آموزش بوت استرپ 4 از مقدماتی تا پیشرفته

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 24 جلسه
مدت زمان 601 دقیقه
حجم دوره 2/76 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
تعداد دانشجویان 138
: میانگین امتیاز

175,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.

آموزش بوت استرپ 4 شروعی برای بهترین شدن

سلام خوش آمدید به یکی دیگر از دوره های آموزشی جذاب درسمن، در این دوره با آموزش بوت استرپ4 با ما همراه هستید،قبل از اینکه شما را با ویژگی های این دوره آشنا کنیم می خواهیم در مورد بوت استرپ صحبت کنیم تا شما بیشتر با این فریم ورک محبوب آشنا شوید و بتوانید انتخاب درستی برای یادگیری داشته باشید.

 

بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ یک فریم ورک یا یک چهارچوب نرم افزاری است و شامل کتابخانه های از قبل آماده شده که به زبان HTML،CSS و Java script است. Bootstrap به ما این امکان را می دهد که با استفاده از کتابخانه هایش المان هایی مثل فرم ها، تب ها و دکمه ها را به صفحات وب اضافه کنیم و رابط کاربری وب سایت خود را توسعه دهیم.

با امکاناتی که بوت استرپ دارد و همینطور استفاده آسان از آن  باعث شده است که تعداد سایت هایی که از Bootstrap استفاده می کنند افزایش کند. به همین دلیل در این فریم ورک به روز رسانی جدید به نام Bootstrap4  رخ داده است. بروزرسانی که در نسخه چهارم این فریم ورک  ایجاد شده است  را می توان یک تحول بزرگ دانست.

این تغییرات شامل موارد زیر است:

  1. اضافه شدن کلاس های ریسپانسیو جدید
  2. به روز رسانی Print style ها
  3. بهبود شبکه Grid
  4. انتقال از Less به  Sass

 

امکانات بوت استرپ

این فریم ورک با کلیه مرورگر ها های استاندارد همخوانی دارد،ریسپانسیو بودن یکی دیگر از امکانات مهم این فریم ورک است که موجب شد وب سایت ها نمایش مناسبی در موبایل و تبلت داشته باشند. بوت استرپ را می توانید به صورت رایگان از سایت Github  دانلود کنید.


تاریخچه Bootstrap

بوت استرپ توسط Mark Otto و Jacob Thornton در توییتر طراحی شده است و به عنوان یک محصول متن باز در سال2011  در گیت هاب منتشر شد.
در ژوئن 2014 Bootstrap برترین پروژه گیت هاب معرفی شد.

دلایل استفاده از بوت استرپ

  1. یادگیری آسان: هر شخصی با داشتن دانش در زمینه html  و css  می تواند کار با بوت استرپ را شروع کند.
  2. ریسپانسیو بودن: واکنش گرایی در بوت استرپ باعث میشود وب سایت شما در گوشی، تبلت و کامپیوتر های شخصی به درستی نمایش داده شود.
  3. پشتیبانی از کلیه مرورگرها: از تمامی مرور گرها پشتیبانی می کند و با آنها سازگاری دارد مثل : firefox،chrome و...
  4. mobile-first: این موضوع یعنی طراحی اول برای تلفن های هوشمند انجام شود و سپس برای سایر موارد مثل کامپیوتر ها.

آموزش بوت استرپ را چگونه شروع کنیم؟

حالا که با این فریم ورک محبوب آشنا شده اید وقت آن رسیده که برای شروع یادگیری دست بکارشوید. برای یادگیری بوت استرپ سایت های مختلفی وجود دارد که به طور کامل این فریم ورک را آموزش داده اند و درسمن هم جزء همان سایت ها می باشد اما آموزش ما با دیگر وب سایت ها تفاوت دارد به دلیل اینکه دوره ای که ما ارائه داده ایم از صفر تا حرفه ای است و شما بعد از گذراندن این دوره می توانید به طور حرفه ای با بوت استرپ کار کنید و رابط های کاربری زیبا و جذابی برای وب سایت ها توسعه دهید.