چگونه متخصص اندروید شویم

تاریخ بروزرسانی : یکشنبه 1 دی 1398

تعداد بازدید : 1083

زمان خواندن مقاله : 12

اندکی زمان بگذارید و این مقاله را مطالعه کنید، تا بدانید چرا و چگونه میتوانید یک مغز برتر اندروید شوید برای ساخت آینده بهتر

چگونه متخصص اندروید شویم

مغز برتر در اندروید

با مراجعه به سایت ها مختلف و دیدن فیلم های آموزشی میتوان مهارت برنامه نویسی اندروید را فرا گرفت. اما علاقمندان به برنامه نویسی اندروید و سیستم عامل اندروید به دنبال متخصص شدن و حرفه ای شدن در این زمینه می باشند. چگونه میتوان متخصص سیستم عامل اندروید و برنامه نویس حرفه ای آن شویم؟؟؟

مخاطب این مقاله کسانی هستند که اطلاعات پایه درباره این سیستم عامل دارند و برنامه نویسی مقدماتی اندروید را نیز فراگرفته اند و اکنون به دنبال یادگیری همه نکات هستند تا در برنامه نویسی اندروید یک مغز برتر تبدیل شوند.

برای کد نویسی به زبان های مختلف ابتدا باید مفاهیم پایه آن را یاد بگیریم، سپس برنامه نویسی را با نوشتن برنامه های کوچک شروع کنیم. به مرور زمان  به مرحله ای میرسیم که برای رفع برخی از مشکلات برنامه نویسی خود و یا خلق یک برنامه حرفه ای به مشکل برخورد میکنیم، آنجا است که باید سعی کنیم دانش برنامه نویسی خود را به تخصصی بودن ارتقاء دهیم.

 

چرا باید مغز برتر در برنامه نویسی اندروید باشیم؟

هنگامی که یک برنامه نویس چندین اپلیکیشن میسازد، یا تعدادی اپلیکیشن را بارها میسازد در هر مرحله دانسته های برنامه نویسی آن تکرار  شده و ملکه ذهنش می شود. در نتیجه:

 • سرعت عمل  آنها افزایش پیدا می کند
 • وجود مشکلات و باگ های مختلف در برنامه نویسی سبب میشود نکات جدید را فرا بگیرد
 • در کار بعدی سریع تر و با تجربه تر هستند
 • پروژه ها را در کمترین زمان پیاده سازه و اجرا می کنند

 هر شرکت برای جذب و استخدام برنامه نویس اندروید، با دو گروه از افراد، رو به رو است.

دسته اول کسانی که برنامه نویسان معمولی هستند که سرعت عمل متوسط رو به پایینی دارند و دانش برنامه نویسی آنها در رفع مشکل و خطا زیاد نیست.

دسته دوم کسانی هستند که متخصص اندروید و یک برنامه نویس حرفه ای هستند، این افراد سرعت عمل و دانش برنامه نویسی فوق العاده ای دارند.

هنگام جذب نیرو دسته دوم برای کار در شرکت مفید تر هستند، ولی حقوق بالایی باید به این افراد پرداخت شود.

مغز برتر در برنامه نویسی اندروید چیزی نیست که به راحتی بدست آید، تلاش و کوشش مداوم و مستمر و روحیه و علاقه خیلی بالایی را میطلبد که در مواقعی که به بن بست برخورد میکنید فوری خسته نشوید و به راهتان ادامه دهید.
قطعا و قطعا این همه تلاش و کوشش بی فایده نیست زیرا کسانی که به این درجه از مهارت و تخصص میرسند، با خیال راحت می توانند بسیاری از برنامه های دلخواهشان را پیاده سازی کنند و همینطور ممکن است، در شرکت های بزرگی استخدام شوند و حقوق بالایی را دریافت کنند.

از تجربه به تخصص میرسیم

بهترین راه یادگیری ، انجام دادن است. انجام داده در برنامه نویسی یعنی تمرین کردن، که هرچه تمرینات برنامه نویسیان بیشتر باشد، تجربه آن ها نیز بیشتر میشود و ماهرتر میشوند.کسب تجربه نیازمند دانستن دانش درست و دقیق پایه است. دقت و بررسی کنید که آیا مفاهیم برنامه نویسی اندروید و ساخت اپلیکیشن را به درستی و اصولی آموخته اید، که در حین ساخت برنامه­ ها به مشکل بر نخورید.

