Explicit Casting و Implicit Casting در سی شارپ


Explicit Casting و Implicit Casting در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Boxing و unboxing در زبان سی شارپ:

در این جلسه، شما عزیزان را با مباحث Boxing و unboxing در زبان #C آشنا می کنیم و همچنین در سی شارپ می توان انواع مختلفی از تبدیل را انجام داد، که در ادامه تبدیل یک نوع داده به نوع دیگر را با استفاده از روش های Explicit casting و Implicit casting در سی شارپ را آموزش می دهیم.

در جلسه قبل با نوع داده های مقداری و ارجاعی آشنا شدید، در حالی که با این نوع داده ها کار می کنید، اغلب باید انواع مقادیر را به انواع مرجع یا بالعکس تبدیل کنید. به همین منظور برای انجام این کار از عملیات Boxing و unboxing استفاده می کنیم. 

Boxing: برای انتقال یک نوع داده مقداری به یک نوع داده ارجاعی استفاده می شود. 
Unboxing: برای انتقال یک نوع داده ارجاعی به یک نوع داده مقداری می باشد. 

در #C، داده ها را می توان از یک نوع به نوع دیگر با استفاده از روش های  Implicit و یا Explicit تبدیل کرد. فرض کنید دو متغیر به نام A و B داریم، می خواهیم محتوای متغیر B را در متغیر A بریزیم در صورتی می توانیم این کار انجام دهیم که از یک نوع داده باشند و متغیر مقصد محدودش مساوی یا بزرگتر از متغیر مبدا باشد. عمل Implicit زمانی اتفاق می افتد که این ویژگی ها را داشته باشد، یعنی نیازی به تبدیل نوع داده محتوای متغیر نیست و به راحتی می توانیم محتوای یک متغیر را در متغیر دیگری بریزیم. ولی اگر مجبور باشیم نوع داده محتوای متغیر را تغییر دهیم، عمل Explicit رخ می دهد.

برای یادگیری این مبحث، مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،
در صورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1147 دقیقه
حجم دوره 4/58 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید