فراخوانی متدها به روش ارجاع در سی شارپ


فراخوانی متدها به روش ارجاع در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش فراخوانی متد به روش ارجاع (ref , out) در C#:

مبحثی که می خواهیم توضیح دهیم فراخوانی متد به روش ارجاع می باشد.

مقادیری را که به عنوان ورودی برای پارامتر ارسال می کنیم در واقع داخل پارامتر یا متغیر ورودی تابع کپی میشوند و اگر در متد تغییراتی ایجاد شود مقدار اصلی تغییر نمی کند، به این نوع فراخوانی متد، فراخوانی با مقدار می گویند.

توابعی را که در طول جلسات قبل نوشته ایم به این صورت فراخوانی می شدند، که به عبارتی فراخوانی توابع به طور پیش فرض به این روش می باشد.

 اما در فراخوانی با ارجاع، اصل متغیر برای تابع ارسال می شود یا به عبارتی مقدار ووردی را در پارامتر تابع کپی نمی کند و اگر در متد تغییر ایجاد شود مقدار اصلی هم تغییر می کند. برای فراخوانی با ارجاع از کلمه کلیدی  ref و out استفاده می کنیم.

اگر فراخوانی به روش ارجاع را به کمک کلمه کلیدی out استفاده کنیم، می تواند متغیر را خالی ارسال کند، به شرط اینکه در لحظه ورود به تابع مقداری در آن بریزیم، به طور کلی با استفاده از کلمه کلیدی ref   متغیر را باید قبل از فرستادن مقداردهی کرد، اما با استفاده از out متغیر می تواند مقدار نداشته باشد اما در تابع مقداردهی شود .

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،

درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1147 دقیقه
حجم دوره 4/58 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید