سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آنها در سی پلاس پلاس


سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آنها در سی پلاس پلاس
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آن‌ها در سی پلاس پلاس:


دراین جلسه با مبحث سربارگذاری عملگرها در زبان ++C آشنا می‌شوید. این مبحث یکی از مباحث خاص زبان ++C می‌باشد. سربارگذاری عملگرها به عبارتی دوباره نویسی عملگرها می‌باشد. ما یک سری عملگر داریم که در برنامه‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنیم مانند عملگرهای جمع، تفریق و ... و عملگرهای رابطه‌ایی. در واقع همیشه ازعملگر جمع برای جمع دو عدد استفاده کرده‌ایم یا ازعملگر ضرب برای ضرب دو عدد یا از عملگر دو مساوی برای مقایسه دو عدد، رشته یا کارکتر استفاده کردیم. اما آیا امکان دارد که بتوانیم از این عملگرها جای دیگری هم استفاده کنیم، مثلا امکان دارد که عملگر جمع را برای جمع کردن دو رشته استفاده کنیم یا دو آرایه یا بتوانیم به کمک عملگر بزرگتر مساوی دو آرایه را باهم مقایسه کنیم یا اینکه می‌توانیم از این عملگرها برای کار روی اشیا استفاده کنیم، مثلا شی‌ایی را پلاس پلاس کنیم؟ قطعا عملگرها به طور پیش فرض توانایی کار روی اشیا را ندارند، تنها عملگر مساوی می‌تواند مقدار یک شی را داخل یک شی دیگر انتقال دهد. می‌خواهیم به کمک مبحثی که در این جلسه یاد می‌گیریم کاری کنیم که از عملگرها بهره‌ی خیلی بیشتری از چیزی که در توانشان هست داشته باشیم. همه عملگرها را می‌توانیم دوباره نویسی کنیم و به کمک آنها کار روی اشیا را انجام دهیم.

 

 

دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن ++C کاران درسمن

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 16 جلسه
مدت زمان 621 دقیقه
حجم دوره 2/39 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

70,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید