آموزش کاربردی کار با Button و Button Group در بوت استرپ 4


آموزش کاربردی کار با Button و Button Group در بوت استرپ 4
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Button Group در بوت استرپ 4:


در این بخش از آموزش، با کامپوننت Button Group و کلاس هایی که در آن قرار دارند آشنا می‌شویم. در جلسه قبل در مورد کامپوننت button صحبت کردیم و با کمک این کامپوننت می توانیم هرجایی از صفحه دکمه‌هایی درشکل‌ها و اندازه‌های مختلف داشته باشیم. اما خیلی اوقات نیاز داریم چندین دکمه را کنار هم در فضایی کمتر و به صورت یکپارچه داشته باشیم. به همین منظور از button groupها استفاده می‌کنیم. در واقع اگر چندین دکمه را در یک المانی داشته باشیم واز کلاس btn-gruop استفاده کنیم، دکمه ها کنار هم قرار گرفته و به صورت گروهی چسبیده به هم نمایش داده می‌شوند.

 

Button Group

  • btn-group: از این کلاس برای گروه بندی دکمه‌ها استفاده می‌شود.
  • btn-group-vertical: از این کلاس برای گروه‌ بندی دکمه‎ها به صورت عمودی استفاده می‌شود.
  • btn-toolbar: برای ایجاد دکمه‌ها به صورت نوار ابزار استفاده می‌شود. در واقع برای نمایش دادن مجموعه‌ایی از المان‌ها به صورت افقی می‌باشد.
  • size(lg-sm): برای ایجاد دکمه‌ها در سایزهای بزرگ و کوچک از کلاس btn-group-lg و btm-group-sm استفاده می‌کنیم.
  • input-group: برای گروه بندی inputها از این کلاس استفاده می‌کنیم.
  • dropdown-toggle: برای ایجاد حالت باز و بسته شدن منوی بازشونده از این کلاس استفاده می‌کنیم.
  • dropdown-menu: برای ایجاد منوی بازشونده از این کلاس استفاده می‌کنیم.
  • dropdown-item: برای ایجاد آیتم‌های منوی بازشونده از این کلاس استفاده می‌کنیم.

 
برای یادگیری این مبحث مثال‌ها و نکته‌های متعددی را در فایل ویدئویی آورده‌ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئوها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان وب


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 24 جلسه
مدت زمان 601 دقیقه
حجم دوره 2/76 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

175,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید