آموزش بوت استرپ 4 از صفر تا حرفه ای

رایگان با کد تخفیف H_DARSMAN

جزئیات دوره

آموزش طراحی سایت، نقشه راه طراح سایت شدنآموزش طراحی سایت

همه ما برای شروع کردن هر کاری یک دغدغه‌ی اصلی داریم که نمیدانیم باید از کجا شروع کنیم و کدام راه را انتخاب کنیم. برای طراح سایت شدن هم همین مشکل وجود دارد. خیلی‌ها تصمیم  دارند که آموزش طراحی سایت را شروع کنند اما نمی دانند از چه راهی وارد این حوزه شوند که برای آنها بهترین راه باشد.

برای آموزش طراحی سایت به چه چیزهایی نیاز داریم؟

داشتن یک نقشه راه مثل نقشه گنج می‌تواند شما را تا رسیدن به هدفتان همراهی کند. ما قصد داریم در این راه به شما کمک کنیم و شما را همراهی کنیم تا به هدفتان برسید.

برای شروع طراح سایت شدن ممکن است سوالاتی در ذهنتان ایجاد شود که با چه زبان‌هایی باید این راه را شروع کنید و از چه ابزار هایی باید استفاده کنید. ما اینجا هستیم که پاسخ سوالات شما را مرحله به مرحله جواب دهیم و شما را به مسیر طراح سایت شدن نزدیک کنیم.

 

مرحله اول: آموزش Html

آموزش html

زبان نشانه‌گذاری html اولین گامی است که در آموزش طراحی سایت باید آن را شروع کنید، برنامه نویس‌های  بزرگ دنیا هم کارشان را با این زبان شروع کرده‌اند.

Html ، یک زبان برنامه‌نویسی نیست بلکه یک زبان نشانه‌گذاری ابر متن می‌باشد و از این زبان برای ایجاد ساختار و بدنه‌ی اصلی وب سایت استفاده می‌کنند و با تگ‌ها  کار می‌کند. این تگ‌ها هستند که مشخص می‌کنند در صفحه وب چه عناصری استفاده شود.

تگ‌ها وظایف مختلفی دارند که با فراخوانی هر یک کارشان شروع و با بسته شدن آنها کارشان تمام می‌شود.

 

مرحله دوم: آموزش css

آموزش css

شما با استفاده کردن از html  فقط ساختار یک وب سایت را تشکیل می‌دهید و برای زیبایی بخشیدن به آن نمی‌توانید از این زبان استفاده کنید و نیاز به زبان دیگری به نام css دارید تا ضعف‌های  html  را پوشش  دهد.

دومین مرحله برای طراح سایت شدن یادگیری css است. Css مخفف کلمه Cascading Style Sheets و به معنی برگه‌های آبشاری  می‌باشد که مثل html  یک زبان نشانه‌گذاری است و به ما اجازه می‌دهد تا ساختار صفحات سایت را از نحوه چیدمان عناصر تا تغییر فونت‌ها و آیکون‌ها را شکل دهیم.

با استفاده از این زبان می‌توانید خصوصیاتی مثل رنگ‌ها، فونت‌ها، سایزها و نحوه چیدمان عناصر در سایت مشخص کنید.

برای شروع آموزش طراحی سایت شما می‌توانید آموزش html css را به صورت همزمان شروع کنید که این کار باعث می‌شود که با سرعت بیشتری به هدفتان نزدیک‌تر شوید.

 

مرحله سوم: آموزش زبان جاوا اسکریپت

آموزش جاوا اسکریپتزمانی که html  و css را فرا گرفتید و به آن مسلط شدید، می‌توانید قدم سوم یعنی آموزش جاوا اسکریپت را بردارید.

زبان جاوا اسکریپت برای پویا کردن صفحات سایت استفاده می‌شود و یک زبان همه‌کاره است، به دلیل اینکه هم در سمت کاربر استفاده می‌شود و هم در سمت سرور. جاوا اسکریپت یک زبان سطح بالا، داینامیک و مبتنی بر شی که از شیوه‌های مختلف برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند.

برای یادگیری طراحی سایت باید به زبان جاوا اسکریپت تسلط داشته باشید و با استفاده از آن می‌توانید برنامه نویسی سمت سرور، اپلیکیشن‌های موبایل، اپلیکیشن‌های دسکتاپ را انجام دهید.

