نوع داده جنریک در سی شارپ (Generic Collections) بخش دوم


نوع داده جنریک در سی شارپ (Generic Collections)
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Generic Collections در زبان برنامه نویسی #C:

در این جلسه می خواهیم مبحثی به نام  Generic Collection را در سی شارپ توضیح دهیم. در جلسات قبل با arryList و sortedList آشنا شدیم، گفتیم هر زمان یک مجموعه از داده ها داشته باشیم می توانیم از ArryList استفاده کنیم، ArryList این امکان را به ما می دهد که بتوانیم بدون محدودیت حافظه هر تعداد  داده که می خواهیم درج کنیم. ویژگی ArryList این است که می توانیم هرنوع داده ایی را درآن قرار دهیم.

 ما در محیط  های واقعی  کم تر به یک لیست با داده های مختلف نیاز داریم و معمولا نیاز داریم لیستی از یک نوع داده داشته باشیم به همین علت از جنریک ها استفاده می کنیم، به عبارتی اگر عناصر مجموعه ما دارای یک نوع داده باشند از کلاس هاس موجود در فضای نام System.Collections.Generic استفاده می کنیم.

 در این آموزش برای ایجاد لیستی از یک نوع داده از List<T> استفاده می کنیم، که شبیه به ArryList ها می باشند، در واقع ساختارشان به این صورت است که در لحظه تعریف وقتی که می خواهیم از آن ها استفاده کنیم باید نوع داده را مشخص کنیم.

 

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،
درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1147 دقیقه
حجم دوره 4/58 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید