشنهاد درسمن دوره html و css

شرکت در دوره آموزش html css سایت درسمن؛ همیشه شروع کارها خیلی مهم است و در دنیای طراحی وب که گستردگی فراوان دارد، اهمیت بیشتری پیدا می کند، پس خیلی مهم است که شروع درست داشته باشیم تا هم از مسیر خسته نشویم و هم مطلب را به خوبی یاد بگیریم.

اگر می خواهید طراحی وب را یاد بگیرید و گام به گام جلو بروید، یکی از گام‌های پایه، شرکت در این دوره است. ما در این دوره به معنی واقعی سعی کردیم تا تمامی نکاتی را که در حیطه آموزش html و css به آن احتیاج دارید را برایتان جمع‌آوری کنیم و با گذراندن این دوره‌ی آموزشی خود را برای دوره‌های حرفه‌ای‌تر آماده کنید.

راستی مطلب دیگری که باید در مورد این دوره از آموزش بدانید این است که ما با آخرین تکنولوژی‌های html و css یعنی آموزش 5html و 3css شگفت‌آور در خدمت شما هستیم. شما با گذارندن این دوره با درک درستی که به ساختار صفحه وب می رسید، می توانید شروع به استفاده از دوره‌های حرفه‌ای درسمن کنید و طعم واقعی و لذت‌بخش یک آموزش طراحی‌سایت با بیانی گویا را تجربه کنید.

دلیل دیگر برای استفاده از دوره ما:

دلیل دیگر برای استفاده از دوره html css

یکی دیگر از دلایلی که این اطمینان را برای استفاده از دوره آموزشی html و css ایجاد می‌کند، تدریس این دوره با حضور استادی بی‌نظیر و مجرب است. ایشان دارای ارشد کامپیوتر با تدریس دروس تخصصی کامپیوتر به مدت 12 سال در دانشگاه‌های دولتی، پیام نور و آزاد ملایر و شهید شمسی‌پور تهران است. همچنین دارای سوابق پژوهشی چون کسب مقام‌های پی در پی در مسابقات ACM به عنوان مربی تیم و همکاری با مراکز پژوهشی و انجمن‌های علمی است.

کلام آخر:

اگر برای شروع طراحی وب هدفی بلند مدت دارید با آموزش html و css ما پله پله حرکت کنید و به دنبال مسیری باشید که جامع باشد چرا که باعث دورشدن و حتی خستگی و کنار گذاشتن شما از این مسیر می‌شود. پس به ما اعتماد کنید و وارد دنیای رقابت‌ها شوید؛ قطعا پشیمان نخواهید شد.

 

برچسب ها :

html