Fluent API در سی شارپ


Fluent API در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Fluent API در زبان سی شارپ:


در جلسات قبل، روش Code First را توضیح دادیم و گفتیم چگونه می‌توانیم با استفاده از کلاس ها دیتابیس بسازیم و کلاس های مدلی را تعریف کنیم که از طریق آن ها جدوال دیتابیس ساخته شوند و برای تنظیم یا پیکربندی کلاس هاس مدل از Data Annotation ها استفاده کردیم. برای مثال با استفاده از ویژگی column نام ستون مورد نظر را تغییر می‌دادیم، ویژگی required خاصیت اجباری بودن را اعمال کردیم یا ویژگی  table نام جدول را مشخص کردیم. در این جلسه می‌خواهیم Fluent API را در #C بررسی کنیم.


Fluent API روش دیگری برای پیکربندی کلاس های مدل می‌باشد، که برای پیکربندی، کاربرد بیشتری نسبت به  Data Annotation دارد. می‌توانند به ما کمک دهند که کدها خوانایی بیشتری داشته باشند و تنظیمات را داخل یک بخش مجزا به نام Fluent API انجام دهیم. Fluent API یک متد آماده در کلاس dbcontext است. داخل این کلاس یک متد override به نام OnModelCreating به طور پیش فرض وجود دارد. داخل محدوده این متد می توانیم دستورات fluent را بنویسیم و با استفاده از شی  modelBuilder تنظیمات خود را انجام دهیم. با ما همراه باشید تا این مبحث را باهم در قالب یک پروژه یاد بگیریم.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئوها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید