معرفی کامل File Stream ها در زبان جاوا (بخش اول)


معرفی کامل File Stream ها در زبان جاوا (بخش اول)
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

معرفی کامل File Stream ها در زبان جاوا (بخش اول)

در جلسه گذشته با نحوه دسترسی به فایل ها و پوشه های سیستم آشنا شدیم و تونستیم فایل ایجاد، حذف کنیم.
در این جلسه می خواهیم با File Stream ها در جاوا آشنا شویم.

File Stream چیست؟

به جریان دادهI/O  (Input/Output) File Stream می گویند. در واقع این استریم ها به ما کمک می کنند تا یک الگو خاص و مدیریت شده برای خواندن و نوشتن درون فایل داشته باشیم. زمانی که حجم زیادی از داده ها را درون فایل بریزیم ممکن است حافظه بافر سیستم توانایی کپی کردن داده ها به صورت یکجا را نداشته باشد به همین خاطر File Stream ها به ما کمک می دهند تا عملیات خواندن و نوشتن فایل ها را به صورت جریان داده بهینه شده انجام دهیم.

File Stream ها به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  1. Binary Stream
  2. Character Stream

Binary Stream: زمانی که ما می خواهیم یک فایل غیر متنی مانند: فایل ویدیویی، فایل تصویری، دیتابیس و... را انتقال دهیم باید آن را به صورت بایت به بایت و بیت به بیت انقال دهیم.
Character Stream: زمانی که می خواهیم فایل های متی مانند: text, html, xml  و... را انتقال دهیم بهتر است که از Character Stream استفاده کنیم.

نکته: فایل های متنی هم می توان به صورت Binary Stream انتقال داد اما به دلیل encoding کاراکترها بهتر است برای انتقال از Character Stream استفاده کنیم.
در جاوا کلاس های زیادی برای کار با Stream ها وجود دارد که در ادامه مهمترین و کاربردی ترین معرفی می کنیم و مثالی از آنها را حل می کنیم.

 

امید است آموزش های این جلسه برای شما مفید واقع شده باشد برای دسترسی بیشتر به دروس این دوره آموزش جاوا پیشرفته کلیک کنید.

 


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 2057 دقیقه
حجم دوره : 6/35 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 1704
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....