ترکیب کلاسها(استفاده از یک کلاس در کلاس دیگر) در سی پلاس پلاس


ترکیب کلاسها(استفاده از یک کلاس در کلاس دیگر) در سی پلاس پلاس
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش ترکیب کلاس‌ها در سی پلاس پلاس:


در این جلسه با مبحث ترکیب کلاس ها در زبان ++C آشنا می‌شوید. ما گاهی اوقات نیاز داریم یک ساختار یا کلاس را تعریف کنیم که از آن کلاس درون کلاس دیگر استفاده شود. فرض کنیم می‌خواهیم اطلاعات یک فرد را نگهداری کنیم مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی، نام پدر، آدرس و... همه این خصوصیات به جز آدرس تک مقداری هستند. اما خود آدرس در واقع یک فیلد یا مقدار یا ظرف است که می‌تواند شامل چندین بخش باشد مثلا نام استان، نام شهر، نام خیابان، نام کوچه، پلاک خانه و کد پستی همه این‌ها بخش‌های تشکیل دهنده آدرس هستند. اگر بخواهیم این بخش‌ها را به صورت تفکیک شده در برنامه نگهداری کنیم و نیاز باشد در آینده بتوانیم خیلی راحت تشخیص دهیم که این فرد متعلق به کدام شهر است یا ... پس باید این فیلدها مجزا از هم نگهداری شوند. ما می‌توانیم یک کلاس برای آدرس ایجاد کنیم و درون کلاسی که اطلاعات شخص را نگهداری می‌کنیم از کلاس آدرس استفاده کنیم. همچنین تاریخ تولد هم یک فیلد سه مقدار است که شامل سال، ماه و روز می‌باشد، پس می‌توانیم یک کلاس تعریف کنیم و داخل کلاس مربوط به شخص یا کلاس اصلی خود از این کلاس استفاده کنیم.

 

دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن ++C کاران درسمن
 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 16 جلسه
مدت زمان 621 دقیقه
حجم دوره 2/39 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

70,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید