استفاده از سرویس Firebase برای Push Notification (بخش اول)


استفاده از سرویس Firebase برای Push Notification

راه اندازی سرویسFirebase  برای ارسال Push Notification (بخش اول)

اگر بعد از ساخت و راه‌اندازی Notification بخواهید پیغام یا اعلانی را از راه دور برای کاربرانی که اپلیکیشن ما را نصب کرده، انجام دهید، باید استفاده از سرویس Firebase برای Push Notification را به خوبی بلد باشید. ما هم می‌خواهیم در این جلسه با استفاده از سرویس Firebase، ارسال نوتیفیکیشن را از راه دور برای کاربرانی که اپلیکیشن ما را نصب کرده‌اند، انجام دهیم.

برای ارسال نوتیفیکیشن از راه دور، نیاز به سرویس‌دهنده داریم تا بتوانیم از طریق آن نوتیفیکیشن را به اپلیکیشن ارسال کنیم. سپس درون اپلیکیشن باید آن نوتیفکیشن ارسال شده از سرویس‌دهنده را دریافت کرده و به کاربر نمایش داد. سرویس‌دهنده‌های زیادی برای ارسال نوتیفیکیشن در دنیا وجود دارند که بزرگ‌ترین و معروف‌ترین این سرویس‌دهنده‌ها، Firebase نام دارد و متعلق به شرکت گوگل است.

این سرویس‌دهنده خدمات زیادی به برنامه‌نویسان ارائه می‌دهد که یکی از آنها، PushNotification است. در این جلسه با نحوه راه‌اندازی Firebase برای ارسال نوتیفیکیشن، اتصال Firebase به پروژه اندرویدی و نمایش نوتیفیکیشن‌های دریافت شده را یاد می‌گیریم.


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1781 دقیقه
حجم دوره : 8848/84 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 925
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....