معرفی و بررسی Auto Mapper در ASP.Net MVC


معرفی و بررسی Auto Mapper  در ASP.Net MVC
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Auto Mapper در ASP.Net MVC:


در این جلسه با مبحث Auto Mapper ها در mvc آشنا می‌شوید. تا حالا بارها و بارها اتفاق افتاده که نیاز داشتیم محتوای یک آبجکت را درون یک آبجکت دیگر بریزیم. مثلا در پروژه قبل ما یک نمونه از مدل اصلی و یک نمونه از مدل view model داشتیم و نیاز داشتیم فیلدهای یک آبجکت رو به یک آبجکت دیگر منتقل کنیم. گاهی اوقات در حد چند فیلد است و مشکلی ندارد و می‌توانیم خیلی راحت یکی یکی فیلدهای یک نمونه از کلاس را داخل نمونه کلاس دیگر با علامت مساوی انتساب دهیم. اما اگر مدلی داشته باشیم که دارای 20 یا تعداد زیادی فیلد باشد کار راحتی نیست، پس این کار چطوری امکان دارد؟  ما در طول برنامه نیاز داریم که از یک مدل معمولی به یک view model با بالعکس داده‌ایی را انتقال دهیم. Auto Mapper یک کتابخانه ساده برای حل این مشکل پیچیده است. که باعث می‌شود از شر کدهای کسل کننده و زیاد که یک شی را به یک شی دیگر نگاشت می‌کند، خلاص شویم. به کمک Auto Mapper می‌توانیم از یک مدل به یک مدل دیگر نگاشت بزنیم. 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 36 جلسه
مدت زمان 1496 دقیقه
حجم دوره 6/92 گیگابایت
سطح مهارت مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید