شروع دوره و آماده سازی Intellij IDEA
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش جاوا پیشرفته، تحقق رویای متخصص شدن / شروع دوره و آماده سازی Intellij IDEA

شروع دوره و آماده سازی Intellij IDEA

شروع دوره و آماده سازی Intellij IDEA
0 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

شروع دوره و آشنایی با محیط  Intellij IDEA

در خدمت شما هستیم با دوره پیشرفته جاوا SE (Java Standard Edition) در این دوره قصد داریم مطالب کاربردی و پیشرفته جاوا را به شما عزیزان توضیح دهیم و قطعا پیش نیاز این دوره، دوره مقدماتی تا متوسط زبان برنامه نویسی جاوا می‌باشد.

ویژگی های مهم جاوا عبارت اند از:

 • زبان سطح بالا
 • شی گرا
 • چند سکویی
 • همه منظوره
 • متن باز
 • چند نخی

 

در دوره جاوا مقدماتی تا متوسط با استفاده از نرم افزار Eclipse زبان جاوا را کد نویسی می‌کردیم. در این دوره از یک نرم افزار قدرتمند به نام Intellij IDEA استفاده می‌کنیم که قابلیت‌های بیشتری از Eclipse دارد و بسیار هوشمند است.

 

مروری بر نصب JDK و راه اندازی IntelliJ IDEA

برای دانلود JDK می‌توانید به سایت oracle مراجعه کنید و نسخه مد نظر را دانلود کنید، همچنین می‌توانید از سایت های داخلی نسخه JDK مدنظر را دانلود کنید.

نسخه‌های متفاوتی از JDK موجود است اما توصیه ما استفاده از نسخه 8 یا 12 جاوا است.

بعد از نصب JDK باید variables سیستم را تنظیم کنید.

ابتدا روی This PC کلیک راست کنید و گزینه properties را بزنید و سپس در پنچره باز شده گزینه Advanced system setting را انتخاب کنید.

در پنچره System Properties گزینه Environment Variables را انتخاب کنید.

تصب JDK

 

سپس در پنچره Environment Variables در قسمت User variables for … گزینه New را بزنید و در قسمت Variable name یک variable به نام JAVA_HOME وارد کنید و در قسمت Variable value مسیر پوشه JDK را وارد کنید. به صورت پیش فرض C:\Program Files\Java\Jdk… قرار دارد.

سپس یک Variable دیگر به نام Path بسازید و در قسمت Variable value مسیر پوشه bin درون پوشه Jdk را وارد کنید.

ساخت پروژه در نرم افزار IntelliJ IDEA

بعد از باز کردن نرم‌افزار IntelliJ IDEA از قسمت Create New Project می‌توانید پروژه جدید ایجاد کنید و از قسمت Open or Import می‌توانید پروژه های قبلی خود را با نرم‌افزار IntelliJ IDEA باز کنید.

ساخت پروژه در نرم افزار

 

گزینه Create New Project را انتخاب کنید.

انتخاب انواع پروژه

 

در پنچره باز شده در سمت چپ می‌توانید انواع پروژه را انتخاب کنید به ما Java را انتخاب می‌کنیم. در قسمت Project SDK نسخه JDK موجود در سیستم را می‌توانید انتخاب کنید. سپس روی گزینه Next کلیک کنید. در صفحه بعد نیز روی گزینه Next بزنید.

انتخاب نام پروژه

 

در این صفحه در قسمت Project name نام پروژه را انتخاب کنید و در قسمت Project location محل ذخیره پروژه را انتخاب کنید و در نهایت گزینه Finish را انتخاب کنید.

محل ذخیره پروژه

پروژه با موفقیت ساخته شد.

 

باعث افتخار هست که توانستیم با یک دوره جامع و کامل دیگر در خدمت شما عزیزان باشیم. این دوره فعلا شامل 56 جلسه آموزش با 1627 دقیقه است که در حال برگزاری و اضافه شدن مطالب می‌باشد، حتی ممکن است زمانی که این متن را می‌خوانید تعداد جلسات و تایم آن بیشتر نیز شده باشد، شما می‌توانید با تهیه این دوره به همه جلسات و بخش‌های آن دسترسی داشته باشید.

یادگیری عمیق این درس نیازمند مطرح کردن سوال و دیدن جلسات بیشتر از این دوره است که شما می‌توانید از دیگر دوستان خود که این دوره را تهیه کرده‌اند در انجمن برنامه نویسان جاوا سوالات خود را پرسیده و ابهاماتتان را برطرف کنید.

 

جلسات دوره


                                      
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

کاربر درسمن
ALI

با عرض سلام خدمت استاد گرامی. تشکر فراوان می‌کنم از آموزش های عالی شما . من یک مشکلی در مورد خریداری ویدیو ها جاوا دارم چون من یک دانشجو افغانستانی مقیم در خارج از کشورم هستم اگر امکان دارد بنده را راهنمایی کنید که چگونه این ویدیو هارا خارج از کشور خریداری بنمایم بااحترام علی

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام وقت شما بخیر، لطفا به دایرکت اینستاگرام درسمن پیام بدهید تا همکارانم شما را راهنمایی کنند، اصلا نگران نباشید ما همراه شما هستیم تا انتهای مسیر.

نمایش بیشتر
آموزش جاوا پیشرفته

636