ADO.NET و معماری سه لایه در سی شارپ


ADO.NET و معماری سه لایه در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش ADO.Net و معماری سه لایه در زبان سی شارپ:


در این جلسه با مبحث بسیار کاربردی معماری سه لایه در زبان سی شارپ آشنا می‌شوید. معماری سه لایه در سی شارپ برنامه را به چندین بخش تقسیم می‌کند. ما برای مدیریت و درک آسان پروژه های بزرگ از معماری 3 لایه استفاده می‌کنیم.


سه لایه مجزا در برنامه ها عبارت اند از:

  • Presentation Layer (PL): این لایه بالایی از معماری است. بالاترین سطح برنامه، رابط کاربری است. این لایه مربوط به رابط کاربری است که کاربر می‌بیند. عملکرد اصلی این لایه ترجمه وظایف و نتایج مواردی است که کاربر می تواند آن را درک کند. شامل صفحاتی مانند فرم های وب، فرم ویندوز است که داده ها به کاربر ارائه می شود و برای گرفتن ورودی از کاربر استفاده می‌شود. این لایه مهمترین لایه است زیرا لایه ای است که کاربر می‌بیند و UI خوب، کاربر را به خود جلب می کند و باید به درستی طراحی شود.

 

  • (BLL) Business Logic Layer: این لایه میانی معماری است. این لایه شامل کلاس های  C # است و محاسبات و عملیات منطقی در این لایه انجام می‌شود. این لایه دستور را پردازش می‌کند و محاسبات را انجام می‌دهد.

 

  • (DLL) Data Access Layer: مستقیماً با پایگاه داده ارتباط برقرار می‌کند. این لایه شامل متدهایی برای انجام عملیات در پایگاه داده مانند درج، حذف، به روزرسانی و... استفاده می شود. بنابراین، این لایه ارتباطی با پایگاه داده برقرار می‌کند و عملکردهایی را بر روی پایگاه داده انجام می‌دهد. این مبحث را با پیاده سازی یک پروژه به طور کامل آموزش می‌دهیم.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید