آرایه ای از اشاره گرها در سی پلاس پلاس


آرایه ای از اشاره گرها در سی پلاس پلاس
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش آرایه‌ای از اشاره گرها در سی پلاس پلاس:

در این جلسه می‌خواهیم در ادامه مبحث اشاره ‌گرها، مبحث آرایه‌ایی از اشاره‌ گرها را توضیح دهیم. همانطور که قبلا یاد گرفتیم می‌توانیم برای هر متغیری از هر نوع داده‌ایی یک اشاره‌ گر تعریف کنیم که از طریق آن اشاره گر به آن خانه از حافظه دسترسی پیدا کنیم و با داده‌های آن کار کنیم. در این جلسه یاد می گیریم هر زمان که تعداد اشاره گرها زیاد بود به جای اینکه به صورت تکی تعریف کنیم به صورت آرایه تعریف می‌کنیم و می‌توانیم آرایه ای از اشاره گرها داشته باشیم و چندین اشاره گر را باهم یک جا تعریف کنیم. هر اشاره گر می تواند فقط به نوع داده خودش متصل شود، به عبارتی به خانه ایی از جنس خودش. نام يك آرايه در واقع اشاره گري به اولين عنصر آرايه است.
 

در این آموزش با روش‌های ارسال آرایه‌های دو بعدی یا همان ماتریس‌ها آشنا می‌شوید. برای ارسال آرایه دو بعدی به تابع، باید اسم آرایه را به عنوان یک اشاره گر ارسال کنیم و نام تابع موردنظر را همراه نام آرایه و تعداد سطر و ستون ارسال کنیم. نوشتن تعداد ستون‌ها الزامی نیست. آرایه‌های دو بعدی به تعداد سطرهایشان، اشاره گر دارند.

 


دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن++C کاران درسمن

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 16 جلسه
مدت زمان 621 دقیقه
حجم دوره 2/39 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

70,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید