معرفی و بررسی Auto Mapper در ASP.Net MVC


معرفی و بررسی Auto Mapper  در ASP.Net MVC

آموزش Auto Mapper در ASP.Net MVC:

در این جلسه با مبحث Auto Mapper ها در mvc آشنا می‌شوید. تا حالا بارها و بارها اتفاق افتاده که نیاز داشتیم محتوای یک آبجکت را درون یک آبجکت دیگر بریزیم. مثلا در پروژه قبل ما یک نمونه از مدل اصلی و یک نمونه از مدل view model داشتیم و نیاز داشتیم فیلدهای یک آبجکت رو به یک آبجکت دیگر منتقل کنیم. گاهی اوقات در حد چند فیلد است و مشکلی ندارد و می‌توانیم خیلی راحت یکی یکی فیلدهای یک نمونه از کلاس را داخل نمونه کلاس دیگر با علامت مساوی انتساب دهیم. اما اگر مدلی داشته باشیم که دارای 20 یا تعداد زیادی فیلد باشد کار راحتی نیست، پس این کار چطوری امکان دارد؟  ما در طول برنامه نیاز داریم که از یک مدل معمولی به یک view model با بالعکس داده‌ایی را انتقال دهیم. Auto Mapper یک کتابخانه ساده برای حل این مشکل پیچیده است. که باعث می‌شود از شر کدهای کسل کننده و زیاد که یک شی را به یک شی دیگر نگاشت می‌کند، خلاص شویم. به کمک Auto Mapper می‌توانیم از یک مدل به یک مدل دیگر نگاشت بزنیم. 

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. 
امید آنکه بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

 

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


 


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1501 دقیقه
حجم دوره : 6/91 گیگابایت
سطح مهارت : مقدماتی تا متوسط
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 1393
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....