معرفی کامل AJAX و استفاده از آن در ASP.Net MVC
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش ASP.NET MVC به همراه پروژه عملی / معرفی کامل AJAX و استفاده از آن در ASP.Net MVC(بخش اول)

معرفی کامل AJAX و استفاده از آن در ASP.Net MVC(بخش اول)

معرفی کامل AJAX و استفاده از آن در ASP.Net MVC
100,800 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش AJAX در ASP.Net MVC:

در این جلسه می‌خواهیم مبحث AJAX که یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مبحث ASP.NET MVC می‌باشد را توضیح دهیم. به کمک AJAX می‌توانیم اطلاعات را به سمت سرور بفرستیم یا از سرور دریافت کنیم. برای مثال هنگامی که شما یک فرم را که شامل فیلدهای زیادی می‌باشد در اختیار کاربر قرار می‌دهید و کاربر آن‌ها را پر می‌کند و بعد از اینکه این فرم پر شد و دکمه ثبت نام را کلیک می‌کند همه اطلاعات صفحه به سمت سرور ارسال می‌شود و کاربر از رفرش شدن صفحه متوجه ارسال اطلاعات می‌شود. حالا اگر سرعت اینترنت پایین باشد کاملا حس می‌شود و میبیند که صفحه به طور کامل سفید می‌شود و اطلاعات به سمت سرور فرستاده می‌شود و دوباره بعد از چند ثانیه صفحه لود می‌شود. این اتفاق شاید خوشایند نباشد مخصوصا وقتی که سرعت اینترنت پایین باشد.


 اما تکنولوژی AJAX مخفف عبارت  (Asynchronous JavaScript and XML) که بر پایه جاوا اسکریپت پیاده سازی شده است کمک می‌دهد به جای اینکه کل صفحه را به سمت سرور ارسال کنیم و کل اطلاعات رفرش شود بتوانیم بخشی از صفحه را به سمت سرور در بکگراند ارسال کنیم و کاربر اصلا حس نکند که تغییری در وضعیت صفحه اتفاق افتاده است. قطعا این حس خوب و سرعت و کیفیت بالاتر باعث می‌شود که سایت ما برای کاربر دوست داشتنی باشد. AJAX می‌تواند یک بخش کوچک از صفحه را در بکگراند به سمت سرور بفرستد یا از سرور دریافت کند و آن حس خوب را منتقل کند. AJAX عملکرد برنامه وب را بهبود می‌بخشد و برنامه را تعاملی‌تر می‌کند. به طور کلی AJAX برای به روزرسانی بخش‌هایی از صفحه و بازیابی داده‌ها از سرور به صورت غیرهمزمان می‌باشد. 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ
  

جلسات دوره


                    
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش asp.net mvc

403