انواع Delegate ها(Action - Func - Predicate‌)


انواع Delegate ها(Action - Func - Predicate‌)
برای خرید این درس نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آموزش Action ,Funcs و Predicate در سی شارپ:

در این جلسه سه مدل خاص از دلیگیت ها به نام func ،action ،predicate در سی شارپ را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم. با استفاده از این مدل های دلیگیت، تعریف و استفاده ازdelegate ها آسان و سریع و کدهای برنامه کوتاه تر و خوانا تر می‌شوند.

Action ها در سی شارپ (delegate های بدون خروجی): نوعی از delegate می‌باشند، در واقع action ها در سی شارپ دلیگیت های بدون خروجی هستند، یعنی اگر در برنامه نیاز داشتید دلیگیتی از نوع void (بدون خروجی) تعریف کنید، می‌توانید از action استفاده کنید. actionها می توانند حداکثر 16 ورودی داشته باشند و همه ورودی های action نشان دهنده ورودی های تابع هستند و می توانید آن ها را به متدهای بدون خروجی متصل کنید. با استفاده از کلمه کلیدی delegate می توانید یک متد بی نام به دلیگیت action اختصاص دهید.


Funcs ها در سی شارپ (delegate های با خروجی): funcها همانند action  ها می‌باشند با این تفاوت که درای خروجی هستند. می‌توانید آن ها را به متد های دارای خروجی متصل کنید. می توانند حداکثر 16 ورودی داشته باشند و آخرین پارامتر در Func همیشه یک پارامتر خروجی است، که به عنوان نوع بازگشتی در نظر گرفته می‌شود. در این نوع دلیگیت هم مانند دلیگیت action می‌توان متد بی نام به آن اختصاص داد. 

 

Predicate ها در سی شارپ (delegateها با خروجی true یا false): مانند func می باشد با این تفاوت که خروجی آن از نوع Boolean می باشد، که به متد هایی با خروجی Boolean متصل می شوند.


برای یادگیری این مبحث مثال ها و نکته های متعددی را در فایل ویدئویی آورده ایم که با تهیه این درس و مشاهده ویدئو ها به طور کامل به این مبحث مسلط خواهید شد.


امیدواریم که این آموزش، برای شما دوستان درسمنی عزیز مفید باشد، درصورت سوال و یا مشکل می توانید به انجمن برنامه نویسان سی شارپ مراجعه کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.smiley

انجمن برنامه نویسان سی شارپ


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.


مشخصات دوره


مدرس دوره : مهدی عباسی
تعداد جلسات 22 جلسه
مدت زمان 930 دقیقه
حجم دوره 5/59 گیگابایت
سطح مهارت پیشرفته
وضعیت دوره پایان یافته
: میانگین امتیاز

300,000تومان
برای دسترسی به این دوره وارد یا عضو شوید.
مهدی عباسی
مهدی عباسی

درباره مدرس :

مدیر‌ عامل‌ شرکت آریا‌ نرم‌‌ افزار دارنده مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر 12‌ سال سابقه تدریس دروس کامپیوتر را در دانشگاههای دولتی، آزاد، پیام‌نور ملایر، شهیدشمسی‌پور تهران و تدریس برنامه‌نویسی در ... ر انیستیتو ایزایران، مجتمع فنی و موسسه راه‌آینده تهران دارا میباشد و تا به حال راهنمایی انجمنهای علمی دانشگاه و صدها پروژه دانشجویی را برعهده داشته است. تخصص اصلی: با داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر تدریس از انیستیتو‌ ایزایران، راه آینده‌تهران و سازمان‌فنی‌حرفه‌ای، تدریس و آموزش‌ دروس کامپیوتر، ‌برنامه‌نویسی کامپیوتر و کلاسهای کنکور کارشناسی و کارشناسی‌ارشد میباشد.همچنین تجربه داوری و نظارت مسابقات برنامه‌نویسی کشوری‌ACM را در سالهای متعدد داشته و تیم مورد رهبری ایشان در 3سال متوالی مقام اول مسابقات کشوری را از آن خود کرده است.ایشان مقالاتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری، تکنیک‌های وزارت دفاع و ... به ثبت رسانده و مشاور و کارشناس در طراحی و برنامه نویسی بیش از 50‌برنامه کاربردی تحت وب و ویندوز و موبایل میباشد. افتخارات دیگر:کسب مقام دوم ایده‌های برتر در مسابقات استارت‌آپ و بکند کشوری را نام برد.بیشتر بدانید