اینترفیس ها در سی شارپ


اینترفیس ها در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش interface در زبان برنامه نویسی #C:

در این جلسه، با interface ها در سی شارپ آشنا می شوید و همچنین نحوه تعریف و کاربرد interface ها را با مثال های متعددی به شما عزیزان آموزش می دهیم.

اینترفیس ها یک ساختار شبیه به کلاس ها هستند، اما کلاس نیستند. در واقع یک ساختار تماما انتزاعی شبیه به کلاس ها هستند. در سی شارپ نمی توانیم یک کلاس را، فرزند دو کلاس قرار دهیم، اما می توانیم یک کلاس را فرزند دو اینترفیس قرار دهیم. پس می توانیم ساختاری داشته باشیم شبیه به کلاس که می تواند والد باشد و هر چند تا که نیاز داریم ازآن تعریف کنیم، بعد یک فرزند تعریف کنیم که فرزند این چند اینترفیس است و ویژگی های هر چند تا را داشته باشد. اینترفیس ها قبل از سی شارپ 8 صد در صد انتزاعی بودند یعنی اینکه هر چی در والد تعریف کنیم فرزندش هم باید داشته باشد و خودش آن را دوباره نویسی کند.

به طور کلی، وراثت چندگانه با کمک Interfaces امکان پذیر است اما با کلاسها امکان پذیر نیست. کلمه کلیدی interface  برای تعریف یک رابط استفاده می شود.

نکاتی در مورد اینترفیس ها:

  • اعضای اینترفیس ها سطح دسترسی ندارند، و نیازی به نوشتن سطح دسترسی نیست.
  • در اینترفیس نمی توانیم فیلد تعریف کنیم، اما می توانیم property یا صفت تعریف کنیم.
  • در اینترفیس اجازه نداریم متدی با بدنه  تعریف کنیم.
  • اینترفیس ها دارای نمونه یا شی نیستند، فقط می توان شی ایی از فرزندانش تعریف کرد.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با خریدن این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد،
درصورت سوال و یا مشکل میتوانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 28 جلسه
مدت زمان 1147 دقیقه
حجم دوره 3/17 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
تعداد دانشجویان 439
: میانگین امتیاز

رایگان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید