Polymorphism و کلاس های Abstract در سی شارپ


Polymorphism و کلاس های Abstract در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش چند ریختی (polymorphism) و کلاس های Abstract در C#:

در این جلسه با مبحث چند ریختی و override و کلاس های Abstract  در سی شارپ آشنا می شوید.

 ادامه مبحث شی گرایی را با مبحث چند ریختی ادامه می دهیم، قبلا یک مقدار در مورد چند ریختی توضیح دادیم، گفتیم که می توانیم در سطح یک کلاس متد های هم نام داشته باشیم، در واقع به این عمل  overloadingمی گویند. یعنی مشروط به اینکه ورودی های متد ها در یک کلاس متفاوت باشد می توانیم داخل یک کلاس چندین متد هم نام تعریف کنیم.

 اما امروز می خواهیم مبحث دیگری به نام override را در سی شارپ توضیح دهیم، اگر کلاسی به عنوان کلاس والد داشته باشیم و داخل این کلاس متدی تعریف کنیم اجازه داریم داخل کلاس های فرزند متدهای هم نام با کلاس والد تعریف کنیم. که به این کار override می گویند.

 در واقع دوباره نویسی یک متد در کلاس فرزند مشروط به اینکه اجازه دارید هم ورودی ها و هم خروجی های این متد دقیقا شبیه به کلاس والد باشد. با این کار متد معادل با کلاس والد کنار گذاشته میشود و متد تعریف شده در کلاس فرزند به عنوان متد قالب کار می کند.

کلاس abstract یکی از قابلیت های مهم در برنامه نویسی شی گرایی می باشد که در عرصه وراثت خودنمایی کرده است. هنگامی که شما یک کلاس abstract تعریف می کنید، دیگر نمی توان از آن کلاس شی تعریف کرد.

با تعریف یک کلاس Abstract  این امکان فراهم می شود، کلاس هایی که از آن ارث بری می کنند را وادار به پیاده سازی متد هایش کند، که به آن Implement گویند. ممکن است در یک کلاس نیاز باشد که یک متد برای چاپ کردن داشته باشید که باید بقیه کلاس های فرزند(مشتق) این متد را داشته باشند و یک عمل اجبار صورت بگیرد، بهترین راه استفاده از کلاس  abstract می باشد.

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،

درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1147 دقیقه
حجم دوره 4/58 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید