معرفی کامل SubQuery و آشنایی با AggregateFunctions در SQL Server 2019


معرفی کامل  SubQueryو آشنایی با AggregateFunctions در SQL Server 2019
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

معرفی کامل SubQuery و آشنایی با AggregateFunctions در SQL Server 2019:


در این جلسه می‌خواهیم مبحث آشنایی با توابع تجمعی (Aggregate Functions)  توضیح دهیم. تا قبل از این یاد گرفتیم که چگونه می‌توانیم Select های خوب و مناسبی روی دیتابیس انجام دهیم. حتما بارها نیاز داریم که اطلاعاتی را از دیتابیس واکشی کنیم و نسبت به نیازی که داریم پرسش یا کوئری از سیستم داشته باشیم و اطلاعات را واکشی کنیم. کار توابع تجمعی محاسبات است  یا به عبارتی بدست آوردن اطلاعاتی از کوئری‌ها می‌باشد. برای مثال شاید نیاز داشته باشیم مقدار یک ستون از جدول را جمع کنیم. یا min  و max یک ستون را بدست آوریم یا میانگین یا تعداد عناصر را بدست آوریم. برای اینکار از توابع تجمعی استفاده می‌کنیم. 
توابع تجمعمی در SQL:

 

  • SUM(): جمع یک ستون را بدست می‌آورد.

  • MAX(): ماکسیمم یا بیشترین مقدار یک ستون را بدست می‌آورد.
  • MIN(): مینیمم یا کمترین مقدار یک ستون را بدست می‌آورد.
  • AVG(): میانگین یک ستون را بدست می‌آورد.
  • COUNT(): تعداد یک ستون را بدست می‌آورد.
  • COUNT_BIG(): تعداد یک ستون را بدست می‌آورد. با تابع COUNT تفاوتی ندارد فقط از این تابع برای تعدادهای بسیار زیاد استفاده می‌شود.

 

 SubQuery در SQL چیست؟
تا اینجای کار ما بیشتر پرس و جوهای اصلی انجام دادیم. مثلا با استفاده از دستور Select مقداری را واکشی کردیم. حالا می‌خواهیم درون Select ها از یک Select دیگر هم استفاده کنیم. اگر یک کوئری را در کوئری دیگری تعریف کنیم SubQuery  می‌گویند. پرس و جو یا کوئری بیرونی به عنوان پرسش اصلی و پرس و جو داخلی SubQuery می‌باشد. پرس و جو داخلی ابتدا اجرا می‌شود و از خروجی آن برای تکمیل شرط پرس و جو برای جستجوی اصلی یا بیرونی استفاده می‎شود. دستورات SubQuery باید داخل پرانتز باشند.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن متخصصان پایگاه داده


 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 71 جلسه
مدت زمان 1626 دقیقه
حجم دوره 5/57 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

380,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید