سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آنها در سی پلاس پلاس
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی پلاس پلاس پیشرفته / سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آنها در سی پلاس پلاس(بخش اول)

سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آنها در سی پلاس پلاس(بخش اول)

سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آنها در سی پلاس پلاس
72,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش سربار گذاری عملگرها و مزایای استفاده از آن‌ها در سی پلاس پلاس:


دراین جلسه با مبحث سربارگذاری عملگرها در زبان ++C آشنا می‌شوید. این مبحث یکی از مباحث خاص زبان ++C می‌باشد. سربارگذاری عملگرها به عبارتی دوباره نویسی عملگرها می‌باشد. ما یک سری عملگر داریم که در برنامه‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنیم مانند عملگرهای جمع، تفریق و ... و عملگرهای رابطه‌ایی. در واقع همیشه ازعملگر جمع برای جمع دو عدد استفاده کرده‌ایم یا ازعملگر ضرب برای ضرب دو عدد یا از عملگر دو مساوی برای مقایسه دو عدد، رشته یا کارکتر استفاده کردیم. اما آیا امکان دارد که بتوانیم از این عملگرها جای دیگری هم استفاده کنیم، مثلا امکان دارد که عملگر جمع را برای جمع کردن دو رشته استفاده کنیم یا دو آرایه یا بتوانیم به کمک عملگر بزرگتر مساوی دو آرایه را باهم مقایسه کنیم یا اینکه می‌توانیم از این عملگرها برای کار روی اشیا استفاده کنیم، مثلا شی‌ایی را پلاس پلاس کنیم؟ قطعا عملگرها به طور پیش فرض توانایی کار روی اشیا را ندارند، تنها عملگر مساوی می‌تواند مقدار یک شی را داخل یک شی دیگر انتقال دهد. می‌خواهیم به کمک مبحثی که در این جلسه یاد می‌گیریم کاری کنیم که از عملگرها بهره‌ی خیلی بیشتری از چیزی که در توانشان هست داشته باشیم. همه عملگرها را می‌توانیم دوباره نویسی کنیم و به کمک آنها کار روی اشیا را انجام دهیم.

 

 

دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن ++C کاران درسمن

 

جلسات دوره


           
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی پلاس پلاس پیشرفته

345