صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش ASP.NET MVC به همراه پروژه عملی / معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC

معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC

معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.
90,000 تومان

جلسات دوره


                    
مهدی عباسی
مدرس:

مهدی عباسی

18 سال سابقه برنامه‌نویسی و تدریس برنامه‌نویسی
کسب مقام‌های اول و دوم کشوری در مسابقات برنامه‌نویسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مشاهده رزومه

معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC:


در این جلسه مبحث Partial View در MVC را به شما دوستان عزیز آموزش می‌دهیم.

Partial view: در واقع بخشی از صفحه است. Section و  Rondersection برای دسترسی اطلاعات از سمت لایه روی صفحه می‌باشد. هر وقت می‌خواستیم که به کمک layoutها بخشی از صفحه را کنترل کنیم از sectionها استفاده می‌کردیم. اما امروز می‌خواهیم به کمک partialها آموزش دهیم که می‌شود یک قسمت از صفحه را تحت کنترل یک Action قرار داد یا آن صفحه را به کمک partial viewها تقسیم بندی کنیم و اصلا ربطی به layout ندارد. در واقع می‌تواند در layout هم استفاده شود. اما واقعیتش این است که partial viewها در واقع کنترل کننده بخشی از صفحه هستند. در نظر بگیرید شما مدام در پروژه‌هایتان قسمتی به نام ثبت نام، ورود، آمار سایت، تقویم یا نظرسنجی قرار دارد، به عبارتی امکان دارد یک صفحه از سایت ما به بخش‌های مختلفی تقسیم شود که حتی کنترلشان متفاوت است و با استفاده از partialها می‌توانیم هر بخش را به راحتی کنترل کنیم و همچنین سرعت کدنویسی بیشتر می‌شود. ما تا به اینجا یک action  و view ایجاد می‌کردیم و Action  باعث میشد view اجرا شود. حالا می‌خواهیم بخش‌های تشکیل دهنده یک view را تحت کنترل چندین action داشته باشیم و حتی بتوانیم آن قسمت از صفحه را در جاهای مختلف هم تکرار کنیم مثلا در نظر بگیرید اسلایدر بالای سایت می تواند یک partial view باشد و در هر صفحه‌ایی که نیاز داریم از آن استفاده کنیم. 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

نظرات دانشجویان

کاربر درسمن
علی اکبر

سلام صفحه سبد خرید اصلا لود نمیشه

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام دوست عزیز، لطفا یک بار دیگر مجدد امتحان کنید.

نمایش بیشتر

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
ثبت نام

392