 


 

مرحله چهارم: یادگیری یک زبان سمت سرور

یادگیری زبان سمت سرورتا قدم سوم زبان‌های سمت کاربر را به شما معرفی کردیم، اما برای اینکه شما آموزش طراحی سایت را به طور کامل یاد بگیرید و بخواهید یک طراح سایت شوید باید یک زبان سمت سرور را هم یاد بگیرید. زبان‌های زیادی برای سمت سرور وجود دارد مثل Asp.net، php، پایتون و غیره.  شما می‌توانید هریک از این زبان‌ها را برای شروع انتخاب کنید اما پیشنهاد درسمن به شما آموزش Asp.net mvc می‌باشد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

Asp.net یک تکنولوژی بر پایه  .Net framework و برای طراحی سایت می‌باشد و توسط شرکت بزرگ مایکروسافت توسعه داده شده تا برنامه نویسان بتوانند با استفاده از این تکنولوژی سرویس‌های وب بسازند.

چه ابزارهایی برای آموزش طراحی وب لازم داریم؟

امروزه  با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سرعت تغییرات، به‌روز بودن برنامه نویس امری مهم و ضروری است. به همین دلیل برنامه نویسان باید به‌روزترین و بهترین ابزار برنامه‌نویسی را داشته باشند.

محیط‌های توسعه برنامه نویسی و ویرایشگرهای متن به عنوان ابزارهای اصلی یک برنامه‌نویس می‌باشد.

شما اگر ابزار درستی را انتخاب کنید و درست آن را به کار بگیرید، مسیری که برای طراحی وب سایت طی می‌کنید جذاب‌تر و آسان‌تر خواهد بود.

برای انتخاب ابزار های توسعه دو گزینه برای انتخاب دارید:

1.IDEها

2. Text Editorها

بین این دو توسعه‌دهنده تفاوت‌هایی وجود دارد که هر کدام از این ابزارها مزایا و معایبی دارد که با توجه اهدافی که برنامه‌نویس دارد، یکی از آنها را انتخاب می کند.

برای نوشتن کدها می‌توانید از ویرایشگرهای پیشرفته استفاده کنید. ویرایشگرهای کد با امکانات متنوعی که دارند کدنویسی را برای برنامه‌نویس لذت‌بخش‌تر می‌کند و هم در وقت برنامه‌نویس صرفه‌جویی می‌شود.

 

کاربردی‌ترین ویرایشگر های کد نویسی را به شما معرفی می کنیم.ویرایشگرهای کدنویسی

  1. PhpStorm

  2. Microsoft Visual Studio

  3. Microsoft Expression Web

  4. Notepad++

  5. Adobe Dreamweaver

  6. Komodo Edit

  7. NetBeans

 

 

با آموزش طراحی سایت کسب درآمد داریم؟

کسب درآمد با آموزش طراحی سایت

 

تغییر بزرگی که در کسب و کارها به‌وجود آمده است اینترنتی‌شدن آن‌ها می‌باشد. تقریبا بیشتر کسب و کارها به صورت آنلاین می‌باشند و اگر کسب و کاری هم باشد که تا به حال از این تکنولوژی استفاده نکرده است با تغییراتی که هر روزه به‌وجود می‌آید، خود به خود به سمت اینترنت و داشتن یک سایت کشیده می شوند. پس شما می‌توانید با یادگیری طراحی سایت یک مهارت پولساز بدست آورید و از این راه کسب درآمد کنید.

 

 

نتیجه گیری:

طزاحی سایت

قدم گذاشتن در هر راهی ممکن است شما را با چالش‌هایی روبه‌رو کند، برای آموزش طراحی سایت و متخصص شدن در این راه مسیر پر فراز و نشیبی وجود دارد که داشتن یک نقشه راه می‌تواند شما را تا انتهای مسیر و رسیدن به هدفتان کمک کند.

در اینجا ما به کمک شما آماده‌ایم که یک نقشه درست در اختیارتان قرار بدهیم و تا انتهای مسیر طراح سایت شدن شما را همراهی کنیم. شما با آکادمی آنلاین درسمن می‌توانید یک متخصص طراحی سایت شوید.