آشنایی با مفاهیم پایگاه داده (Database) در سی شارپ


آشنایی با مفاهیم پایگاه داده (Database) در سی شارپ
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش مفاهیم پایگاه داده (Database) در زبان سی شارپ:

 در این جلسه، با مبحث کار با پایگاه داده ها در سی شارپ آشنا می‌شوید. قطعا یکی از پرکاربرد ترین مباحث برنامه نویسی، حوزه کار با پایگاه داده است، زیرا امروزه تقریبا اکثر نرم افزارها، پایگاه داده دارند.

 DBMS مخفف عبارت Database Management System به معنی سیستم مدیریت پایگاه داده می‌باشد. این امکان رو به ما می‌دهد که یک منبع داده مشترک داشته باشیم و اپلیکیشن ها و کاربران مختلف بتوانند در لحظه به آن متصل شوند و هرکدام بتوانند تغییرات یا واکشی اطلاعات انجام دهند. پس عملا این سیستم، یک سیستمی است که داده ها در آن قرار دارند و مسئول مدیریت و همچنین اگر اپلیکیشن و کاربری نیاز به داده ایی داشته باشد، که بخواهد واکشی یا تغییری انجام دهد، باید از طریق dbms این عمل را انجام دهد. به عبارتی، سیستم مدیریت پایگاه داده نرم افزاری است که برای مدیریت پایگاه داده استفاده می‌شود.

 

پایگاه داده مجموعه ای از داده های مرتبط با یکدیگر است، که برای بازیابی، درج و حذف داده ها به طور کارآمد مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از پایگاه داده می‌توانید به راحتی اطلاعات را بازیابی، درج و حذف کنید.

 ما یکسری زبان برنامه نویسی داریم، که به host language معروف هستند. در واقع زبان هایی هستند که ما به کمک آن ها می توانیم اپلیکیشن طراحی کنیم مثل زبان های php، c#، java وpython، در واقع ما یک اپلیکیشن را با یکی از زبان های گفته شده طراحی می‌کنیم و در آن امکان ذخیره اطلاعات را نداریم در مقابل یک dbms انتخاب می‌کنیم، که داخل آن dbms اطلاعات را ذخیره می کنیم. مثلا برنامه نویسان سی شارپ معمولا از پایگاه داده sql server استفاده می‌کنند.

 

برخی از سیستم های محبوب DBMS:

  • SQL Server
  • MySQL
  • Oracle Database
  • MongoDB
  • SQLite

 

در این آموزش شما عزیزان با مفاهیم اولیه پایگاه داده و تجزیه و تحلیل محیط عملیاتی و تعیین جداول و ارتباطات آن ها، آشنا می‌شوید، برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

 

 


نظر بدهید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 1091 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
تعداد دانشجویان 731
: میانگین امتیاز

475,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی


درباره مدرس :

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی آنلاین درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ... ده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....
بیشتر بدانید