آموزش php رایگان، مقدماتی تا متوسطمشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 12 جلسه
مدت زمان 181 دقیقه
حجم دوره 957 مگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره درحال برگزاری
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.

آموزش php مقدماتی کاملا رایگان (یادگیری آسان)

سلامی دیگر به علاقه مندان طراحی وب؛ امروز می خواهیم آموزش PHP را که یکی از پردرخواست ترین دوره‌های وب، از سمت کاربران بود را به شما معرفی کنیم تا از ویژگی های دوره مطلع شوید. اما قبل از آن بهتر است کمی با خود زبان PHP آشنا شویم . پس تا پایان همراه ما باشید.

PHP چیست و از آن چه میدانید؟

یک زبان متن باز در سمت سرور که پیشرفت های چشمگیری در زمینه طراحی وب داشته است. PHP که در سال 1994 با نام Personal Home Page از خود رونمایی کرد، توانست طرفداران بسیاری را به خود جذب کند و به یک رقیب سرسخت و جدی در زمینه طراحی وب برای ASP.Net شود. 

به زبان ساده تر PHP یک زبان اسکریپتی است که با متصل شدن به سیستم مدیریت پایگاه داده mysql و دریافت اطلاعات، صفحات داینامیک را ساخته و به کاربر خود نشان  میدهد.

این زبان در زمینه طراحی وب، فریمورک های بی نظیری دارد که از محبوب ترین آنها میتوان به لاراول(Laravel)، سیمفونی(Symfony) و کد ایگنایتر (CodeIgniter) اشاره کرد.
برای پشیتبانی از سیستم عامل هایی چون ویندوز و لینکوس نگران نباشید. چرا که زبان برنامه نویسی PHP به خوبی با آنها عجین شده و در واقع میتوان گفت یکی از دلایل انتخاب افراد برای برنامه نویسی است.
از دیگر ویژگی های زبان PHP میتوان به شی گرایی و مفسری بودن آن نیز اشاره کرد و همانطور که می‌دانید زبان های مفسری تمام کد را به یکباره اجرا نمیکنند و به صورت خط به خط کدها اجرا میشوند. همچنین شما میتوانید علاوه بر برنامه نویسی وب، در حیطه توسعه نرم افزارهای تحت ویندوز، پلاگین نویسی یا افزونه نویسی برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس که کدنویسی آن نیز با همین زبان صورت گرفته و ساخت ربات های تلگرام است، فعالیت داشته باشید.