صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ پیشرفته / کلاسهای پرکاربرد در ADO.NET در سی شارپ

کلاسهای پرکاربرد در ADO.NET در سی شارپ

کلاسهای پرکاربرد در ADO.NET در سی شارپ
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.
75,600 تومان

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس:

مهدی عباسی

18 سال سابقه برنامه‌نویسی و تدریس برنامه‌نویسی
کسب مقام‌های اول و دوم کشوری در مسابقات برنامه‌نویسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مشاهده رزومه

آموزش کلاس های پرکاربرد ADO.Net در زبان سی شارپ:


در جلسات قبل در مورد ارتباط با دیتابیس، واکشی اطلاعات، درج و حذف اطلاعات در دیتابیس توضیح دادیم، و آموزش دادیم که چگونه می توانیم عملیات CRUD را با تکنولوژی ADO.Net  انجام دهیم و به کمک این تکنولوژی یک معماری چندلایه را پیاده سازی کردیم.
در این جلسه چند کلاس مهم در تکنولوژی ADO.Net در سی شارپ را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. که به کمک این کلاس ها می‌توانیم به جای sqlDataReader که عملیات واکشی اطلاعات را انجام میداد، استفاده کنیم. کلاس هایی مانند DataRow ,DataSet ,SqlDataAdapter ,DataTable و ... که با استفاده از این کلاس ها می خواهیم داده ها را به صورت یکجا واکشی و داخل متغیرهایی از جنس جدول نگهداری کنیم.


SqlDataAdapter: این امکان را می‌دهد تا داده های دریافت شده از دیتابیس را آماده کنیم به ساختاری که می‌خواهیم. این کلاس داده های قابل فهم برای دیتابیس را به صورت یکجا به داده های قابل فهم برای سی شارپ تبدیل می‌کند.
DataTable: برای نگهداری یک جدول استفاده می‌شود، که ستون و ردیف را نمایش می‌دهد.
DataRow: یک سطر از جدول را نگهداری می‌کند.
DataSet: می‌تواند مجموعه ایی از جداول را همزمان نگهداری کند. در واقع مجموعه ایی از DataTableها است.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

نظرات دانشجویان

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
ثبت نام

325