جنریک کلاس ها در سی شارپ صفر تا صد
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ پیشرفته / جنریک کلاس ها در سی شارپ

جنریک کلاس ها در سی شارپ

جنریک کلاس ها در سی شارپ
72,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش Generic class در زبان سی شارپ:

در این جلسه، با مبحث Generic class ها در زبان برنامه نویسی C# آشنا خواهید شد. Generic class ها کلاس هایی هستند که نوع داده آن ها مشخص و از پیش تعریف شده نیستند و در زمان استفاده از آن ها تعیین می شوند. 
ما معمولا تا الان کلاس هایی را تعریف کردیم و در هر کدام از کلاس ها  صفت ها و متدهایی تعریف کردیم و روی نوع داده های مخصوصی که نیاز داشتیم کار کردیم، یعنی براساس نیاز در این لحظه از برنامه، یک کلاس تعریف می کردیم و با نوع داده خاصی کار می کردیم.


 در این آموزش، می خواهیم یاد بگیریم کلاس هایی تعریف کنیم که در لحظه تعریف نوع داده ی کلاس مشخص نیست و در لحظه استفاده از کلاس نوع داده آن را مشخص می کنیم، به این نوع کلاس ها جنریک کلاس ها گفته می شوند. به عبارت دیگر، جنریک به شما امکان می دهد یک کلاس یا متد بنویسید که بتواند با هر نوع داده ای کار کند.

برای کلاس های جنریک شما می توانید محدودیت دسترسی داده یا ارسال داده داشته باشید. کلاس Generic را می توان با قرار دادن علامت <T> بعد از نام کلاس تعریف کرد. قرار دادن کلمه " " T در تعریف نوع اجباری نیست، می توانید از هر کلمه ای استفاده کنید.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 

امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی شارپ پیشرفته، ویژه ورود به بازار کار

309