صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش بوت استرپ 4 از مقدماتی تا پیشرفته / آموزش کامل Reboot در بوت استرپ 4

آموزش کامل Reboot در بوت استرپ 4

آموزش کامل Reboot در بوت استرپ 4
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.
81,000 تومان

جلسات دوره


            
مهدی عباسی
مدرس:

مهدی عباسی

18 سال سابقه برنامه‌نویسی و تدریس برنامه‌نویسی
کسب مقام‌های اول و دوم کشوری در مسابقات برنامه‌نویسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مشاهده رزومه

یادگیری Reboot در bootstrap 4:


در این بخش از آموزش، با مفهوم Reboot در بوت استرپ 4 آشنا می‌شوید و همچنین به شما خواهیم گفت که بوت استرپ چگونه در استایل های پیش فرض مرورگرها تغییرات ایجاد می‌کند.
تا الان شاید اتفاق افتاده باشد که شما سایت خود را طراحی می‌کنید و هنگامی که با مرورگر mozila سایت خود را باز می‌کنید یک ظاهر دارد و با مرورگر chrome یک ظاهر دیگر، در واقع در مرورگرهای مختلف به شکل های مختلف نمایش داده می‌شود و معمولا دوست داشتنی نیست. اما با استفاده از ویژگی Reboot در بوت استرپ باعث می‌شود که سایت خود در مرورگر های مختلف به یک شکل نمایش داده شود و تنها تنظیمات خود را اعمال می‌کند.


Reboot: ساختار از پیش تعریف شده‌ای برای مرورگرها می‌باشد. در واقع حتی با تغییر تنظیمات مرورگر بوت استرپ تغییری نمی‌کند و روی آن اعمال نمی‌شود. عمل reboot چند قسمت را تغییر می‌دهد:

 

 • Box-sizing: بوت استرپ به طور پیش فرض مقدار Box-sizing را border-box قرار می‌دهد.
 • Font-family: نوع فونت‌ها را ثابت نگه می‌دارد.
 • Font-size:  سایز متن را ثابت نگه می‌دارد.
 • Line-height: ارتفاع خط‌ها را ثابت نگه می‌دارد.
 • Margin-top: فاصله المان از بالا را ثابت نگه می‌دارد.
 • Rem: بوت استرپ بیشتر براساس rem اندازه‌ها را مشخص می‌کند. این واحد سایز را نسبت به تگ html مشخص می‌کند. به صورت پیش فرض تگ html، 16px می‌باشد. مثلا اگر سایز المانی را 1.5rem مشخص کنیم، یعنی 1.5 برابر 16px که 24px می‌شود.

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

امیدواریم که این آموزش برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید.پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان وب

نظرات دانشجویان

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
ثبت نام

274