فراخوانی با ارجاع (به کمک اشاره گرها – به کمک ارجاع با نام مستعار)


فراخوانی با ارجاع (به کمک اشاره گرها – به کمک ارجاع با نام مستعار)
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

فراخوانی با ارجاع در سی پلاس پلاس:


در این آموزش می‌خواهیم یکی از ارزشمندترین کاربرد اشاره گرها را که همان فراخوانی با ارجاع یا دسترسی مستقیم توابع به مقادیر متغیرها است، را توضیح دهیم.


فراخوانی با مقدار:
در این نوع فراخوانی یک کپی از مقدار متغیرها برای تابع ارسال می‌شود و هر تغییری که در تابع اعمال شود، تاثیری بر مقدار اصلی ندارد و تغییری نمی‌کند.

فراخوانی با ارجاع:
در این نوع فراخوانی مقادیر متغیرها برای تابع ارسال می‌شود و تابع دسترسی مستقیم به مقدار متغیر دارد و اگر هر تغییری در تابع اعمال شود مقدار اصلی هم تغییر می‌کند. این نوع فراخوانی برای زمانی مناسب است که بخواهیم از یک تابع چند خروجی دریافت کنیم. به دو روش می‌توانیم این کار را انجام دهیم:


روش اول به کمک متغیر هایی با نام مستعار: در این روش در لحظه تعریف متغیر علامت & را قرار می‌دهیم، با این کار آدرس متغیر را ارسال می‌کنیم نه مقدار متغیر را.
روش دوم به کمک اشاره گرها: آدرس متغیر برای تابع ارسال  می‌شود. برای دریافت آدرس متغیر از اشاره گرها استفاده می‌کنیم.
در این جلسه یاد می‌گیرید چگونه یک آرایه را به تابع بفرستید. آرایه ها یک نوع داده ارجاعی هستند‌.  

 

دوست درسمنی عزیز، امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.
برای یادگیری این مبحث می‌توانید این درس را تهیه کنید و از فایل‌ها و ویدئو این بخش استفاده کنید.
شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در بخش انجمن پرسش و پاسخ مطرح کنید و همچنین منتظرانتقادات و پیشنهادات مفید شما در بخش نظرات هستیم تا ما را در کیفیت بهتر آموزش‌هایمان یاری کنید.


با امید موفقیت و شادی برای شما دوست درسمنی عزیزsmiley

انجمن++C کاران درسمن

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 16 جلسه
مدت زمان 621 دقیقه
حجم دوره 2/39 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

70,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید