اشاره گرها در سی پلاس پلاس
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی پلاس پلاس پیشرفته / اشاره گرها در سی پلاس پلاس(بخش اول)

اشاره گرها در سی پلاس پلاس(بخش اول)

اشاره گرها در سی پلاس پلاس
72,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش اشاره گرها در زبان ++C:


در جلسه گذشته، مطالب دوه مقدماتی را یادآوری کردیم. این جلسه، مربوط به مبحث اشاره گرها در سی پلاس پلاس می باشد. می توان گفت هیچ زبانی به اندازه زبان ++C در این حوزه قدرتمند نیست. در این آموزش با اشاره گرها در سی پلاس پلاس و همچنین عملگر های ارجاع در ++C آشنا می شوید.


قبل از تعریف اشاره گرها می خواهیم در مورد عملگر ارجاع (&) صحبت کنیم. زمانی که یک متغیر را در برنامه تعریف می کنیم قصد داریم داده هایی در آن بریزیم و محاسباتی روی آن انجام دهیم، که یک فضا از حافظه در اختیار آن قرار می گیرد. حالا این فضا از حافظه می تواند از نوع int ،float و یا double باشد.
 حافظه رم یک حافظه آرایه ای شکل است و مانند آرایه ها خانه های آن دارای شماره هستند. شماره خانه های حافظه در مبنای 16 هستند و زمانی که شما یک فضا از حافظه می گیرید در واقع نسبت به اینکه این فضا چقدر است مثلا وقتی int که 4 بایتی است 4 خانه یا 4 بایت از حافظه رم در اختیارتان قرار می گیرد، که هر کدام از خانه ها دارای یک شماره هستند و اگر بخواهیم به اولین شماره خانه دسترسی داشته باشیم از عملگر ارجاع (&) استفاده می کنیم.


اشاره گر چیست:
اشاره گرها متغیر هایی هستند که برای ذخیره آدرس خانه هایی از حافظه استفاده می شوند و می توانیم مستقیم به حافظه دسترسی داشته باشیم.


نکته مهم: اگر اشاره گری را از هر نوعی تعریف کنیم، می توانیم آدرس آن نوع خانه را درونش بریزیم، یعنی اگر اشاره گری از نوع int تعریف می کنیم می توانیم آدرس متغیر هایی از جنس int را در آن بریزیم. همچنین مباحث ارجاع ها از طریق نام مستعار، اشاره گرها و دسترسی به مقدار یک متغیر و اشاره گر به اشاره گر را با مثال های متعدد به شما عزیزان آموزش می دهیم.

دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می توانید این درس را خریداری کنید و از فایل ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن ++C کاران درسمن

جلسات دوره


           
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی پلاس پلاس پیشرفته

333