برای متخصص شدن حرف اول را تجربه میزند یعنی اگر شما همه مفاهیم پایه و تخصصی را بیاموزید تا زمانی که تجربه برنامه نویسیتان را افزایش ندهید، متخصص نمیشوید. به جرات میتوان گفت هرچه تجربه برنامه نویسی اندروید شما بیشتر باشد(چندین برنامه اندروید بنویسید) ، حتما در آینده نزدیک به یک مغز برتر برنامه نویسی اندروید و یک متخصص اندروید تبدیل میشوید.

کسب تجربه خودش به تلاش و پشتکار فراوان نیاز دارد. تلاش برای ساخت اپلیکیشن و برنامه های مختلف، خسته نشدن و پشتکار داشتن در رفع خطا یا مشکل های که در ساخت برنامه به وجود می آید به مرور شما را به یک متخصص اندروید تبدیل می کند.

 

چگونه برنامه نویس حرفه ای اندروید شویم؟

چگونه متخصص اندروید شویم

 • اما مغز برتر برنامه نویس اندروید شدن یک شب یا با معجزه صورت نمیگیرد و باید برنامه ریزی و تلاش خاص خود را داشته باشد. برای این کار باید ابتدا مقدمه را خوب یاد بگیرید و این نیازی به دانشگاه رفتن نیست.  تحصیلات دانشگاهی برای یادگیری برنامه نویسی اندروید و حتی برای برنامه نویس حرفه ای شدن لازم نیست، زیرا فقط کمک به درک بهتر برنامه نویسی و علم کامپیوتر میکند. دانش برنامه نویسی را میتوان نیز با مطالعه سایت ها و کتاب، دیدن فیلم های آموزشی خوب و معتبر کسب کرد.
 
 • ناامید نشدن یک رمز موفقیت است چون در برنامه نویسی با مشکلات زیاد روبه رو میشوید و ممکن است انگیزه کار و ادامه راه برنامه نویسی را از شما بگیرد. بنابراین هدف و انگیزه خود را از قبل تعیین کنید تا دلیلی برای ادامه راه داشته باشید، باور داشته باشید که مسیر خود را به درستی انتخاب کرده اید.علاقه به برنامه نویسی اندروید اهمیت زیادی دارد چون کمک میکند لذت های برنامه نویسی اندروید را ببینید و سختی های آن را نبینید و از انجام کار خود لذت ببرید.

ناامید نشدن

 

 • تجربه به شما کمک میکند که کیفیت اپلیکیشن­ها شما روزبه­روز بهتر شود اما همه چیز به مطالعه و تمرین شما بستگی دارد. شناخت رقبا و آگاهی از این زبان برنامه نویسی در جامعه به شما کمک میکند از جایگاه خود بین برنامه نویسان باخبر شوید. با تحلیل و بررسی اپلیکشن های ساخته شده توسط دیگر برنامه نویسان اندروید میتوان نقاط ضعف و قوت برنامه های آنها را پیدا کرد و با کمک آنها  برنامه های بهتر و کاربر پسندتری بنویسید.

 

 • داشتن یک تیم قوی برنامه نویسی اندروید باعث رشد ذهنی و قوی تر شدن در برنامه نویسی میشود. افراد مختلف دیدهای مختلفی در ساخت اپلیکیشن دارند که با مشورت  با گروه و شنیدن این دیدگاه میتوان برنامه ای ساخت که تعداد بیشتری از کاربران آن را بپسندند. اما توجه داشته باشید همه نظرات و الگو های برای یک برنامه نباید پیاده سازی شوند و باید به کاربرد و کارایی آن توجه کنید.

تیم قوی

 

آموزش درست و اصولی  برنامه نویسی اندروید برای مغزبرتر برنامه نویس اندروید

برای آموزش برنامه نویسی اندروید منابع متعدد وجود دارد که این منابع عبارت اند از : سایت و وبلاگ، فیلم آموزشی، کتاب و کمک از دوستان و اساتید برنامه نویسی اندروید که میتوانید از آنها استفاده کنید. ما در اینجا از همه این منابع بهترین را در اختیار شما قرار میدهیم. اما این منابع به زبان لاتین میباشد.

 1. سایت های آموزشی : 

     این سایت هم فیلم آموزشی و هم مثال های زیادی برای کدنویسی در اختیار شما قرار میدهد که مناسب برنامه نویسان مبتدی و حرفه ای اندروید است.

 

     این سایت مانند سایت بالا میباشد با این تفاوت که از اندروید و جاوا پشتیبانی میکند این سایت برای کسانی که میخواهند وارد ساخت بازی برای سیستم عامل اندروید شوند بسیار مناسب است زیرا قسمتی از این سایت به صورت مجزا به این موضوع می پردازد.

 

     با این سایت وارد دنیای حرفه ای برنامه نویسی اندروید شده و علاقمند به ادامه دادن این راه میشوید زیرا مملو از مثال و منابع آموزشیمتعدد است. احتمال اینکه در ادامه راه خود به بن بست برخود کنید را به حداقل میرساند.

 

      مطالب این سایت توسط یک برنامه نویسی حرفه ای اندروید جمع آوری شده است. میتوانید از تجربیات آن استفاده کنید و جواب سوالات خود را از طریق این سایت پیدا کنید.این سایت در اصل راه ارتباطی شما را با منابع انسانی موفق و مبتدی در زمینه برنامه نویسی اندروید فراهم می آورد.

اگر قصد دارید برنامه نویسی اندروید را با زبان java شروع کنید، پیشنهاد ما به شما دیدن رایگان دوره آموزش جاوا می باشد که لازمه شروع برای یادگیری برنامه نویسی اندروید می باشد.

 

 1. کتاب یا مقاله

 

 • Android Tutorial :

      این مقاله به شما در درک مفاهیم کتابخانه ، افزونه و ابزار ها کمک میکند و کمک میکند آنها را بشناسید و درک کنید تا بهتر بتوانید در برنامه­ها از آنها استفاده کنید.

 

 • andbook Android Programming :

     در ساخت پروژه های اندرویدی به شما کمک میکند و یاد میگیرید چگونه با لایه ها کار کنید.

 

 • Commonsware Tutorials :

     این منبع یک مقاله است که نویسنده آن یک برنامه نویسی حرفه ای اندروید میباشد. این منبع در ساخت و توسعه اپلیکیشن های اندروید به شما کمک میکند. به این خاطر که این منبع توسط کسی که این مسیر را طی کرده است نوشته شده و هرآنچه را لازم بوده بیان کرده است.  

 

 •  Android’s Framework :

     این کتاب بیشتر در زمینه امنیت اپلیکیشن های اندروید و برنامه نویسی اندروید کمک میکند. به برنامه نویسان اندروید و متخصصین اندروید پیشنهاد میشود زیرا برای هک نشدن برنامه های اندرویدی شما را راهنمایی میکند.

 

از طریق سایت های که در بالا معرفی شده است میتوانید به فیلم های آموزشی و دیگر منابع دسترسی داشته باشید. عضویت در انجمن های آنلاین برنامه نویسی اندروید شما را به پاسخ سوالاتتان میرساند. میتوانید پرسش و پاسخ هایی که دیگران با آن مواجه شده اند مطالعه کنید.

به نظرم انجمن ها و تالار های گفتگو (https://forum.darsman.com/) رو از دست ندهید چون مبتدی سوال میپرسد و مغز برتر پاسخ میدهد. شما جز کدام دسته هستید مبتدی یا یک مغز برتر برنامه نویسی اندروید؟

 


اشتراک گذاری


توضیحاتی در مورد نویسنده این مقاله :
فائزه نادعلی فائزه نادعلی

تحصیلات در رشته کامپیوتر


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

گروه مقالات


آموزشی
42
علمی
25
تحقیقاتی
35
به مقاله امتیاز دهید.
لطفا برای امتیازدهی وارد شوید.
: میانگین امتیاز دوره


به دنبال هر آموزشی هستید در اینجا به دنبال آن باشید .