آشنایی با فالکن بهترین فریم ورک php تاریخ بروزرسانی : 08 شهریور 1399 | تعداد بازدید : 117 | زمان خواندن مقاله : 10دقیقه

آشنایی با فالکن بهترین فریم ورک php

در این مقاله قرار است در مورد یکی از بهترین فریم ورک های php که اسمش فالکن نام دارد، صحبت کنیم. PHP فریم ورک های زیادی دارد و فالکن هم یکی از بهترین های این زبان برنامه نویسی می باشد. زبان php یک زبان متن باز و سمت سرور است و برای برنامه نویسان صفحات وب، یک زبان محبوب و دوست داشتنی می باشد.

 

آشنایی با فالکن بهترین فریم ورک php

فالکن یکی از فریم ورک های سطح بالای php می باشد و بخاطر MVC یکپارچگی خوبی دارد. نسخه ی آلفای فالکن در سال 2012 ارائه شد و به صورت open source در اختیار برنامه نویسان قرار گرفت. هسته ی فریم ورک فالکن بر اساس زبان برنامه نویسی c و zephire نوشته شده است. با استفاده از فالکن می توان در محیط برنامه نویسی c روش ORM را پیاده سازی کرد. فریم ورک فالکن در واقع یک افزونه برای زبان c محسوب می شود اما برای آن نیازی به یادگیری c ندارید، آشنایی با php برای این کار کافی است. شما می توانید با استفاده کردن از zephire کد های مورد نیاز برای php را کامپایل کنید.

چه چیزی های فالکن را بهترین فریم ورک php کرده است؟

  1. عملکرد و سرعت بالا

عملکرد و سرعت بالا یکی از مهم ترین مزیت های فریم ورک phalcon است. دلیل این عملکرد و سرعت بالای فریم ورک فالکن، استفاده نکردن از هیچ فایل هسته ای و استفاده کار آمد از حافظه می باشد. طبق آمارها فریم ورک فالکن می تواند 1400 درخواست را در ثانیه تکمیل کند. اما فریم ورک های دیگر برای این کار به زمان بیشتری نیاز دارند. همین عامل باعث شده است که فالکن یکی از بهترین فریم ورک های php شود. فالکن ترکیبی از برنامه نویسی php و c می باشد که هرکدام از آنها به طور جداگانه با ماژول های متفاوت کار می کنند. این کار باعث می شود سرعت جمع آوری داده ها از دیتابیس افزایش یابد.

  1. معماری MVC

معماری MVC یک الگوی معماری برای نرم افزار های مدرن می باشد. اگر نرم افزاری با استفاده از فالکن توسعه یافته باشد، هر در خواستی که کاربران به منابع بفرستند توسط معماری MVC مدیریت می شود و این کار باعث راحتی برنامه نویسان در ایجاد پروژه ای بزرگ می شود.

  1. مجهز به ORM

در اپلیکیشن های وب، مدل های مختلفی وجود دارد که اطلاعات بعضی از این مدل ها ثابت و بعضی از آنها ممکن است تغییر کند.
یکی از تاثیر گذار ترین عامل در سرعت اپلیکیشن ها دسترسی به دیتابیس و خواندن و نوشتن می باشد که فریم ورک فالکن با استفاده از ORM، دسترسی به خواندن و نوشتن را خیلی راحت تر کرده است و برای کار کردن با دیتابیس به دستورات sql نیاز ندارید و خیلی راحت می توانید با دیتابیس کار کنید.

  1.  Query language فالکن

زبان پرس و جوی فالکن یا PHQL یک زبان استاندارد و شبیه به SQL می باشد و با زبان c نوشته شده است. PHQL یک زبان بهینه می باشد و کمترین استفاده را از منابع را دارد. با استفاده کردن از تکنولوژی sqlit در کتابخانه زبان c مدیریت data base برای برنامه نویسان راحت می شود.

  1. استفاده از منابع کم

زمان Run کردن زبان php، فریم ورک فالکن بدون تاخیر اجرا می شود و زمانی که تعداد کاربران یک وب سایت افزایش پیدا می کند فالکن از منابع کمتری در فضای سرور استفاده می کند.

  1. Template Engine Volt

موتور قالب ساز Volt، یک موتور قالب ساز پیشفرض در فریم ورک فالکن است. این موتور قالب ساز، از Jinja در زبان پایتون الهام گرفته است. قدرت و سرعت اجرای بالایی دارد. با استفاده از Volt، طراحی و توسعه رابط کاربری نرم افزار به راحتی انجام می شود.

 

نتیجه گیری:

همیشه برای توسعه دهندگان انتخاب بین فریم ورک های مختلف کار سختی است و این انتخاب به پروژه شما هم بستگی دارد. کار کردن با فریم ورک فالکن ممکن است زمان زیادی صرف شود اما برای کسانی که در وب سایت خود نیاز به اپلیکیشن های موبایل دارند ، گزینه خوبی است. سرعت پاسخگویی و تعداد پاسخ در ثانیه، مهم ترین معیار در رابطه با اپلیکیشن می باشد که فالکن از این ویژگی برخوردار است.فالکن بهترین فریم ورک php می باشد و می تواند با فریم ورک های قدرتمند رقابت کند.

امیدوارم که مقاله امروز مورد پسند شما باشد و استفاده کافی را از آن برده باشید.


کلمات کلیدی :
PHP

توضیحاتی در مورد نویسنده این مقاله :
زهرا چگینی زهرا چگینی

کارشناس علوم کامپیوتر گرایش نرم افزار...متخصص تولید محتوا... من مثل یک نابغه فکر می کنم..مثل نویسنده ای ممتاز می نویسم و مثل کودکی سخن می گویم


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.