معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC


معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC

معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC:


در این جلسه مبحث Partial View در MVC را به شما دوستان عزیز آموزش می‌دهیم.

Partial view: در واقع بخشی از صفحه است. Section و  Rondersection برای دسترسی اطلاعات از سمت لایه روی صفحه می‌باشد. هر وقت می‌خواستیم که به کمک layoutها بخشی از صفحه را کنترل کنیم از sectionها استفاده می‌کردیم. اما امروز می‌خواهیم به کمک partialها آموزش دهیم که می‌شود یک قسمت از صفحه را تحت کنترل یک Action قرار داد یا آن صفحه را به کمک partial viewها تقسیم بندی کنیم و اصلا ربطی به layout ندارد. در واقع می‌تواند در layout هم استفاده شود. اما واقعیتش این است که partial viewها در واقع کنترل کننده بخشی از صفحه هستند. در نظر بگیرید شما مدام در پروژه‌هایتان قسمتی به نام ثبت نام، ورود، آمار سایت، تقویم یا نظرسنجی قرار دارد، به عبارتی امکان دارد یک صفحه از سایت ما به بخش‌های مختلفی تقسیم شود که حتی کنترلشان متفاوت است و با استفاده از partialها می‌توانیم هر بخش را به راحتی کنترل کنیم و همچنین سرعت کدنویسی بیشتر می‌شود. ما تا به اینجا یک action  و view ایجاد می‌کردیم و Action  باعث میشد view اجرا شود. حالا می‌خواهیم بخش‌های تشکیل دهنده یک view را تحت کنترل چندین action داشته باشیم و حتی بتوانیم آن قسمت از صفحه را در جاهای مختلف هم تکرار کنیم مثلا در نظر بگیرید اسلایدر بالای سایت می تواند یک partial view باشد و در هر صفحه‌ایی که نیاز داریم از آن استفاده کنیم. 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

نظرات
کاربر درسمن
علی اکبر

سلام صفحه سبد خرید اصلا لود نمیشه

پشتیبانی 1
پشتیبانی 1

سلام دوست عزیز، لطفا یک بار دیگر مجدد امتحان کنید.


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1501 دقیقه
حجم دوره : 6/91 گیگابایت
سطح مهارت : مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 1391
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....