فریم ورک فالکون تاریخ بروزرسانی : 08 شهریور 1399 | تعداد بازدید : 366 | زمان خواندن مقاله : 10دقیقه

فریم ورک فالکون و آشنایی کامل با ویژگی‌های آن

در این مقاله قرار است در مورد یکی از فریم ورک های php که اسمش فالکون نام دارد، صحبت کنیم. PHP فریم ورک های زیادی دارد و فریم ورک فالکون هم یکی از بهترین های این زبان برنامه نویسی می باشد. زبان php یک زبان متن باز و سمت سرور است و برای برنامه نویسان صفحات وب، یک زبان محبوب و دوست داشتنی می باشد.

 

آشنایی با فریم ورک فالکون

فالکون یکی از فریم ورک های سطح بالای php می باشد و بخاطر MVC یکپارچگی خوبی دارد. نسخه ی آلفای فالکون در سال 2012 ارائه شد و به صورت open source در اختیار برنامه نویسان قرار گرفت. هسته ی فریم ورک فالکون بر اساس زبان برنامه نویسی c و zephire نوشته شده است. با استفاده از فالکون می توان در محیط برنامه نویسی c روش ORM را پیاده سازی کرد. فریم ورک فالکون در واقع یک افزونه برای زبان c محسوب می شود اما برای آن نیازی به یادگیری c ندارید، آشنایی با php برای این کار کافی است. شما می توانید با استفاده کردن از zephire کد های مورد نیاز برای php را کامپایل کنید.

علاقه مندان و دوستداران حوزه طراحی سایت، اگر شما هم می خواهید دانش طراحی و ساخت صفحات سایت را بالا ببرید، آموزش html css را از دست ندهید. این دوره بسیار کامل و جامع می باشد و در پایان دوره می توانید حجم عظیمی از اطلاعات را به خود اضافه کنید.

چه چیزهایی باعث برتری فریم ورک فالکون شده است؟ 

  1. عملکرد و سرعت بالا

عملکرد و سرعت بالا یکی از مهم ترین مزیت های فریم ورک phalcon است. دلیل این عملکرد و سرعت بالای فریم ورک فالکون، استفاده نکردن از هیچ فایل هسته ای و استفاده کار آمد از حافظه می باشد. طبق آمارها فریم ورک فالکون می تواند 1400 درخواست را در ثانیه تکمیل کند. اما فریم ورک های دیگر برای این کار به زمان بیشتری نیاز دارند. همین عامل باعث شده است که فریم ورک فالکون یکی از محبوب ترین هایphp شود. فالکون ترکیبی از برنامه نویسی php و c می باشد که هرکدام از آنها به طور جداگانه با ماژول های متفاوت کار می کنند. این کار باعث می شود سرعت جمع آوری داده ها از دیتابیس افزایش یابد.

  1. معماری MVC

معماری MVC یک الگوی معماری برای نرم افزار های مدرن می باشد. اگر نرم افزاری با استفاده از  فریم ورک فالکون توسعه یافته باشد، هر در خواستی که کاربران به منابع بفرستند توسط معماری MVC مدیریت می شود و این کار باعث راحتی برنامه نویسان در ایجاد پروژه ای بزرگ می شود.

  1. مجهز به ORM

در اپلیکیشن های وب، مدل های مختلفی وجود دارد که اطلاعات بعضی از این مدل ها ثابت و بعضی از آنها ممکن است تغییر کند.
یکی از تاثیر گذار ترین عامل در سرعت اپلیکیشن ها دسترسی به دیتابیس و خواندن و نوشتن می باشد که فریم ورک فالکون با استفاده از ORM، دسترسی به خواندن و نوشتن را خیلی راحت تر کرده است و برای کار کردن با دیتابیس به دستورات sql نیاز ندارید و خیلی راحت می توانید با دیتابیس کار کنید.

  1.  Query language فریم ورک فالکون

زبان پرس و جوی فالکون یا PHQL یک زبان استاندارد و شبیه به SQL می باشد و با زبان c نوشته شده است. PHQL یک زبان بهینه می باشد و کمترین استفاده را از منابع را دارد. با استفاده کردن از تکنولوژی sqlit در کتابخانه زبان c مدیریت data base برای برنامه نویسان راحت می شود.

  1. استفاده از منابع کم

زمان Run کردن زبان php، فریم ورک فالکون بدون تاخیر اجرا می شود و زمانی که تعداد کاربران یک وب سایت افزایش پیدا می کند فالکون از منابع کمتری در فضای سرور استفاده می کند.

  1. Template Engine Volt

موتور قالب ساز Volt، یک موتور قالب ساز پیشفرض در فریم ورک فالکون است. این موتور قالب ساز، از Jinja در زبان پایتون الهام گرفته است. قدرت و سرعت اجرای بالایی دارد. با استفاده از Volt، طراحی و توسعه رابط کاربری نرم افزار به راحتی انجام می شود.

 

نتیجه گیری:

همیشه برای توسعه دهندگان انتخاب بین فریم ورک های مختلف کار سختی است و این انتخاب به پروژه شما هم بستگی دارد. کار کردن با فریم ورک فالکون ممکن است زمان زیادی صرف شود اما برای کسانی که در وب سایت خود نیاز به اپلیکیشن های موبایل دارند ، گزینه خوبی است. سرعت پاسخگویی و تعداد پاسخ در ثانیه، مهم ترین معیار در رابطه با اپلیکیشن می باشد که فریم ورک فالکون از این ویژگی برخوردار است. فریم ورک فالکون یکی از  برترین های  php می باشد و می تواند با فریم ورک های قدرتمند رقابت کند.

امیدوارم که مقاله امروز مورد پسند شما باشد و استفاده کافی را از آن برده باشید.


کلمات کلیدی :
php html

توضیحاتی در مورد نویسنده این مقاله :
زهرا چگینی زهرا چگینی

کارشناس علوم کامپیوتر گرایش نرم افزار...متخصص تولید محتوا... من مثل یک نابغه فکر می کنم..مثل نویسنده ای ممتاز می نویسم و مثل کودکی سخن می گویم


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.