معرفی کامل Model ها در ASP.NET MVC(بخش اول)


معرفی کامل Model ها در ASP.NET MVC

Modelها در Asp.Net MVC:

در این جلسه با مبحث بسیار مهم Modelها در MVC آشنا می‌شوید. MVC برپایه Model View Cotroller ساخته شده است. به این معنا که این ساختار مدل‌گرا است که باعث می‌شود کنترل بیشتری در برنامه‌ها داشته باشیم. با اضافه شدن مدل‌ها به برنامه می‌توانیم هم کنترل بیشتری روی داده‌ها داشته باشیم و هم اینکه حمل اطلاعات راحت‌تر می‌شود. در واقع این بخش برای تعامل با پایگاه داده استفاده می‌شود. یک کنترل کننده با مدل ارتباط برقرار می‌کند، به داده‌ها دسترسی پیدا می‌کند، عملیات را انجام می‌دهد و آن داده‌ها را به view می‌دهد.  هنگامی که می‌خواهیم برنامه‌ایی را بنویسیم بهترین روش این است که داده‌ها را به مدل‌ها اختصاص دهیم. با استفاده از مدل‌ها می‌توانیم از هرجای برنامه به راحتی به خصوصیات یا داده‌ها دسترسی پیدا کنیم. پوشه Models حاوی تمام مدل‌ها یا داده‌های مورد نیاز برنامه وب است.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1501 دقیقه
حجم دوره : 6/91 گیگابایت
سطح مهارت : مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 1391
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....