کلاسهای پرکاربرد در ADO.NET در سی شارپ


کلاسهای پرکاربرد در ADO.NET در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش کلاس های پرکاربرد ADO.Net در زبان سی شارپ:


در جلسات قبل در مورد ارتباط با دیتابیس، واکشی اطلاعات، درج و حذف اطلاعات در دیتابیس توضیح دادیم، و آموزش دادیم که چگونه می توانیم عملیات CRUD را با تکنولوژی ADO.Net  انجام دهیم و به کمک این تکنولوژی یک معماری چندلایه را پیاده سازی کردیم.
در این جلسه چند کلاس مهم در تکنولوژی ADO.Net در سی شارپ را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. که به کمک این کلاس ها می‌توانیم به جای sqlDataReader که عملیات واکشی اطلاعات را انجام میداد، استفاده کنیم. کلاس هایی مانند DataRow ,DataSet ,SqlDataAdapter ,DataTable و ... که با استفاده از این کلاس ها می خواهیم داده ها را به صورت یکجا واکشی و داخل متغیرهایی از جنس جدول نگهداری کنیم.


SqlDataAdapter: این امکان را می‌دهد تا داده های دریافت شده از دیتابیس را آماده کنیم به ساختاری که می‌خواهیم. این کلاس داده های قابل فهم برای دیتابیس را به صورت یکجا به داده های قابل فهم برای سی شارپ تبدیل می‌کند.
DataTable: برای نگهداری یک جدول استفاده می‌شود، که ستون و ردیف را نمایش می‌دهد.
DataRow: یک سطر از جدول را نگهداری می‌کند.
DataSet: می‌تواند مجموعه ایی از جداول را همزمان نگهداری کند. در واقع مجموعه ایی از DataTableها است.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید