آموزش حرفه ای کار با کامپوننت Collapse در بوت استرپ 4


آموزش حرفه ای کار با کامپوننت Collapse در بوت استرپ 4

آموزش کامپوننت Collapse در بوت استرپ 4:


 در این بخش از آموزش، با کامپوننت Collapse و کلاس‌های آن آشنا می‌شوید. Collapseها در واقع جعبه‌هایی هستند که معمولا در خود محتوای متنی نگهداری می‌کنند، در واقع برای محتواهای طولانی استفاده می‌شوند. با استفاده از این کامپوننت می‌توانید محتوای داخل آن را مخفی و یا نمایش دهید.

Collaps ها دارای دو بخش هستند، یک بخش لینک ها می‌باشند که همیشه نمایش داده می‌شوند، که می تواند یک تگ a یا button باشد، برای نمایش و عدم نمایش محتوای collapse یا به عبارتی برای کنترل collapse، صفت "data-toggle="collapse را به آن‌ها اختصاص می‌دهیم. بخش دوم محتوای collaps می‌باشد، که پنهان هستند. دکمه‌ها یا لینک‌ها باید مشخص شوند که با کلیک کردن، collaps موردنظر را نمایش دهد. برای این کار به collapse موردنظر یک آیدی اختصاص می‌دهیم، اگر تگ a بود در قسمت href آیدی collapse را قرار می‌دهیم، اما اگر از button استفاده کنیم، صفت datatarget را برابر آیدی collapse قرار می‌دهیم.

 

کلاس‌های موجود در کامپوننت Collapse:

  • collapse: برای ایجاد یک collapse استفاده می‌شود.
  • multi-collapse: با استفاده از این کلاس می‌توانیم چند collapse را همزمان نمایش دهیم.
  • accordion: آکاردئون محتوای موجود در موارد پنهان شده را سازمان‌دهی می‌کند و برای نمایش محتوا به صورت لیست کشویی می باشد، که با کلیک روی هر مورد محتوای آن نمایش داده می‌شود. آکاردئون به شما اجازه می‌دهد تا همزمان فقط یک مورد پنهان شده نمایش داده شود.


برای یادگیری این مبحث مثال‌ها و نکته‌های متعددی را در فایل ویدئویی آورده‌ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئوها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان وب

 


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 661 دقیقه
حجم دوره : 2/78 گیگابایت
سطح مهارت : مقدماتی تا پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 1535
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....