نوع داده جنریک در سی شارپ (Generic Collections) بخش دوم
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ مقدماتی تا متوسط / نوع داده جنریک در سی شارپ (Generic Collections) بخش دوم

نوع داده جنریک در سی شارپ (Generic Collections) بخش دوم

نوع داده جنریک در سی شارپ (Generic Collections)
75,600 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش Generic Collections در زبان برنامه نویسی #C:

در این جلسه می خواهیم مبحثی به نام  Generic Collection را در سی شارپ توضیح دهیم. در جلسات قبل با arryList و sortedList آشنا شدیم، گفتیم هر زمان یک مجموعه از داده ها داشته باشیم می توانیم از ArryList استفاده کنیم، ArryList این امکان را به ما می دهد که بتوانیم بدون محدودیت حافظه هر تعداد  داده که می خواهیم درج کنیم. ویژگی ArryList این است که می توانیم هرنوع داده ایی را درآن قرار دهیم.

 ما در محیط  های واقعی  کم تر به یک لیست با داده های مختلف نیاز داریم و معمولا نیاز داریم لیستی از یک نوع داده داشته باشیم به همین علت از جنریک ها استفاده می کنیم، به عبارتی اگر عناصر مجموعه ما دارای یک نوع داده باشند از کلاس هاس موجود در فضای نام System.Collections.Generic استفاده می کنیم.

 در این آموزش برای ایجاد لیستی از یک نوع داده از List<T> استفاده می کنیم، که شبیه به ArryList ها می باشند، در واقع ساختارشان به این صورت است که در لحظه تعریف وقتی که می خواهیم از آن ها استفاده کنیم باید نوع داده را مشخص کنیم.

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،
درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی شارپ مقدماتی تا متوسط

514