تکنولوژی ADO.NET و کار با پایگاه داده در سی شارپ


تکنولوژی ADO.NET و کار با پایگاه داده در سی شارپ
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش تکنولوژی ADO.Net و کار با پایگاه داده در زبان سی شارپ:

در جلسه قبل عملیات CRUD (Creat-Read-Update-Delete) که همان عملیات درج، حذف، ویرایش و واکشی اطلاعات از پایگاه داده می‌باشد را به کمک دستورات  sql توضیح دادیم. dbmsها با زبان های سطح میزبان مثل سی شارپ، جاوا و php ارتباط برقرار می‌کنند و هر زمان که نیاز باشد دستوراتی را از سمت برنامه خود بنویسیم و بخواهیم آن را به dbms بدهیم، باید به کمک زبان sql این کار را انجام دهیم.


 در این جلسه می‌خواهیم وارد مبحث سی شارپ و ارتباطش با sql server شویم و به شما بگوییم که چگونه امکان دارد شما در سطح یک اپلیکیشن که توسط زبان سی شارپ نوشته شده است با دیتابیس ارتباط برقرار کنید و عملیات مورد نظر را انجام دهید. یکی از روش های اتصال به دیتابیس از طریق سی شارپ، تکنولوژی ADO.NET است.
 ADO مخفف ActiveX Data Objects است، که یکی از قدرتمندترین تکنولوژی ها برای ایجاد ارتباط بین برنامه و پایگاه داده می باشد. ADO به ما کمک می‌کند دستورات و عملیات خود را از طریق زبان سی شارپ در دیتابیس انجام دهیم و شامل کلاس هایی است که می تواند برای اتصال، بازیابی، درج و حذف داده ها مورد استفاده قرار گیرد.


برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید