شما می توانید با عضویت در انجمن پرسش و پاسخ درسمن هرگونه سوالی دارید را مطرح کنید


مفاهیم مقدماتی مدار الکتریکی


مفاهیم مقدماتی مدار الکتریکی
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

برای اینکه ببینیم مدارهای چگونه کار می کنند، ابتدا باید چند عنصر مختلف تشکیل دهنده مدار را بشناسیم:

منابع ولتاژ و جریان،باتری و مقاومت، و همچنین باید مفاهیم ولتاژ، جریان و توان را درک کنیم زیرا معمولا باید این کمیات را در مدار به دست آوریم. برای دخالت موثر در حل مسائل مهندسی برق، توانایی ها و مهارت های فراوانی لازم است که تحلیل مدارهای الکتریکی بنیان این مهارت هاست.

در این جلسه سیستم های خطی را معرفی می کنیم و آن ها را از سیستم های غیر خطی تمیز می دهیم.

اما میدانیم که در دنیای واقعی تحلیل مدارهای غیر خطی از اهمیت بالاتری برخوردار است چرا که سیگنال های رادیویی و تلویزیونی را رمزگشایی می کنند.

اما در کل به این نتیجه میرسیم که تحلیل مدارهای خطی بسیار ساده تر است و می توانیم در یک محدوده مدارهای غیر حطی را به خطی تبدیل کنیم. در این جلسه از قانون اهم رونمایی خواهیم کرد به طوری که این قانون سرمنشا فرمول های دیگر مدار می باشد.

در مورد توان تلف شده در مقاومت بحث خواهیم کرد و مقاومت ویژه را معرفی می کنیم و آن را به عنوان یک پارامتر ذاتی مطرح می کنیم.


برچسب ها :

قانون اُهم شکل کلی عناصر مدار مفاهیم اساسی مدارهای الکتریکی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
9 جلسه برای آموزش تحلیل مدارهای الکتریکی پایه 1

آموزش تحلیل مدارهای الکتریکی پایه 1


تعداد جلسات 9 جلسه
مدت زمان 810 دقیقه
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
زبان فارسی
دانشجو 13 دانشجو
گواهی نامه ندارد
قیمت دوره : 180,000 تومان
علیرضا نوروزی
علیرضا نوروزی

درباره مدرس :

مهندس علیرضا نوروزی کارشناس ارشد مهندسی برق گرایش سیستم های قدرت میباشد.ایشان دوران تحصیل را با رتبه اول در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد گذراند.تخصص اصلی مهندس نوروزی در زمینه مطالعات شبکه و سیستم های قدرت،عایق ها و فشار قوی،تاسیسات الکتریکی و سیستم های روشنایی و نورپردازی میباشد.سوابق درخشان تدریس در دانشکده های فنی باعث شد تا در سال 1397 به عنوان مدرس نمونه شناخته شود.ایشان پروژه های متعددی را با سازمان ها و نهادهای مختلف به انجام رسانده است.طراحی سیستم پنل های خورشیدی از جمله این طرحها میباشد.ایشان برگزار کننده دوره های تخصصی مهندسی برق در دانشگاه بوده است و تا به حال راهنمایی پروژه های مختلف دانشجویی را بر عهده داشته است.