آموزش کامل Reboot در بوت استرپ 4


آموزش کامل  Reboot در بوت استرپ 4
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

یادگیری Reboot در bootstrap 4:


در این بخش از آموزش، با مفهوم Reboot در بوت استرپ 4 آشنا می‌شوید و همچنین به شما خواهیم گفت که بوت استرپ چگونه در استایل های پیش فرض مرورگرها تغییرات ایجاد می‌کند.
تا الان شاید اتفاق افتاده باشد که شما سایت خود را طراحی می‌کنید و هنگامی که با مرورگر mozila سایت خود را باز می‌کنید یک ظاهر دارد و با مرورگر chrome یک ظاهر دیگر، در واقع در مرورگرهای مختلف به شکل های مختلف نمایش داده می‌شود و معمولا دوست داشتنی نیست. اما با استفاده از ویژگی Reboot در بوت استرپ باعث می‌شود که سایت خود در مرورگر های مختلف به یک شکل نمایش داده شود و تنها تنظیمات خود را اعمال می‌کند.


Reboot: ساختار از پیش تعریف شده‌ای برای مرورگرها می‌باشد. در واقع حتی با تغییر تنظیمات مرورگر بوت استرپ تغییری نمی‌کند و روی آن اعمال نمی‌شود. عمل reboot چند قسمت را تغییر می‌دهد:

 

  • Box-sizing: بوت استرپ به طور پیش فرض مقدار Box-sizing را border-box قرار می‌دهد.
  • Font-family: نوع فونت‌ها را ثابت نگه می‌دارد.
  • Font-size:  سایز متن را ثابت نگه می‌دارد.
  • Line-height: ارتفاع خط‌ها را ثابت نگه می‌دارد.
  • Margin-top: فاصله المان از بالا را ثابت نگه می‌دارد.
  • Rem: بوت استرپ بیشتر براساس rem اندازه‌ها را مشخص می‌کند. این واحد سایز را نسبت به تگ html مشخص می‌کند. به صورت پیش فرض تگ html، 16px می‌باشد. مثلا اگر سایز المانی را 1.5rem مشخص کنیم، یعنی 1.5 برابر 16px که 24px می‌شود.

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

امیدواریم که این آموزش برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید.پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان وب


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 24 جلسه
مدت زمان 601 دقیقه
حجم دوره 2/76 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

175,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید