معرفی کامل متد equals
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش جاوا پیشرفته، تحقق رویای متخصص شدن / معرفی کامل متد equals

معرفی کامل متد equals

معرفی کامل متدهای equals
63,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

معرفی کامل متد equals در جاوا

در جلسه قبل با متد toString در نحوه پیاده سازی آن آشنا شدیم. در این جلسه متد equals را توضیح می‌دهیم و نحوه پیاده سازی آن را درون کلاس یاد می‌گیریم.

در دوره مقدماتی تا متوسط جاوا با تابع equals در رشته ها آشنا شدیم و از آن برای مقایسه دو رشته استفاده می‌کردیم، خروجی این تابع boolean است و زمانی که رشته فعلی با رشته مشخص شده در ورودی تابع equals کاملا برابر باشد خروجی ture می‌دهد و در غیر این صورت خروجی false می‌دهد.

مثال:

public static void main(String args[]) {

String str1= "Darsman";

boolean bool1 = str1.equals("Darsman");

boolean bool2 = str1.equals("darsman");

System.out.println(bool1);

System.out.println(bool2);

}

خروجی

true

false

متد equals درون کلاس object قرار دارد و فقط برای مقایسه کردن رشته‌ها نیست. از متد equals می‌توان برای مقایسه انواع مقدارها و همچنین می‌توان برای مقایسه کردن کلاس‌ها استفاده شود. در واقع ورودی این تابع یک شی از کلاس object است و می‌تواند هر نوع داده‌ای باشد.

برای مقایسه کلاس‌ها با استفاده از متد equals باید ابتدا متد را درون کلاس override کنیم. و شرط‌های مقایسه ای را درون تابع equals بنویسیم تا این متد به خوبی کار کند.

در این جلسه متد equals را درون کلاس مدل override می‌کنیم تا بتوانیم کلاس‌های مدل را نیز با متد equals مقایسه کنیم.

 

بسیار خرسندیم که با یک جلسه دیگر از این آموزش جاوا پیشرفته در خدمت شما بودیم و توانستیم به پیشرفت شما دوستان عزیز کمک کنیم. شما عزیزان می‌توانید برای دسترسی بیشتر به جلسات این دوره از آموزش، آن را دانلود کنید.

امیدورایم که این جلسه از آموزش برای شما همراهان همیشگی درسمن مفید بوده باشد و خوشحال می‌شویم هر گونه پیشنهاد یا انتقادی دراین زمینه بود برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید.

 

جلسات دوره


                                      
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش جاوا پیشرفته

639