تکنولوژی ADO.NET و کار با پایگاه داده در سی شارپ
صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ پیشرفته / تکنولوژی ADO.NET و کار با پایگاه داده (بخش اول)

تکنولوژی ADO.NET و کار با پایگاه داده (بخش اول)

تکنولوژی ADO.NET و کار با پایگاه داده در سی شارپ
63,000 تومان
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.

آموزش تکنولوژی ADO.Net و کار با پایگاه داده در زبان سی شارپ:

در جلسه قبل عملیات CRUD (Creat-Read-Update-Delete) که همان عملیات درج، حذف، ویرایش و واکشی اطلاعات از پایگاه داده می‌باشد را به کمک دستورات  sql توضیح دادیم. dbmsها با زبان های سطح میزبان مثل سی شارپ، جاوا و php ارتباط برقرار می‌کنند و هر زمان که نیاز باشد دستوراتی را از سمت برنامه خود بنویسیم و بخواهیم آن را به dbms بدهیم، باید به کمک زبان sql این کار را انجام دهیم.


 در این جلسه می‌خواهیم وارد مبحث سی شارپ و ارتباطش با sql server شویم و به شما بگوییم که چگونه امکان دارد شما در سطح یک اپلیکیشن که توسط زبان سی شارپ نوشته شده است با دیتابیس ارتباط برقرار کنید و عملیات مورد نظر را انجام دهید. یکی از روش های اتصال به دیتابیس از طریق سی شارپ، تکنولوژی ADO.NET است.
 ADO مخفف ActiveX Data Objects است، که یکی از قدرتمندترین تکنولوژی ها برای ایجاد ارتباط بین برنامه و پایگاه داده می باشد. ADO به ما کمک می‌کند دستورات و عملیات خود را از طریق زبان سی شارپ در دیتابیس انجام دهیم و شامل کلاس هایی است که می تواند برای اتصال، بازیابی، درج و حذف داده ها مورد استفاده قرار گیرد.


برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.

 


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می‌توانید به انجمن پرسش و پاسخ درسمن مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. smiley

انجمن سی شارپ کاران درسمن

 

 

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس :

مهدی عباسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مطالعه بیشتر رزومه

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

نظرات دانشجویان

آموزش سی شارپ پیشرفته، ویژه ورود به بازار کار

323