کلاسهای پرکاربرد در ADO.NET در سی شارپ


کلاسهای پرکاربرد در ADO.NET در سی شارپ

آموزش کلاس های پرکاربرد ADO.Net در زبان سی شارپ:


در جلسات قبل در مورد ارتباط با دیتابیس، واکشی اطلاعات، درج و حذف اطلاعات در دیتابیس توضیح دادیم، و آموزش دادیم که چگونه می توانیم عملیات CRUD را با تکنولوژی ADO.Net  انجام دهیم و به کمک این تکنولوژی یک معماری چندلایه را پیاده سازی کردیم.
در این جلسه چند کلاس مهم در تکنولوژی ADO.Net در سی شارپ را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. که به کمک این کلاس ها می‌توانیم به جای sqlDataReader که عملیات واکشی اطلاعات را انجام میداد، استفاده کنیم. کلاس هایی مانند DataRow ,DataSet ,SqlDataAdapter ,DataTable و ... که با استفاده از این کلاس ها می خواهیم داده ها را به صورت یکجا واکشی و داخل متغیرهایی از جنس جدول نگهداری کنیم.


SqlDataAdapter: این امکان را می‌دهد تا داده های دریافت شده از دیتابیس را آماده کنیم به ساختاری که می‌خواهیم. این کلاس داده های قابل فهم برای دیتابیس را به صورت یکجا به داده های قابل فهم برای سی شارپ تبدیل می‌کند.
DataTable: برای نگهداری یک جدول استفاده می‌شود، که ستون و ردیف را نمایش می‌دهد.
DataRow: یک سطر از جدول را نگهداری می‌کند.
DataSet: می‌تواند مجموعه ایی از جداول را همزمان نگهداری کند. در واقع مجموعه ایی از DataTableها است.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1088 دقیقه
حجم دوره : 5/81 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 2063
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....