ساختار کلی متدها در سی شارپ و نحوه ی فراخوانی آن ها (بخش دوم)


ساختار کلی متدها در سی شارپ و نحوه ی فراخوانی آن ها
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش متد ها و توابع در زبان برنامه نویسی سی شارپ:

در این جلسه، مبحث بسیار مهم متد ها و توابع در زبان برنامه نویسی C#  را به شما دوستان عزیز معرفی می کنیم. در جلسات قبل، اگر در برنامه نیاز بود تکه کدی را بار ها تکرار کنیم این کار را با حلقه تکرار انجام می دادیم. اما زمانی از این روش استفاده می کنیم، که بخواهیم چند خط کد را دقیقا کنارهم چندبار تکرار کنیم.
 اما در برنامه ها، شرایط مختلفی پیش می آید که نیاز داریم یک تکه کد را، مثلا 10 خط کد را در جاهای مختلف برنامه و حتی در برنامه های مختلف از آن استفاده کنیم. که در این شرایط از توابع استفاده می کنیم. توابع در واقع تکه کدهایی هستند که می توانیم به کمک آن ها یک عملیات خاصی را انجام دهیم.
 با تعریف یک تابع می توانیم بارها از آن در برنامه ها و جاهای مختلف برنامه استفاده کنیم. توابع دارای 0 تا n ورودی هستند و می توانند 0 یا 1 خروجی داشته باشند. تابع ها در کلاس تعریف می شوند.

شکل کلی تابع:
 


(ورودی های تابع) نام تابع   نوع داده خروجی تابع
}
        دستورات برنامه   
; مقدار خروجی تابع    return   
 
{ 
نوع خروجی تابع می تواند int، float، char و ... باشد.

نکته: تابعی که خروجی ندارد نوع داده خروجی آن را void قرار می دهیم.
تابع ها می توانند بدون ورودی و خروجی، با ورودی و بدون خروجی، با ورودی و خروجی باشند. 
به استفاده کردن از تابع، فراخوانی تابع می گویند و خروجی تابع مقداری است که به محل فراخوانی تابع برگشت داده می شود.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.
 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،
درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley


 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1147 دقیقه
حجم دوره 4/58 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید