اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی پلاس پلاس پیشرفته / اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس

اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس

اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس
82,800 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش اعضای ایستای کلاس (Static Members) در سی پلاس پلاس:


در این جلسه با مبحث اعضای ایستای کلاس (Static Members) در زبان++C آشنا می‌شوید. اعضای ایستای کلاس اعضایی هستند که به صورت static در کلاس تعریف می‌شوند. در جلسات گذشته در مورد کلاس‌ها توضیح دادیم و گفتیم هر کلاس می‌تواند دارای اعضای داده‌ایی و تابعی باشند. اعضای داده‌ایی متغیرهایی هستند که داخل کلاس تعریف می‌شوند و اعضای تابعی توابعی هستند که داخل کلاس تعریف می‌شوند. معمولا اعضای داده‌ایی به صورت خصوصی و تابعی به صورت عمومی تعریف می‌شوند.


نکته مهمی که وجود داشت این بود که وقتی یک کلاس و از آن کلاس چندین شی یا نمونه تعریف می کردیم هر شی می‌توانست به اعضای داده‌ایی خاص خودش دسترسی پیدا کند، یعنی اینکه هر شی‌ایی فقط خانه‌های حافظه‌ی خودش را دارد. اما اعضای تابعی به صورت اشتراکی بین اشیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شاید گاهی نیاز داشته باشیم فضای حافظه هم به صورت اشتراکی استفاده کنیم به این معنی که متغیری در کلاس تعریف کنیم که برای همه نمونه‌ها به صورت اشتراکی استفاده شود. برای ساخت و تعریف اعضای مشترک می‌توانیم از کلمه کلیدی static استفاده کنیم. اعضای داده‌ایی و تابعی کلاس می توانند به صورت static تعریف شوند.


دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن ++C کاران درسمن

 

جلسات دوره


           
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی پلاس پلاس پیشرفته

343