معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC


معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

معرفی کامل انواع Partial View درASP.NET MVC:


در این جلسه مبحث Partial View در MVC را به شما دوستان عزیز آموزش می‌دهیم.

Partial view: در واقع بخشی از صفحه است. Section و  Rondersection برای دسترسی اطلاعات از سمت لایه روی صفحه می‌باشد. هر وقت می‌خواستیم که به کمک layoutها بخشی از صفحه را کنترل کنیم از sectionها استفاده می‌کردیم. اما امروز می‌خواهیم به کمک partialها آموزش دهیم که می‌شود یک قسمت از صفحه را تحت کنترل یک Action قرار داد یا آن صفحه را به کمک partial viewها تقسیم بندی کنیم و اصلا ربطی به layout ندارد. در واقع می‌تواند در layout هم استفاده شود. اما واقعیتش این است که partial viewها در واقع کنترل کننده بخشی از صفحه هستند. در نظر بگیرید شما مدام در پروژه‌هایتان قسمتی به نام ثبت نام، ورود، آمار سایت، تقویم یا نظرسنجی قرار دارد، به عبارتی امکان دارد یک صفحه از سایت ما به بخش‌های مختلفی تقسیم شود که حتی کنترلشان متفاوت است و با استفاده از partialها می‌توانیم هر بخش را به راحتی کنترل کنیم و همچنین سرعت کدنویسی بیشتر می‌شود. ما تا به اینجا یک action  و view ایجاد می‌کردیم و Action  باعث میشد view اجرا شود. حالا می‌خواهیم بخش‌های تشکیل دهنده یک view را تحت کنترل چندین action داشته باشیم و حتی بتوانیم آن قسمت از صفحه را در جاهای مختلف هم تکرار کنیم مثلا در نظر بگیرید اسلایدر بالای سایت می تواند یک partial view باشد و در هر صفحه‌ایی که نیاز داریم از آن استفاده کنیم. 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1496 دقیقه
حجم دوره 6/92 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید