چاپ اطلاعات در خروجی در زبان جاوا


چاپ اطلاعات در خروجی در زبان جاوا
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش چاپ اطلاعات در خروجی در زبان جاوا:


در این آموزش با دستورات ورودی و خروجی در زبان جاوا آشنا می‌شوید. قطعا یکی از مبحث‌های خیلی مهم در هر زبان برنامه نویسی دریافت داده‌ها از ورودی یا کاربر و چاپ اطلاعات در خروجی است. برنامه‌هایی داریم که ممکن است ورودی نداشته باشند اما همه برنامه‌ها خروجی‌هایی را در فایل‌ها و یا در کنسول در خروجی برنامه نمایش می‌دهند. ما در این جلسه قصد داریم با یک سری از توابع و متدهایی که ازپیش تعریف شده‌ در زبان جاوا هستند و کارشان دریافت اطلاعات از ورودی و یا چاپ اطلاعات در خروجی است، را به شما عزیزان آموزش دهیم.


دستور یا تابع print از تابع‌های آماده شده زبان جاوا است و برای چاپ اطلاعات در خروجی می‌باشد. متد print  می‌تواند هر مقداری چاپ کند، مانند: عدد، رشته، کارکتر، اعداد اعشاری و ... برای استفاده از متد print باید نام پکیج و کلاسی که در آن قرار دارد را بنویسیم:

 

System.out.print(123);


دستور println مانند دستور print می‌باشد با این تفاوت که این امکان را دارد که بعد از عمل چاپ مکانما را ابتدا خط بعد قرار می‌دهد.
اگر عملگر + بین دو رشته قرار بگیرد دو رشته را به هم می‌چسباند و حاصل آن یک رشته می‌شود. پس متغیری که که قرار است آن را در خودش نگهداری کند باید از جنس رشته (string) باشد.

 

String str= “Ali” + “Reza”;

 

اگر یک رشته و عدد را باهم جمع کنیم، حاصل آن یک رشته است.

 

String str= “Ali”+ 459;

 

نکته: اگر یک طرف عملگر + رشته باشد، حتما مقدار دوم هم به رشته تبدیل می‌شود.

عمل چاپ چندین مقدار با یک دستور print:

 

System.out.print(123+ “ Mehdi ”+true+ “ ”+45.678+” ”+’H’) ;

 

دستور printf برای چاپ اطلاعات در خروجی می‌باشد. این متد دو پارامتر ورودی دارد.  به کمک این متد می‌توانیم یک رشته را فرمت بندی کنیم و %s مقدار را از متغیر‌ها دریافت می‌کند. %s پارامترهایی هستند که به  صورت جانگهدار فضایی را رزرو می‌کنند که درآینده مقداردهی کنیم.

String name=”Mehdi”;
String family=””Abbasi;
System.out.printf(“Name is : %s   Family is : %s” , name , family);


   
این بخشی را که توضیح دادیم به ما کمک می‌دهند که خروجی موردنظر خود را تولید کنیم و به همان شکلی که قراراست به کاربر نمایش دهیم آن‌ها را آماده و چاپ کنیم.

 

 

دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش رایگان لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می توانید این درس را دانلود کنید و از فایل ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن برنامه نویسان جاوا


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 26 جلسه
مدت زمان 685 دقیقه
حجم دوره 1/84 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید