آموزش کامپوننت های Progress-bar و Scrollspy در بوت استرپ 4


آموزش کامپوننت های Progress-bar و Scrollspy در بوت استرپ 4
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

یادگیری کامپوننت های Progress-bar و Scrollspy در بوت استرپ 4:


در این بخش از آموزش، با کامپوننت‌های Progress-bar و  Scrollspy و کلاس‌های آن‌ها در bootstrap 4 آشنا می شوید. زمانی که بخواهیم میزان پیشرفت یک فرآیند و یا درصد اعتبار و ارزش یک چیز را نشان دهیم، از کامپوننت Progress-bar استفاده می کنیم.
از کامپوننت Scrollspy برای پیمایش صفحه استفاده می شود و با کلیک روی لینک‌ها به محتوای مربوط به آن لینک پرش می کند.

کلاس‌های Progress-bar:

  • progress: برای ایجاد یک نوار پیشرفت از این کلاس استفاده میشود.
  • progress-bar: از این کلاس برای ایجاد عناصر فرزند progress استفاده میشود.
  • width: برای تنظیم عرض نوار پیمایش استفاده میشود.
  • height: برای تنظیم ارتفاع نوار پیمایش استفاده میشود.
  • progress-bar-striped: با استفاده از این کلاس میتوان نوار پیشرفت را به صورت راه راه نمایش داد.
  • progress-bar-animated: برای ایجاد انیمیشن در نوار پیشرفت استفاده میشود. برای مثال، با این کلاس می توان حالت راه راه نوار را به صورت متحرک نمایش داد.


کلاس‌های Scrollspy:

  • data-spy = “scroll”: این صفت باید به عنصری که به عنوان محدوده قابل پیمایش استفاده می شود، اضافه شود. (معمولا به body اضافه می شود.)
  • data-target: این ویژگی برای اتصال نوار پیمایش با محدوده قابل پیمایش استفاده می شود. باید نام آیدی یا کلاس نوار پیمایش (.navbar) را به این ویژگی اضافه کنیم.
  • Scrollspy Vertical Menu: می توانیم از .nav- pills برای ایجاد scrollspy عمودی، استفاده کنیم.

 

برای یادگیری این مبحث مثال‌ها و نکته‌های متعددی را در فایل ویدئویی آورده‌ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئوها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان وب

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 24 جلسه
مدت زمان 601 دقیقه
حجم دوره 2/76 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
تعداد دانشجویان 181
: میانگین امتیاز

175,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید