صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش ASP.NET MVC به همراه پروژه عملی / پیاده سازی پروژه عملی، تحلیل نرم افزار و معماری چند لایه

پیاده سازی پروژه عملی، تحلیل نرم افزار و معماری چند لایه

پیاده سازی پروژه عملی، تحلیل نرم افزار و معماری چند لایه
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.
رایگان

جلسات دوره


                    
مهدی عباسی
مدرس:

مهدی عباسی

18 سال سابقه برنامه‌نویسی و تدریس برنامه‌نویسی
کسب مقام‌های اول و دوم کشوری در مسابقات برنامه‌نویسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مشاهده رزومه

آموزش پیاده سازی پروژه عملی، تحلیل نرم افزار و معماری چند لایه:

در این جلسه می‌خواهیم پروژه عملی خود را که طراحی و پیاده سازی یک cms خبری است را برایتان توضیح دهیم. با انجام این پروژه تمام مشکلاتی را که احتمال می‌دهیم در طول پروژه داشته باشید برای شما عزیزان حل کنیم. حتما این بخش از آموزش را جدی بگیرید و کامل و با دقت ببنید و تمرین کنید. مطمئنن وقتی مفاهیم را آموزش می‌دهیم یک سری نکات کلیدی و پایه‌ایی را درس می‌دهیم، همیشه باید تمام مفاهیم را به صورت مجزا یاد بگیرید. مطمئن باشید در این پیاده سازی کلی مطلب جدید و اینکه چگونه  پروژه‌ایی را شروع و تحلیل کنیم را یاد می‌گیریم و بر پایه چه معماری و ساختاری آن را راه اندازی کنیم و در نهایت چگونه از کدها و قالب‌های قبلی  خود استفاده کنیم. صرفا اینکه یک سری مفاهیم را بلدیم این نمی‌تواند شروع کار ما باشد و کار را برای ما کامل کند به همین خاطر حتما این دوره را یاد بگیرید در واقع در این بخش از دوره سعی می‌کنیم یک سری موارد مثل معماری چند لایه و استفاده کردن از templateها و قالب‌های از قبل تعیین شده و تحلیل پروژه را بیشتر بپردازیم. ما قبلا در دوره سی شارپ مقدماتی و پیشرفته و همین دوره ASP.NET MVC کلی مطلب گفتیم و می‌خواهیم فرآیند تمام این مفاهیم را در این پروژه داشته باشیم البته قسمت‌هایی که کار تکراری است را احتمالا سریع تر توضیح می‌دهیم و به مفاهیمی که کاربردی‌تر است را بیشتر می‌پردازیم.


 اما در این جلسه می‌خواهیم یکی از مشکلاتی که  اکثریت برنامه نویسان دارند و نگرانی بزرگ برنامه نویسان است را برایتان حل کنیم. اینکه از کجا شروع کنیم، وقتی  یک پروژه‌ایی به ما پیشنهاد می‌شود چکارهایی باید انجام دهیم. قطعا قبل از شروع هر پروژه‌ایی باید  تحلیل و نیازهای پروژه بررسی، نیازسنجی و امکان سنجی شود. اول باید تشخیص دهیم که چه موجودیت‌هایی دارد و معماری و چارچوب نرم افزار را تعیین کنیم و بعد از مشخص کردن و تحلیل این موارد مطمئن باشید سوادی که تا الان کسب کردید در همین سه دوره‌ایی که گفتیم سی شارپ مقدماتی، پیشرفته و ASP.NET MVC شما می‌توانید هر پروژه‌ایی را پیاده سازی کنید. قطعا تجربه هم کمک خواهد کرد که هر پروژه‌ایی را نسبت به پروژه قبلی بهتر و بهتر شود.


ما قرار است یک سیستم مدیرت محتوا برای یک وبسایت خبری را راه اندازی کنیم. سعی کردیم درقالب این پروژه مطالب زیادی را گفته باشیم. وبسایت‌ها به طور کلی شامل دو بخش هستند یک بخش صفحاتی هستند که کاربران میبیینند و بخش دوم پنل مدیریت وبسایت می‌باشد. بعد از این اینک موجودیت‌های سیستم را مشخص و بررسی کردیم. تعیین می‌کنیم دیتابیس چه مدل‌هایی داشته باشد و مدل‌ها چ صفاتی داشته باشند. در این پروژه به روش code first  کار می‌کنیم و از معماری چندلایه استفاده می‌کنیم.  

 

 
امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

نظرات دانشجویان

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
ثبت نام

407