معرفی جامع روش CodeFirst در سی شارپ(بخش اول)


معرفی جامع روش CodeFirst در سی شارپ

آموزش جامع روش Code First در زبان سی شارپ:


در جلسه قبل، گفتیم که Entitiy Framwork برای کار با پایگاه داده به چند روش استفاده می‌شود، که یکی از این روش ها Database First بود که به طور کامل آن را توضیح دادیم. در این جلسه می‌خواهیم روش دیگری به نام Code First را برای کار با پایگاه داده در سی شارپ به شما عزیزان معرفی کنیم.  Code First از روش Database First بسیار بهتر می‌باشد و امروزه بیشتر شرکت ها از این روش استفاده می‌کنند.  


در روش code first، قبل از اینکه دیتابیس داخل sql server ساخته شود، مدل مدل های مربوط به محیط عملیاتی، داخل برنامه توسط کلاس ها پیاده سازی می شود و بعد با اجرا کردن آن ها و یک سری دستورات، دیتابیس را می‌سازیم. یعنی عملا از طریق کدهایی که نوشته می‌شود، دیتابیس ساخته می‌شود. به همین علت هم است که به آن code first می‌گویند. این مبحث بسیار مهم و کابردی را در قالب یک پروژه آموزش می‌دهیم.


برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئوها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 


نظر بدهید نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است. لطفا برای ما و همراهان درسمن نظر خود را بنویسید.
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات : جلسه
مدت زمان : 1088 دقیقه
حجم دوره : 5/81 گیگابایت
سطح مهارت : پیشرفته
وضعیت دوره : پایان یافته
تعداد دانشجویان : 2062
: میانگین امتیاز
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و ....