Explicit Casting و Implicit Casting در سی شارپ
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ مقدماتی تا متوسط / Explicit Casting و Implicit Casting در سی شارپ

Explicit Casting و Implicit Casting در سی شارپ

Explicit Casting و Implicit Casting در سی شارپ
75,600 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش Boxing و unboxing در زبان سی شارپ:

در این جلسه، شما عزیزان را با مباحث Boxing و unboxing در زبان #C آشنا می کنیم و همچنین در سی شارپ می توان انواع مختلفی از تبدیل را انجام داد، که در ادامه تبدیل یک نوع داده به نوع دیگر را با استفاده از روش های Explicit casting و Implicit casting در سی شارپ را آموزش می دهیم.

در جلسه قبل با نوع داده های مقداری و ارجاعی آشنا شدید، در حالی که با این نوع داده ها کار می کنید، اغلب باید انواع مقادیر را به انواع مرجع یا بالعکس تبدیل کنید. به همین منظور برای انجام این کار از عملیات Boxing و unboxing استفاده می کنیم. 

Boxing: برای انتقال یک نوع داده مقداری به یک نوع داده ارجاعی استفاده می شود. 
Unboxing: برای انتقال یک نوع داده ارجاعی به یک نوع داده مقداری می باشد. 

در #C، داده ها را می توان از یک نوع به نوع دیگر با استفاده از روش های  Implicit و یا Explicit تبدیل کرد. فرض کنید دو متغیر به نام A و B داریم، می خواهیم محتوای متغیر B را در متغیر A بریزیم در صورتی می توانیم این کار انجام دهیم که از یک نوع داده باشند و متغیر مقصد محدودش مساوی یا بزرگتر از متغیر مبدا باشد. عمل Implicit زمانی اتفاق می افتد که این ویژگی ها را داشته باشد، یعنی نیازی به تبدیل نوع داده محتوای متغیر نیست و به راحتی می توانیم محتوای یک متغیر را در متغیر دیگری بریزیم. ولی اگر مجبور باشیم نوع داده محتوای متغیر را تغییر دهیم، عمل Explicit رخ می دهد.

برای یادگیری این مبحث، مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،
در صورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی شارپ مقدماتی تا متوسط

269