صفحه اصلی / دوره‌های آموزشی / آموزش سی شارپ پیشرفته / انواع Delegate ها(Action - Func - Predicate‌)

انواع Delegate ها(Action - Func - Predicate‌)

انواع Delegate ها(Action - Func - Predicate‌)
براي خريد اين درس نياز است وارد سايت شويد. در صورت نداشتن حساب کاربري عضو شويد.
72,000 تومان

جلسات دوره


                  
مهدی عباسی
مدرس:

مهدی عباسی

18 سال سابقه برنامه‌نویسی و تدریس برنامه‌نویسی
کسب مقام‌های اول و دوم کشوری در مسابقات برنامه‌نویسی

مهدی عباسی هستم، مسلط به حداقل ۲۰ زبان مطرح برنامه نویسی به صورت پیشرفته، مدیر عامل شرکت آریا نرم افزار و بنیانگذار آکادمی درسمن، مسلط به تدریس دروس تخصصی کاردانی و کارشناسی کامپیوتر، پایگاه داده ها، برنامه نویسی پیشرفته، مبانی برنامه نویسی، مباحث ویژه طراحی وب و .... مشاهده رزومه

آموزش Action ,Funcs و Predicate در سی شارپ:

در این جلسه سه مدل خاص از دلیگیت ها به نام func ،action ،predicate در سی شارپ را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم. با استفاده از این مدل های دلیگیت، تعریف و استفاده ازdelegate ها آسان و سریع و کدهای برنامه کوتاه تر و خوانا تر می‌شوند.

Action ها در سی شارپ (delegate های بدون خروجی): نوعی از delegate می‌باشند، در واقع action ها در سی شارپ دلیگیت های بدون خروجی هستند، یعنی اگر در برنامه نیاز داشتید دلیگیتی از نوع void (بدون خروجی) تعریف کنید، می‌توانید از action استفاده کنید. actionها می توانند حداکثر 16 ورودی داشته باشند و همه ورودی های action نشان دهنده ورودی های تابع هستند و می توانید آن ها را به متدهای بدون خروجی متصل کنید. با استفاده از کلمه کلیدی delegate می توانید یک متد بی نام به دلیگیت action اختصاص دهید.


Funcs ها در سی شارپ (delegate های با خروجی): funcها همانند action  ها می‌باشند با این تفاوت که درای خروجی هستند. می‌توانید آن ها را به متد های دارای خروجی متصل کنید. می توانند حداکثر 16 ورودی داشته باشند و آخرین پارامتر در Func همیشه یک پارامتر خروجی است، که به عنوان نوع بازگشتی در نظر گرفته می‌شود. در این نوع دلیگیت هم مانند دلیگیت action می‌توان متد بی نام به آن اختصاص داد. 

 

Predicate ها در سی شارپ (delegateها با خروجی true یا false): مانند func می باشد با این تفاوت که خروجی آن از نوع Boolean می باشد، که به متد هایی با خروجی Boolean متصل می شوند.


برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ

نظرات دانشجویان

نظر شما در تصمیم دیگران اثرگذار است.

لطفا برای همراهان درسمن و بهتر شدن دوره نظر خود را بنویسید.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.
ثبت نام

311