جنریک کلاس ها در سی شارپ


جنریک کلاس ها در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Generic class در زبان سی شارپ:

در این جلسه، با مبحث Generic class ها در زبان برنامه نویسی C# آشنا خواهید شد. Generic class ها کلاس هایی هستند که نوع داده آن ها مشخص و از پیش تعریف شده نیستند و در زمان استفاده از آن ها تعیین می شوند. 
ما معمولا تا الان کلاس هایی را تعریف کردیم و در هر کدام از کلاس ها  صفت ها و متدهایی تعریف کردیم و روی نوع داده های مخصوصی که نیاز داشتیم کار کردیم، یعنی براساس نیاز در این لحظه از برنامه، یک کلاس تعریف می کردیم و با نوع داده خاصی کار می کردیم.


 در این آموزش، می خواهیم یاد بگیریم کلاس هایی تعریف کنیم که در لحظه تعریف نوع داده ی کلاس مشخص نیست و در لحظه استفاده از کلاس نوع داده آن را مشخص می کنیم، به این نوع کلاس ها جنریک کلاس ها گفته می شوند. به عبارت دیگر، جنریک به شما امکان می دهد یک کلاس یا متد بنویسید که بتواند با هر نوع داده ای کار کند.

برای کلاس های جنریک شما می توانید محدودیت دسترسی داده یا ارسال داده داشته باشید. کلاس Generic را می توان با قرار دادن علامت <T> بعد از نام کلاس تعریف کرد. قرار دادن کلمه " " T در تعریف نوع اجباری نیست، می توانید از هر کلمه ای استفاده کنید.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید