Fluent API در سی شارپ
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ پیشرفته / Fluent API در سی شارپ

Fluent API در سی شارپ

Fluent API در سی شارپ
90,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش Fluent API در زبان سی شارپ:


در جلسات قبل، روش Code First را توضیح دادیم و گفتیم چگونه می‌توانیم با استفاده از کلاس ها دیتابیس بسازیم و کلاس های مدلی را تعریف کنیم که از طریق آن ها جدوال دیتابیس ساخته شوند و برای تنظیم یا پیکربندی کلاس هاس مدل از Data Annotation ها استفاده کردیم. برای مثال با استفاده از ویژگی column نام ستون مورد نظر را تغییر می‌دادیم، ویژگی required خاصیت اجباری بودن را اعمال کردیم یا ویژگی  table نام جدول را مشخص کردیم. در این جلسه می‌خواهیم Fluent API را در #C بررسی کنیم.


Fluent API روش دیگری برای پیکربندی کلاس های مدل می‌باشد، که برای پیکربندی، کاربرد بیشتری نسبت به  Data Annotation دارد. می‌توانند به ما کمک دهند که کدها خوانایی بیشتری داشته باشند و تنظیمات را داخل یک بخش مجزا به نام Fluent API انجام دهیم. Fluent API یک متد آماده در کلاس dbcontext است. داخل این کلاس یک متد override به نام OnModelCreating به طور پیش فرض وجود دارد. داخل محدوده این متد می توانیم دستورات fluent را بنویسیم و با استفاده از شی  modelBuilder تنظیمات خود را انجام دهیم. با ما همراه باشید تا این مبحث را باهم در قالب یک پروژه یاد بگیریم.

برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئوها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی شارپ پیشرفته، ویژه ورود به بازار کار

330