معرفی کامل Area ها و کنترل سطح دسترسی آن ها


معرفی کامل Area ها و کنترل سطح دسترسی آن ها
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Areaها و کنترل سطح دسترسی آن‌ها در ASP.NET MVC:


در این جلسه با مبحث Areaها در asp.net mvc آشنا می‌شوید. مبحثی که بسیار کاربردی است و در صد در صد پروژه‌ها به آن نیاز داریم. مهم‌ترین اتفاقی که در همه سایت‌ها وجود دارد، این است که مطمئنا صفحات سایت خیلی بیشتر از آن چیزی است که کاربر می‌تواند ببیند. معمولا اگر دقت کرده باشید وقتی وارد یک سایت می‌شوید تا یک محدوده‌ایی را می‌توانید ببینید و داخل یک سری صفحات بروید. بعد از اینکه ثبت نام می‌کنید و وارد سایت می‌شوید یک سری صفحات دیگر باز می‌شود و میبینید یعنی سطح دسترسی شما یک مرحله ارتقاء پیدا می‌کند. اما قطعا علاوه بر صفحاتی که شما می‌توانید ببینید صفحات دیگری هم وجود دارد که توسط شما دیده نمی‌شود و مدیران سایت به آن‌ها دسترسی دارند و می‌توانند ببینند. در واقع در سایت‌ها و پروژه‌های وب اپلیکیشن‌ ما نیاز داریم که صفحات زیادی را تحت کنترل داشته باشیم و مشخص کنیم هر کدام از صفحات توسط چه اشخاصی یا چه نقشی قابل دسترسی باشد. مثلا در یک پروژه سامانه سازمانی مثل دانشگاه، کارمندان، اساتید و دانشجویان می‌توانند به شکل‌های مختلف متصل شوند و کاربران عادی که دانشجو نیستند می‌توانند محتوای سایت را ببینند. اما چطوری کنترل می‌شود که مثلا صفحات مربوط به کارمندان و اساتید را دانشجو دسترسی نداشته باشد و یا یک سری صفحات اشتراکی داشته باشیم. این موارد نکاتی هستند که می‌خواهیم با Areaها آن‌ها را پیاده سازی کنیم. برای اینکار باید برای controllerها و actionها یا یک سری پوشه‌ها سطح دسترسی مشخص کنیم. Area به ما اجازه می دهد تا برنامه‌های بزرگ را به واحدهای کوچکتر تقسیم کنیم که هر واحد شامل یک ساختار پوشه MVC جداگانه است.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1496 دقیقه
حجم دوره 6/92 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید