آرایه ای از اشاره گرها در سی پلاس پلاس


آرایه ای از اشاره گرها در سی پلاس پلاس

آموزش آرایه‌ای از اشاره گرها در سی پلاس پلاس:

در این جلسه می‌خواهیم در ادامه مبحث اشاره ‌گرها، مبحث آرایه‌ایی از اشاره‌ گرها را توضیح دهیم. همانطور که قبلا یاد گرفتیم می‌توانیم برای هر متغیری از هر نوع داده‌ایی یک اشاره‌ گر تعریف کنیم که از طریق آن اشاره گر به آن خانه از حافظه دسترسی پیدا کنیم و با داده‌های آن کار کنیم. در این جلسه یاد می گیریم هر زمان که تعداد اشاره گرها زیاد بود به جای اینکه به صورت تکی تعریف کنیم به صورت آرایه تعریف می‌کنیم و می‌توانیم آرایه ای از اشاره گرها داشته باشیم و چندین اشاره گر را باهم یک جا تعریف کنیم. هر اشاره گر می تواند فقط به نوع داده خودش متصل شود، به عبارتی به خانه ایی از جنس خودش. نام يك آرايه در واقع اشاره گري به اولين عنصر آرايه است.
 

در این آموزش با روش‌های ارسال آرایه‌های دو بعدی یا همان ماتریس‌ها آشنا می‌شوید. برای ارسال آرایه دو بعدی به تابع، باید اسم آرایه را به عنوان یک اشاره گر ارسال کنیم و نام تابع موردنظر را همراه نام آرایه و تعداد سطر و ستون ارسال کنیم. نوشتن تعداد ستون‌ها الزامی نیست. آرایه‌های دو بعدی به تعداد سطرهایشان، اشاره گر دارند.

 


دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن++C کاران درسمن

 

نظرات
کاربر درسمن
meisam

سلام روز خوش یک سوال داشتم اینکه چطور محتوی خونه به اشاره گر متصل شد؟ مگر ادرس نباید له اشاره گر متصل بشه؟ مثال دوم ارجاع ماتریس به تابع

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام میثم جان، وقتتون بخیر، از اینکه با درسمن همراه هستید از شما ممنون هستیم.

لطفا سوال خود را در انجمن برنامه نویسی درسمن بخش متخصصان سی پلاس پلاس مطرح نمایید.


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 613 دقیقه
حجم دوره : 2/71 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 1112
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....