اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس


اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس:


در این جلسه با مبحث اعضای ایستای کلاس (Static Members) در زبان++C آشنا می‌شوید. اعضای ایستای کلاس اعضایی هستند که به صورت static در کلاس تعریف می‌شوند. در جلسات گذشته در مورد کلاس‌ها توضیح دادیم و گفتیم هر کلاس می‌تواند دارای اعضای داده‌ایی و تابعی باشند. اعضای داده‌ایی متغیرهایی هستند که داخل کلاس تعریف می‌شوند و اعضای تابعی توابعی هستند که داخل کلاس تعریف می‌شوند. معمولا اعضای داده‌ایی به صورت خصوصی و تابعی به صورت عمومی تعریف می‌شوند.


نکته مهمی که وجود داشت این بود که وقتی یک کلاس و از آن کلاس چندین شی یا نمونه تعریف می کردیم هر شی می‌توانست به اعضای داده‌ایی خاص خودش دسترسی پیدا کند، یعنی اینکه هر شی‌ایی فقط خانه‌های حافظه‌ی خودش را دارد. اما اعضای تابعی به صورت اشتراکی بین اشیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شاید گاهی نیاز داشته باشیم فضای حافظه هم به صورت اشتراکی استفاده کنیم به این معنی که متغیری در کلاس تعریف کنیم که برای همه نمونه‌ها به صورت اشتراکی استفاده شود. برای ساخت و تعریف اعضای مشترک می‌توانیم از کلمه کلیدی static استفاده کنیم. اعضای داده‌ایی و تابعی کلاس می توانند به صورت static تعریف شوند.


دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن ++C کاران درسمن

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 16 جلسه
مدت زمان 621 دقیقه
حجم دوره 2/39 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

70,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید