آموزش سی شارپ مقدماتی تا متوسطمشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1119 دقیقه
حجم دوره 4/58 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
تعداد دانشجویان 1719
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.

آموزش رایگان سی شارپ، دوره ای بی تکرار و به یاد ماندنی

با سلام خدمت کاربران و علاقه‌مندان به دنیای برنامه‌نویسی. این افتخار را داریم که با جامع‌ترین و بی‌رقیب ترین دوره آموزش سی‌شارپ، در خدمت شما باشیم. ممکن است شما یک زبان برنامه‌نویسی را به هر دلیلی انتخاب کنید. چرا که برای توسعه انواع برنامه‌ها، استفاده از یک چهارچوب موضوع بسیار مهمی است. پس اگر میخواهید بدانید زبانی که انتخاب کرده‌اید یک انتخاب هوشمند و منطقی است یا خیر، با ما همراه شوید.

استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی طبق آمار:

همانطور که میدانید زبان‌های برنامه‌نویسی به 4 دسته تقسیم میشوند:
 • شیء‌گرا

 • رویه‌ای 

 • کاربردی

 • منطقی 

میزان استفاده از هر دسته در بین برنامه‌نویسان متفاوت است. طبق آمار، دسته شیء گرایی بالاترین درصد آماری یعنی بالای 60 درصد را به خود اختصاص داده است. پس استفاده از زبان‌هایی که جزء این دسته هستند مناسب‌ترین انتخاب برای شما عزیزان است. البته ما یکی از آنها را در ابتدا برایتان نام بردیم، یعنی سی شارپ.

معرفی ویژگی‌های زبان مایکروسافت:

زبان سی‌شارپ یک زبان چند مدلی است یعنی دستوری، تابعی، عمومی ، شیء گرا و جزء گرا که توسط شرکت قدرتمند مایکروسافت و از دل فریمورک Net. خلق و پرورش یافت و توانست استانداردهای ISO و Ecma را دریافت و به یک زبان استاندارد تبدیل شود.

ویژگی‌های منحصر به فرد سی شارپ عبارت‌اند از:ویژگی های سی شارپ

 • داشتن شرط‌‌های بولین

 • زباله‌روبی خودکار

 • کتابخانه‌های استاندارد

 • خصوصیت‌ها و رویدادها

 • دلیگیت و مدیریت رویدادها

 • ایندکس‌ها

 • شرط‌های کامپایلری

 • LINQ

 • Lambda 

 • استفاده آسان در جنریک‌ها برای مقادیر با نوع داده متفاوت.

نرم‌افزارهایی که با استفاده از c# می‌توانیم توسعه دهیم:

با یادگیری سی‌شارپ نیازی به هیچ زبان برنامه‌نویسی دیگر در پلتفرم ‌های مختلف نخواهید داشت و می‌توانید برای پلتفرم‌های مختلف، نرم‌افزار مورد نظر خود را توسعه دهید. همچنین با استفاده از آن می‌توانید اپلیکیشن سیستم عامل‌های اندروید و ios را با  تکنولوژی xamarin بنویسید. اگر علاقه‌مند به طراحی وبسایت‌های زیبا هستید از  Asp.net این زبان کمک بگیرید. حتی با کمک سی‌شارپ می‌توان نرم افزارهای تحت ویندوز و macOS تولید کرد. عاشقان به توسعه بازی‌های 3 بعدی شما هم می‌توانید از پلتفرم Unity استفاده کنید که با زبان سی‌شارپ توسعه داده شده است. با این توصیف‌ها اگر شما به این زبان مسلط شوید تقریبا هر نوع ایده و برنامه‌ای را می توانید پیاده‌سازی کنید.

آموزش سی شارپ

سی شارپی که از فریمروک Net. پرورش یافته، همچنان دست از رقابت با دیگر زبان‌ها برنداشته و در حال پیشرفت خود به کمک مایکروسافت است. این زبان قصد پایان دادن به کار خود در دنیای برنامه‌نویسی را ندارد.

چرا سی شارپ؟ 

شاید با خود بپرسید چرا سی‌شارپ؟ برای پاسخ به این سوال باید بگویم: سی‌شارپ یک زبان چند سکویی است که به دلیل استفاده گسترده از این زبان دارای بازار کار عالی در ایران و حتی در جهان آن است.

اگر دلایلی که برایتان مطرح کرده‌ایم کافی نبود پس به موارد زیر خوب دقت کنید:

 • کدنویسی آسان در ویژوال استودیو، قدرتمندترین IDE موجود برای برنامه‌نویسی

 • یک زبان برنامه‌نویسی مدرن و همه منظوره.

 • به‌راحتی فرا گرفته می‌شود و یادگیری آن آسان است.

 • زبان ساخت‌یافته (برنامه‌ها را می‌توان به اجزا و زیر برنامه‌های کوچکتر تقسیم کرد)

 • قابل استفاده برای تولید برنامه‌های کارآمد .

 • قابل استفاده و کامپایل بر روی انواع کامپیوتر.

جواب به سوال چرا سی شارپ از زبان آندریا:

ایشان مدیر ارشد سی شارپ و پیشرو در جامعه‌ی NET. هستند که بیش از 10 سال تجربه‌ی حرفه‌ای کار با سی شارپ را دارد و دلایل متفاوتی را برای اینکه چرا سی شارپ یاد بگیریم ارائه کرده است.

این دلایل عبارت اند از: 

 • ساده و خوانا بودن این زبان برنامه نویسی:

به عنوان یک توسعه‌دهنده، چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، وقت بیشتری را صرف خواندن و فهمیدن کد می‌کنید تا نوشتن آن! به همین دلیل، ایشان یکی از مهمترین ویژگی‌های هر زبان برنامه نویسی را خوانا بودن آن میداند.

 • داشتن بالاترین بهره‌وری و سودمندی

از زمان انتشار نسخه‌ی اول این زبان بهره‌وری توسعه‌دهنده، یکی از اصول طراحی آن بوده و چندین ویژگی زبان سی شارپ، این بهره وری را بیشتر می کند و انجام کارهای مشترک را راحت تر می سازد، یکی از این ویژگی ها وجود کلمه ی کلیدی Var است، Var نیاز به تکرار کردن نام انواع داده ها را کمتر می کند.

 • یک زبان برنامه‌نویسی چند سکویی است

C# به عنوان یک زبان کاملا شی‌گرا کار خود را شروع کرد و با گذشت زمان به یک زبان چند سکویی تبدیل شد. یعنی با استفاده از این زبان برنامه نویسی میتوانید، یک بار کدنویسی کنید و چند خروجی متفاوت بگیرید. همچنین از سبک‌های برنامه نویسی imperative declarative ،generic و functional نیز پشتیبانی می‌کند.

 • سی شارپ با .NET کاملا مهندسی شده اجرا می‌شود

جالب است، بدانید زبان C# به صورت جداگانه طراحی نشده بلکه بخشی از پروژه‌ی فریم‌ورک NET. است و تا جایی پیشرفت کرده که در سال 2020، NET. و NET Core. در NET 5. به هم نزدیک شده تا پایه و اساس یک پلتفرم یکپارچه مدرن را برای توسعه نرم‌افزار سی شارپ تنظیم کنند.

 • یک پلتفرم چندسکویی 

در ابتدا C# فقط به توسعه‌دهندگان ویندوز اختصاص داشت زیرا چارچوب NET. کاملا با سیستم عامل مایکروسافت همراه بود و این امر یک عامل محدودکننده به شمار می‌رفت. اما هم‌اکنون شما می‌توانید سی شارپ خود را بر روی چندین سیستم عامل اجرا کنید و این فوق‌العاده است.

 • سی شارپ منبع باز(متن باز) است و توسط مایکروسافت هدایت می شود

خوب است بدانید مایکروسافت، موفقترین شرکت نرمافزاری جهان با 125 میلیارد دلار درآمد در سال 2019 از سی شارپ پشتیبانی میکند و وظیفه‌ی حفظ اصول طراحی این زبان را بر عهده دارد که به نظر آندریا، شگفت انگیز است!

 • داشتن جامه‌ای فعال و پر جنب و جوش

یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد تصمیم می‌گیرند برای کار حرفه‌ای خود روی سی شارپ سرمایه‌گذاری کنند، این گزینه است. اگر دوست دارید با توسعه‌دهندگان پرشور تعامل  داشته باشید مطمئنا عاشق ورود به دنیای سی شارپ خواهید شد.

 • داشتن الگوهای طراحی داخلی و بهترین شیوه ها 

Design Patternها، راه حل‌های کلی هستند که در قالب الگوهایی ارائه می‌شوند که می‌توانند مشکلات به وجود آمده در طراحی نرم‌افزار را حل کنند. خوشبختانه سی شارپ، بهترین آن‌ها را به  مخاطبان خود ارائه داده است.

 • اهرم‌بندی مجموعه‌ی گسترده‌ای از کتابخانه‌ها

سی شارپ می‌تواند برای اجرای معمولی‌ترین کارها مانند استفاده از سیستم فایل، ارسال و دریافت داده از طریق شبکه، انجام عملیات ریاضی و رمزنگاری و موارد دیگر شما را کمک کند.

 • خیلی سریع اجرا می‌شود

 • می‌تواند در مرورگرها نیز اجرا شود

 • بالا بودن تقاضا برای توسعه دهندگان سی شارپ

مهارت‌های سی شارپ مورد تقاضا هستند و سازمان‌های بزرگ و کوچک روزانه از سی شارپ برای توسعه سیستم‌های مهم و حساس خود استفاده می‌کنند. هرگز کمبود شغل، برای توسعه‌دهندگان سی شارپ در جهان به وجود نخواهد آمد و این بدان معنی است که سیشارپ یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای حرفه آینده‌ی شماست!

در آخر هم طبق گفته های Payscale، یک توسعه دهنده‌ی سی شارپ با تجربه می‌تواند به طور متوسط بیش از 90 هزار دلار در امریکا درآمد کسب کند. گرچه این حقوق در سراسر جهان متفاوت است اما تسلط بر سی شارپ می‌تواند شما را در رسیدن به درآمد زیاد کمک کند.

در نهایت برای اطمینان از انتخاب درست برای متخصص شدن در این زبان و دیدن آموزش سی‌شارپ، به عنوان یک گزینه عالی خدمتتان بگوییم که طبق فهرست‌بندی انجمن TIOBE، این زبان رتبه 4 را در جدول را به خود اختصاص داده و همچنین یکی از پرچمداران برنامه‌نویسی در بخش اعظمی از نرم‌افزارها و وبسایت‌ سازمان‌های دولتی و خصوصی در ایران است.

درآمد و بازار کار سی‌شارپ

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که درآمد حاصل از سی‌شارپ چگونه است؟ میتوان به عنوان داشتن یک شغل در آینده نگاه کرد یا خیر؟
قبل از پاسخ به این سوالات بهتر است بدانید که مایکروسافت از توسعه سی‌شارپ 3 هدف اصلی داشت. در واقع او میخواست برنامه‌ای ساده، متناسب با  نیازهای روز و شی‌گرا تولید کند. علاوه بر این مایکروسافت می‌خواست برنامه‌ای کاملا انعطاف‌پذیر، قدرتمند و ماژولار تولید کند که با تایپ حداقل کاراکتر بتوان برنامه مورد نظر را نوشت. در نهایت همه این موارد باعث محبوبیت سی‌شارپ شد.

درآمد سی شارپ

بریم به سراغ جواب سوال‌ها. همیشه انتخاب زبان برنامه‌نویسی برای افراد مبتدی کار سختی است چرا که بعد از تحقیق و جستجو، برخی افراد یک زبان را بسیار آینده‌دار دانسته و برخی دیگر همان زبان را بدون آینده و محکوم به مرگ دانسته‌اند. اما آنچه که در مورد آینده این زبان باید بدانید این است که مایکروسافت، سی شارپ و فریم ورک .NET آن را با هدف توسعه برنامه‌های مورد نیاز شرکت‌های بزرگ طراحی کرد. 

حال سوال اینجاست که چرا این قبیل افراد در مورد نکات مثبت و کاربردهای این زبان مطلبی منتشر نمی‌کنند؟ علت آن است که این شرکت‌ها آنقدر مشغول توسعه نرم افزارهای جدید یا اصلاح ایرادات نسخه‌های قبلی هستند که زمانی برای انتشار چنین مطالبی ندارند.

گزارشی در سال ۲۰۰۲ از روزنامه نیویورک تایمز منتشر گردیده که در آن گفته شد، شرکت مایکروسافت پس از صرف دو میلیون دلار هزینه و ۵ میلیون ساعت کار بی وقفه توانست این زبان را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد. پس این شرکت هرگز اجازه نخواهد داد بخاطر هزینه بالایی که صرف کرده، منسوخ شود.

نتیجه این تحقیقات در سال ۲۰۱۹ نشان داد، دانشجویانی که در دوره تحصیل خود بر روی زبان سی‌شارپ تمرکز کرده‌اند شانس بیشتری برای استخدام در شرکت‌ها داشته‌اند. این تحقیقات گویای آن است که شرکت‌های بزرگ خارجی برای توسعه نرم‌افزار‌های خود به نیروی کاری که در برنامه‌نویسی سی‌شارپ تخصص داشته باشد، نیاز دارند.

میزان درآمد یک برنامه نویس سی‌شارپ:

همان طور که میدانید عوامل بسیاری در تعیین حقوق برنامه‌نویسان نقش دارد مانند:درآمد آموزش سی شارپ

 • میزان تحصیلات
 • مهارت
 • تجربه‌کاری 
 • سابقه کار

به همین دلیل نمیتوان مبلغ مشخصی را برای درآمد برنامه‌نویس سی‌شارپ در ایران تعیین کرد. اما به طور میانگین درآمد آنها بین ۲ تا ۵ میلیون می‌باشد و این حقوق می‌تواند با توجه به شرایط ذکر شده تا ۱۰ میلیون افزایش پیدا کند.

بازار کار در ایران

کافی است به آگهی‌های استخدامی سر بزنید تا از وجود شرایط خوب آن برای داشتن شغلی مناسب آگاه شوید. اما باید توجه داشت که این قبیل برنامه‌نویسان باید ماهر بوده و به ASP.NET و همچنین ASP.NET Core تسلط کافی داشته باشند. بنابراین اگر قصد یادگیری این زبان را دارید به هیچ وجه نگران منسوخ شدن و مرگ آن نباشید.

جمع بندی:

شما را با یک زبان قدرتمند آشنا کردیم. اگر میخواهید خود را به یک متخصص سی‌شارپ تبدیل کنید لازمه این کار، یادگیری آموزش مقدماتی سی‌شارپ و سپس گذراندن دوره پیشرفته آن است. این اطمینان را به شما میدهیم که این زبان کاربردی، تمام نشدنی خواهد بود چرا که مایکروسافت نسخه‌های جدید خود را هرچند وقت یکبار به بازار عرضه میکند و با اضافه کردن قابلیت‌های جدید، کدنویسی را برای متخصصان آسان و سرعت عملکردشان را در کار بالا میبرد.

برای یادگیری سی‌شارپ حتما باید محیط ویژوال استودیو را به خوبی فرا گیرید چرا که ایجاد یک پروژه آن هم به صورت صحیح یکی از مسائلی است که ابتدا ساده به نظر میرسد اما در نهایت اگر به آن توجه نشود در روند پروژه تاثیرگذار خواهد بود. پس بخش‌های مختلف این محیط را بیاموزید تا سرعت برنامه‌نویسی خود را افزایش دهید.

میخواهید در روش یادگیری خود تغییر ایجاد کنید؟

یادگیری زبان سی شارپ

شما عزیزان را به شرکت در دوره آموزش سی‌شارپ درسمن دعوت میکنیم تا تمامی مفاهیم را برایتان بازگو کنیم. در این آموزش به بخش‌های مهم محیط ویژوال استودیو برای شما به صورت کاملا کاربردی پرداخته‌ایم تا در ایجاد پروژه خود به مشکل برنخورید.

شاید این سوال را از خودتان بپرسید که  چرا باید در این دوره شرکت کنم؟ 

چرا باید سی شارپ یاد بگیریم؟

دلایلی که در ادامه نام میبریم میتواند شما را برای گرفتن یک تصمیم قطعی و درست  کمک کند تا وقت با ارزشتان را بیهوده هدر ندهید:

 1. در این دوره تمام مباحث ترند در حوزه آموزش مقدماتی این زبان آورده شده، پس نگران کمیت محتوای این دوره نباشید.

 2. محتوای دوره بسیار کاربردی است و طبق تجربه کاری مدرس دوره ارائه شده است، پس نگران کیفیت محتوای هم دوره نباشید.

 3. در کنار آموزش  تمام مباحث  پایه،  تمرین‌ های کاربردی هم در پایان دوره قرار داده شده است.

 4. در طول دوره قطعا بارها و بارها به مشکل بر می خورید و سوال‌های متعددی برای شما به وجود می‌آید که  انجمن درسمن با قدرت در کنارتان است تا به شما کمک کند. پس نگران این مورد هم نباشید.

 5. اگر بعد از خواندن مواردی که گفته شد باز هم نیاز به مشاوره داشتید می توانید از طریق پیج اینستا به نشانی(darsmancom) و یا راه‌های ارتباطی درسمن با ما در تماس باشید.

خرید دوره‌های درسمن به چه شکل است؟

 1. خرید به صورت جامع

 در خرید جامع شما بعد از ثبت‌نام و انتخاب دوره در قسمت خرید دوره که در کادر سمت راست مشاهده میکنید اقدام به خرید کرده و با رفتن به سبد خرید و پرداخت، لینک دانلود تمامی مطالب برای شما ارسال می‌شود که از تخفیف بیشتر و مزایای ویژه‌ برخوردار می‌شوید و از دانشجویان مجموعه خواهید بود. خرید جامع دوره مناسب کسانی است که:

 • می‌خواهند یک مسیر آموزشی مطمئن برای خود انتخاب کرده و همراه همیشگی درسمن باشند.

 • کسانی که زمان کافی را دارند تا پروژه‌محور و طبق یک متد آموزشی به یادگیری بپردازند.

 1. خرید به صورت مبحثی

برای افرادی که قصد استفاده از برخی درس‌ها را دارند این امکان فراهم شده است که بتوانند تنها مباحث مورد نیاز خود را خریداری و استفاده کنند. این نوع خرید مناسب کسانی است که:

 • برای تکمیل دانش خود نیازمند آموزش برخی مفاهیم هستند.

 • یا این که حین انجام یک پروژه با مشکل مواجه شده و باید برای یادگیری سریع اقدام کنند.

 • قصد یادگیری دارند اما هنوز در انتخاب مردد هستند. این افراد می‌توانند با خرید یک مبحث و آشنایی با آن علاقه واقعی خود را با صرف زمان  و هزینه کم پیدا کنند.

 اگر تصمیم به شرکت در دوره را گرفتید از شما می خواهیم که:

 • با تلاش، علاقه و پشتکار قدم در این مسیر بگذارید و بدانید هر چقدر بیشتر تلاش کنید قطعا نتیجه بهتری میگیرید.

 • برای رسیدن به هدف عجله نکنید و صبور باشید و تمام تلاشت را به‌ کار بگیرید تا به نتیجه دلخواهی که دارید، برسید.

شروع کردن سخته، ولی تو انجامش بده

افراد زیادی هستند که به ‌واسطه تحصیل یا علاقه وارد حوزه برنامه‌نویسی می‌شوند اما بعد از مدتی یا از یادگیریِ بی‌حاصل خسته می‌شوند یا آنطور که باید از شغل خود لذت نمی‌برند. برنامه‌نویسی مسیر سختی دارد که فقط از عهده افراد قوی و هدفمند بر می‌آید. کسانی که به هر قیمتی شده استقامت می‌کنند و هزینه رشد خود را می‌پردازند. پس اگر بین راه‌هایی که رفته‌ و یا در انتخاب آن دچار سردرگمی شده‌ای روی کمک ما حساب کن البته اگر میدانی  واقعا به برنامه‌نویسی علاقه داری.

آموزش زبان سی شارپ

حالا به معرفی مباحثی که در این دوره در نظر گرفته شده است، می‌پردازیم:

 • آشنایی با ساختار کلی یک برنامه در زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ

 • دستورات ورودی و خروجی 

 • دستورات کنترلی (شرطی) 

 • حلقه‌های تکرار

 • آرایه‌ها 

 • رشته‌ها 

 • توابع و متدها

 • آموزش کامل و جامع کالکشنها 

 • آموزش کامل شی‌گرایی 

 • نکته کلیدی انواع داده‌ها و تبدیل آنها به یکدیگر 

 • کنترل خطا و استثناها در سی‌شارپ(Exception Handling)

 

برچسب ها :

آموزش سی شارپ مهندس عباسی
دوره های پیشنهادی
آموزش سی شارپ مقدماتی تا متوسط
4.41
1719
1119

رایگان

جزئیات دوره
آموزش سی شارپ پیشرفته، ویژه ورود به بازار کار

آموزش سی شارپ پیشرفته

مدرس : مهدی عباسی


4.73
742
1091
475,000
جزئیات دوره