آموزش ارث بری در سی شارپ


آموزش ارث بری در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش ارث بری (inheritance) در زبان برنامه نویسی C#:

در این جلسه، با یکی از ارزش های بزرگ شی گرایی، وراثت (inheritance) آشنا می شوید. از آنجا که درک این موضوع برای مبتدیان کمی دشوار می باشد ما در این آموزش ویدئویی آن را به زبان ساده و گویا با راحت ترین و قابل فهم ترین مثال بیان می کنیم.

 

 در جلسات قبل هر کلاسی که تعریف کردیم، کلاس های مجزا از هم و بدون وابستگی بودند. اما از این به بعد می خواهیم کلاس ها را به یکدیگر ربط دهیم و از آن ها استفاده کنیم به شکل والد و فرزند.

 به کمک وراثت در سی شارپ یک کلاس می تواند خصوصیات و متد های یک کلاس دیگر را به ارث ببرد، مانند والد و فرزند، که فرزند خصوصیاتی از جمله چهره، گروه خونی و ... را به ارث میبرد.

 گاهی در یک محیط عملیاتی چند موجودیت یا کلاس داریم که دارای صفت های مشترک هستند،  که می توانیم در یک کلاس صفت های مشترکشان را تعریف می کنیم به عبارتی کلاس والد است و هر کدام از کلاس های صفت های خاص خود را دارند که این کلاس ها می توانند صفت های کلاس والد را به ارث ببرند در واقع به این کلاس ها، کلاس های فرزند می گویند.

 

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،

درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1147 دقیقه
حجم دوره 4/58 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید