معرفی کامل File Stream ها در زبان جاوا (بخش دوم)


معرفی کامل File Stream ها در زبان جاوا (بخش دوم)

معرفی کامل File Stream ها در زبان جاوا (بخش دوم)

در جلسه گذشته با File Stream ها آشنا شدیم و FileInputStram, FileOutputStream و Array Stream ها را توضیح دادیم و مثال هایی از آن را حل کردیم.
در این جلسه با ادامه مبحث File Stream ها در خدمت شما هستیم و در این جلسه می خواهیم با Buffer Stream ها و Character Stream ها آشنا شویم.

Buffer Stream: زمانی که در در سیستم روی موزیک کلیک می کنیم داده های موزیک از حافظه هارد سیستم نسبت به میزان حافظه رم سیستم خوانده می شود و وارد حافظه Buffer رم می شود و Cpu داده ها را از حافظه Buffer برمیدارد و استفاده می کند. سایزBuffer به دست ما نیست و سیستم عامل این سایز را انتخاب می کند. اما در جاوا به کمک BufferInputStream و BufferOutputStream می توانیم سایز Buffer را تغییر دهیم. توصیه می کنیم زمانی که با File Stream کار می کنید، آن ها را به BufferStream متصل کنید تا برنامه دقیق تر و بهینه تری داشته باشید.

Character Stream: زمانی که فایل متنی داشته باشیم و نوع رمزنگاری متن یا encoding آن برای ما مهم باشد از Character Stream استفاده می کنیم.
همانطور که گفتیم می توان هر نوع فایلی را با استفاده از Binary Stream ها خواند و یا نوشت اما زمانی که ما از Binary Stream ها استفاه می کنیم بایت به بایت داده ها را می خوانیم و بعضی کاراکتر ها مانند کاراکترهای فارسی 2 بایتی هستند و زمانی که ما از Binary Stream استفاده می کنیم امکان از بین رفتن Encoding کاراکتر ها وجود دارد پس بهتر است برای کار با فایل های متنی از Character Stream ها استفاده کنیم.
در ادامه چندین مثال از Buffer Stream و Character Stream را حل می کنیم تا بیشتر به این مباحث مسلط شویم.

 

درسمنی عزیز امیدوارم از مطالب این درس لذت برده باشید همچنین می توانید برای یادگیری بهتر این موضوع از فیلم آموزشی که برای شما تهیه شده است استفاده کنید.موفق باشید


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 2057 دقیقه
حجم دوره : 6/35 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 1760
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....